Vlákno: Ubytování/
Dávid Brilla
8. 4. 2017 13:54nové
Koleje

Dobrý deň,
na základe dostatočného percentilu na sciu som bol prijatý na MUNI FI, chcel by som sa opýtať či je možné riešiť koleje nejako vopred, alebo až po zápise na univerzitu. Tiež by som sa potom chcel opýtať či je vôbec reálne dostať jednu z tých rekonštruovaných izieb na koleji Veveří, ak sme dvaja prváci, a teda ubytovanie budeme riešiť asi až po zápise?? Je to reálne sa tam dostať alebo sa radšej rovno hodiť na Kounicovu?

vďaka za odpoveď
15. 4. 2017 19:34nové

Dobrý deň,

intrák môžete riešiť až po zápise. O miesto sa žiada cez náš systém, a do IS máte prístup až po zápise (na zápise získate svoje UČO a heslo pre prístup).

Na Veveří sa určite nespoliehajte. Kapacita je minimálna, obvykle je takmer zaplnená staršími študentami. Pre prvákov je vyhradených celkom 1500 lôžok (z celkom 4 tisíc), väčšina miest je v komplexe Komárov.
Kounicova je veľmi žiadaná, tiež, takže by som si vybrala Kounicku a alternatívu (Klácelova? nám. Míru? ak nechcete až Komárov).

Presný postup je taký, že univerzita vyhlásí jeden termín (dátum a presný čas), kedy sa spustí možnosť rezervácie miesta. Prihlásite sa do separátnej aplikácie ISKaM (IS kolejí a menz), kde si v určený čas vyberiete podľa aktuálnej situácie (aktuálne voľné lôžka) na danom internáte a potvrdíte.
Nárok na internát má každý študent prezenčného štúdia, ak je to jeho prvé štúdium na VŠ v ČR a nemá trvalý pobyt v Brne. Dojazd nerozhoduje, je to časová súťaž pri rezervácii.