8. 11. 2010 16:05nové
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
změněno 24. 7. 2017 21:39 nové
Zápis v září
Fakulta to doporučuje, tak bych čekala, že to možné bude. Viz tady: https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/zapis-do-studia záložka k zářijovému zápisu. Zápis je už jen zítra, pokud se nepletu (a pak jeden zářijový termín, který bude možná dřív než výsledky maturity a měl by probíhat jako klasický zápis).
21. 7. 2017 02:27nové
Dobrý den,
je to jak říká paní Kočišová - na řádný zápis dorazit můžete. Naopak se na tam můžete dozvědět důležité informace k Vašemu budoucímu studiu, které by na náhradním termínu zápisu již nemusely být řečeny.
Martina Dvořáková
17. 8. 2017 12:39nové
oborový test-pomocné vědy historické

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jak se hodnotí oborový test u pomocných věd historických. Myslím tím, jestli se body za špatnou odpověď odečítají nebo jestli jsou za nevyplněnou otázku taky body strženy dolů. Na internetových stránkách MUNI jsem nikde vzor oborového testu nenašla. Proto bych se chtěla ještě zeptat, jestli jsou úlohy otevřené nebo uzavřené. Děkuji za odpověď, moc mi to pomůže.

Martina Dvořáková
19. 8. 2017 16:11nové
Dobrý den,
informace o formě a způsobu hodnocení OT k přijímacímu řízení na obor Pomocné vědy historické naše univerzita bohužel nikde veřejně neuvádí. Podmínky pro všechny uchazeče o tento obor jsou tedy stejné.
Pavlína Gottfriedová
3. 9. 2017 12:51nové
Management v kultuře / přijímací řízení leden 2018

Dobrý den,

Chtěla bych se přihlásit k přijímacímu řízení v lednu 2018, na obor management v kultuře , ale v nabídce jeste není ? Nevíte zda bude možné se přihlásit ?

Děkuji za odpověď

Pavlína G.
změněno 3. 9. 2017 22:27 nové

Dobrý den,

všechny obory magisterského navazujícího studia, pro řízení s nástupem do jarního semestru 2018 jsou již vypsány, Vámi zvolený obor je jeden z těch, které se vypisují pouze pro nástup v podzimních semestrech (například zde můžete vidět, že pro nástup v jarním semestru není uveden ani doporučený plán tohoto oboru: http://www.econ.muni.cz/studijni-katalog/prezencni-navazujici-magisterske/zahajeni-studia-v-semestru-jaro ).

Pro podání přihlášky na tento obor budete tedy bohužel muset počkat do přijímacího řízení pro nástup v podzimním semestru.

Přeji krásný den,

Karel Kylián
Pavlína Kunovská
11. 9. 2017 11:07nové
Rozvrh
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, jak to je s rozvrhem na FF.
Děkuji za odpověď:)
12. 9. 2017 15:09nové
Dobrý den,
Váš dotaz je příliš obecný a nerozumím, na co se ptáte. Mohla byste to prosím upřesnit? Děkuji.
13. 9. 2017 12:14nové
je zodpovědností každého studenta sestavit si ho sám
(předměty jsou vyučovány v konkrétní dobu na konkrétním místě, ale jaké si zapíšeš předměty je na tobě, stejně jako zodpovědnost za to, jestli splníš podmínky postupu do dalšího semestru... pokud nevíš co kdy zapsat, aby ses nedostala do problémů, drž se doporučeného studijního plánu tvého oboru)
8. 11. 2010 16:10nové
Dotazy specifické pro právnickou fakultu.
Ivana Koželuhová
18. 5. 2017 17:05nové
Šance trvá?

Dobrý den, můj dotaz zní... V přihlášce mám rozhodnutí o nepřijetí z kapacitních důvodů.. Jedná se konkrétně o obor Teorie a praxe trestního a správního procesu...kombinované studium... vypadá to takto:

Umístil(-a) jste se ve skupině uchazečů od místa 78
Umístil(-a) jste se ve skupině uchazečů do místa 78

Poslední přijatý uchazeč v daném programu a oboru se umístil na místě 75
Poslední přijatý uchazeč v daném progr. a oboru získal percentil 54,45

Zajímá mě, zda je šance, že po zápisech se ještě nějaké místo uvolní a dostane se i na mě :-) Nebo fakulta dobírání neplánuje?

Díky moc za odpověď :-) I.K.
18. 5. 2017 18:14nové

Dobrý den,

plánovat dobírání před zápisem je nesmysl. Fakulta nyní neví, kolik studentů se zapíše.
Pokud by se zapsalo méně studentů, než by fakulta chtěla mít zapsáno (chce mít 40), tak může rozhodnout o dobírání dalších v pořadí.
Ivana Koželuhová
18. 5. 2017 18:41nové
Děkuji za odpověď :-) Jen ještě pro upřesnění... Fakulta chce mít 40 zapsaných na daný program a obor a přijala 75... To počítá s tím,že se 35 lidí nezapíše? Díky :-)
18. 5. 2017 18:55nové

Ano, to je zcela běžný postup, na všech fakultách a oborech.
Nikdy se vám nedostaví všichni pozvaní. Předem se přijme vyšší počet studentů a tím se předejde pozdějšímu dobírání na uvolněná místa.

Navýšení vychází z praxe fakulty se zapisováním k tomu kterému oboru.

U Bc. na právech to je klidně dvounásobek. Studenti mají 2-3 přihlášky napříč Bc. nabídkou ale zapíšou se pouze na jedno studium.
Ivana Koželuhová
18. 5. 2017 19:13nové
Děkuji :-)
Andrea Vaňková
26. 5. 2017 16:41nové
Veřejná správa

Dobrý den,

chtěla, bych se optat, kolik uchazečů se dostavilo na přijímací řízení, obor Veřejná správa? Ráda, bych měla dle výsledků přijímacího řízení reálnější představu o svém výsledku.

Děkuji A.V.
26. 5. 2017 16:46nové

Dobrý den,

počet uchazečů, kteří se dostavili není zatím dostupný (statisika není zpracována).
I tak - v přihlášce máte svůj výsledek, svoje umístění, percentil posledního přijatého a počet přijatých. To jsou v zásadě všechny relevantní informace.

Percentil se počítá vzhledem k variantě testu, ne z počtu studentů, kteří se dostavili k TSP.
David Dvořák
27. 5. 2017 02:17nové
Dobry den, pri TOZ je princip poradi uchazecu stejny? Tzn. kdyz je uvedene poradi uchazece nizsi nez OPP, da se prijeti predpokladat nebo se percentil a skupiny hodnoti jinak? Dekuji, pekny den.
27. 5. 2017 12:38nové

Dobrý den,

TOZ pro nMgr. program se hodnotí jinak. Výsledkem je počet bodů (ten už vidíte).
Pokud máte pořadí do hodnoty OPP, tak v podstatě blahopřeji k přijetí. Ve čtvrtek se Vám tam objeví kladné rozhodnutí.
29. 5. 2017 17:30nové
Dobrý den, prosím Vás kde bych mohl najít OPP z letošních TOZ. Prohledával jsem web fakulty, ale našel jsem jenom z loňského roku. Děkuji za odpověď.
Petra Kolísková
30. 5. 2017 17:53nové
Výuka na oborech Právní specializace - kombinované studium

Dobrý den,

prošla jsem spoustu odkazů na MUNI, ale nikde se mi nepodařilo zjistit, jak probíhá výuka na kombinovaném studiu. Tuším jsem někde akorát zahlídla, že v pátky jednou za 14 dní, ale nejsem si jistá, zda to bylo v souvislosti s právnickou fakultou, či nikoliv (tuto informaci se mi nepodařilo už ani zpětně dohledat). Můžete mi někdo, prosím, prozradit, jak běžně probíhá výuka? Zda to bývá opravdu jen v ty pátky, popřípadě i jiné dny a jak často?

Děkuji.
31. 5. 2017 07:45nové

Dobrý den, obvykle na začátku semestru dva pracovní dny (celé) jako bloková výuka, poté několik dalších pracovních dnů, nemusí jít vždy o pátky. Celkově je nutné počítat se 6 - 8 pracovními dny za semestr (ne víkendy).
https://www.law.muni.cz/dokumenty/36751 (Forma výuky).

Lenka Podrabská, studijní odd. PrF MU
Petra Kolísková
2. 6. 2017 21:53nové

Dobrý den,

moc děkuji za odpověď. :)
Tereza Bajúsová
5. 6. 2017 21:27nové
Štúdium zároveň na inej škole.
Dobrý deň,
viete niekto ako to je keď som prijatá na kombinované štúdium na MU a zároveň chcem študovať na inej škole denné štúdium? Viem, že sa to dá. Chcem len vedieť či s tým má niekto skusenosti, hlavne z právnickej fakulty.
5. 6. 2017 21:53nové

Dobrý deň,

čo presne vás zaujíma?
Náročnosť štúdia kombi odborov na PrF je minimálna (čo do osobnej dochádzky). Začína sa dvojdňovým blokom počas pracovného týždňa, v polovici septembra. Potom je výuky sporadická, v piatky - podľa toho, ako si zvolíte seminárne skupiny, cca 4-5x za semester. Zväčša sa jedná o prednášky (účasť nie je nutná).

Tiež veľmi záleží, aká je tá druhá VŠ a či sa nachádza tiež v Brne (alebo v inom meste).
Na MU je možné si flexibilne zostavovať rozvrh, prispôsobiť si ho. Na iných VŠ toto pravidlom nebýva.
Tereza Bajúsová
6. 6. 2017 10:43nové
No druhá škola je právo v Trnave. A hlavne by ma zaujímalo skúškové obdobie či sa to dá v pohode skĺbiť a študijné materiály a tak.
6. 6. 2017 12:08nové

Skúšky na PrF budú tak 3-4 max, termíny sú normálne cez pracovný týždeň.
Študijných materiálov je mnoho, medzi študentami kolujú rôzne výpisky apod. Stačí sa pridať do oborových ročníkových skupín napr. na FB.

Pokiaľ budete študovať "regulérne" právo v Trnave, tak štúdium v Brne vám určite nebude pôsobiť problémy.
Na druhú stranu, "klasické právo" na TU bude koncipované viac obecne a zoširoka, v prvých semestroch - kdežto na PrF MU budete preberať konkrétnejšei veci (viď predmety pre danú špecilizáciu), a niektoré právne disciplíny zase úplne opominiete.

Len poznámka - 3ročné Bc. štúdium právnických fakúlt (typicky v kombinovanej forme štúdia) v ČR neoprávňuje k výkonu povolania advokáta, notára, exekútora, vyššie kvalifikované pozície v justícii a pod. V ČR je pre tieto posty nutné absolvovať 5ročný prezenčný program Právo. To je rozdiel oproti SR, kde je to Bc. + nMgr.
Anna Chroustová
7. 6. 2017 13:00nové
Přestup z kombinované formy studia na prezenční
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jestli je možné přestoupit z kombinované formy studia na formu prezenční. Jsem přijata na obor veřejná správa, ale ráda bych studovala prezenční formu studia, nikoliv kombinovanou. Popř. jestli se dá přestoupit i na úplně jiný obor?
Děkuji za odpověd'.
7. 6. 2017 15:04nové

Dobrý den,

přestup z Bc. na Mgr. na PrF není možný, za žádných okolností.
Musíte si vždy podat přihlášku, úspěšně absolvovat přijímací zkoušku a být přijata.

Můžete změnit Bc. obor, v rámci PrF.
Anna Chroustová
7. 6. 2017 19:00nové
Takže by bylo možné změnit obor Veřejná správa např. za obor Regionální rozvoj a správa nebo obor Veřejná ekonomika a správa?
8. 6. 2017 00:47nové

Ne, protože ty dva obory nejsou v rámci PrF, oba jsou na ESF. Takže opět platí to, co v předešlém příspěvku - podat přihlášku, dosáhnout percentilu, zapsat se ke studiu.

Bc. obory na PrF mají na začátku v 1. semestru stejné povinné předměty (asi jeden obor má nějaké navíc), pak se nějak odlišují a může se stát, že člověku nevyhovuje skladba povinných předmětů nebo třeba státnicových předmětů a to svoje zaměření si změní - přestoupí na jiný Bc. obor. Třeba z Veřejné správy na Teorii a praxi trestního a správního procesu. Ale platí, že všechny Bc. obory na PrF jsou kombinované.
9. 6. 2017 12:23nové
Ještě bych doplnila, že přestup v rámci bc. oborů na PrF MU není vždy automaticky povolován. Po obdržení takové žádosti se zkoumá např. kapacitní možnost oboru, do kterého chce student přestoupit, a nebo percentil získaný v TPS (nesmí být nižší než percentil posledního uchazeče navrženého k přijetí do daného oboru, aby nedocházelo k obcházení podmínek přijímacího řízení).
LP
8. 6. 2017 21:51nové

Ještě doplním jednu možná důležitou informaci, když se ptáš na přestup z kombinované formy studia na prezenční.
Pokud ti jde mimo jiné o hrazení zdravotního pojištění, tak to by v případě, že je ti méně než 26 let, za tebe hradil stát stejně jako na prezenčním studiu. Pokud je ti více než 26 let, tak je to z hlediska placení zdravotního pojištění jedno, kterou formu studia zvolíš, protože za tebe už stát zdravotní hradit nebude ani v prezenční ani v kombinované formě.
Na ostatní studentské slevy bys ale na kombinovaném studiu neměla nárok (šalinkarta, kino, divadlo, atd.).

Příklad: letos máš po maturitě a chtěla bys pouze studovat a nepracovat, můžeš jít na kombinované studium a zdravotní za tebe bude hradit stát.

Třeba jsem ti trochu pomohla v rozhodování.