8. 11. 2010 16:17nové
Dotazy specifické pro přírodovědeckou fakultu.
Míša Vojtěchovských
16. 2. 2017 20:07nové
Žádost o prominutí přijímací zkoušky

Dobrý den,
jistě je to už Váš každoroční evergreen, ale přesto bych se rád zeptal a ujistil, zda v pořádku došly žádosti o prominutí přijímací zkoušky (přihlášky 3739019 a 3748412) a zda byly splněny všechny formální náležitosti.

Moc Vám děkuji a přeji hezký zbytek dne.
16. 2. 2017 21:29nové

Zdravím,

obě žádosti jsme zaevidovali, je to v pořádku :)
Rozhodnutí bude známo do 14. 4. 2017 (objeví se v e-přihlášce a také budete obeslán poštou).
Míša Vojtěchovských
17. 2. 2017 06:58nové
Díky za Váš čas :)
Barbora Filipová
19. 2. 2017 10:38nové
Známky do prihlášky

Dobrý ďeň,

chcela by som študovať na Prírodovedeckej fakulte v študijnom programe Biológia - Lekárska genetika a molekulárna diagnostika. Z ktorých predmetov je potrebné uviesť známky zo stredoškolského štúdia?
Samuel Baránek
22. 2. 2017 18:04nové
Známky do prihlášky

Dobrý deň,

chcel by som študovať na Prírodovedeckej fakulte v študijnom programe Geografická kartografie a geoinformatika. Momentálne študujem na gymnáziu, ktoré je ukončené 5. ročníkom. V prihláške je však možnosť vyplniť známky len za 4 ročníky. Môžem teda do prihlášky vyplniť známky za ľubovoľné 4 ročníky z 5 ?
22. 2. 2017 19:45nové

Dobrý deň,

určite nie je možné vyberať ľubovoľne.
V takomto prípade uvádzate známky za posledné 4 ročníky. Viď i pokyny fakulty:

"Při výpočtu průměru se berou v úvahu známky z posledních čtyř ročníků..."
zdroj http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prominuti-prijimacich-zkousek
Lucie Žampachová
23. 2. 2017 22:41nové
nmgr. Analytická chemie - přijímací zkouška
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zdali je na navazující magisterský obor Analytická chemie dostupný nějaký ukázkový test, případně testy z přijímacích zkoušek z minulých let?
Děkuji.
24. 2. 2017 08:40nové

Dobrý den,

dle sdělení fakulty:

"Přijímací zkouška:
Písemná zkouška na úrovni bakalářské zkoušky.
Doporučená literatura:
Bakalářská zkouška stejného oboru."

K tomu viz http://www.sci.muni.cz/cz/PriMgr/Prijimaci-zkousky

Pokud tam nenajdete odpověď na svůj dotaz, napište si přímo na ústav.
Anna Strážnická
28. 2. 2017 11:57nové
Žádost o přijetí bez přijímací zkoušky
Dobrý den,
na přírodovědecké fakultě je nutné žádost o prominutí přijímací zkoušky a průvodku odeslat do 22.3. Platí totéž i pro potvrzení středoškolského vysvědčení?
Děkuji
28. 2. 2017 13:57nové

Dobrý den,

potvrzení známek patří mezi dokumenty, které náleží k žádosti, takže ano - všechny podklady stačí odeslat do 22. 3. 2017.
Anna Strážnická
1. 3. 2017 20:25nové
Děkuji Vám za odpověď.
Barbora Zahradníčková
12. 4. 2017 15:29nové
Přijetí bez přijímací zkoušky

Dobrý den,
hlásila jsem se na průměr na obor Finanční a pojistná matematika a v e-přihlášce mám napsáno, že mi byla prominuta přijímací zkouška. U podnadpisu Rozhodnutí o přijetí ke studiu je však "Dosud nerozhodnuto"... Znamená to, že jsem tedy přijata i bez zkoušek? Kdy se změní stav sekce Rozhodnutí o přijetí ke studiu? :)

Předem díky za odpověď a hezký zbytek dne!
B.Zahradníčková
15. 4. 2017 20:17nové

Dobrý den,

prominutí zkoušky = přijetí ke studiu.
Rozhodnutí o přijetí může být a bude zveřejněno teprve po formálním setkání přijímací komise děkana, koncem května.
Již nyní jste ale přijta, blahopřeji :)
Barbora Zahradníčková
21. 4. 2017 19:18nové
Děkuji :) Pěkný den přeji!
Pavel Michalička
13. 5. 2017 15:18nové
Oborový test
Dobrý den,
u oborového testu ze zeměpisu bylo 60 otázek s hodnotou správné otázky 2 body,
tudíž maximum 120 bodů. Na stránkách fakulty je u oborových testů maximum 1000 bodu. Jak se dosažené body v testu přepočítávají na body pro přijetí jsem již ale nenašel. Můj dotaz tedy směřuje jak se dosažené body v testu následně přepočítávají. (např. když jsem dosáhl 76 bodů v testu, kolik bodů mám z 1000)
Děkuji
13. 5. 2017 17:05nové

Dobrý den,

je to klasická trojčlenka.
120 bodů (maximum) je 1000 bodů
60 bodů v testu je 500 bodů přepočtených etc.
Stanislava Capeková
20. 5. 2017 10:13nové
čo dalej po prijati ?
Dobrý den
Chcela by som sa opýtat, ako mam postupovat po prijati na obor ? A či mi pride vyhodnotenie výsledkov primacich skušok aj poštou ?
Vopred dakujem za pochopenie
20. 5. 2017 11:05nové

Dobrý deň,

určite vám príde pozvánka na zápis, kde budú aj ďalšie pokyny. Prosím o strpenie.
Zápis na PřF sa bude konať v termíne 17. - 20. 7. 2017.
Stanislava Capeková
23. 5. 2017 14:04nové
Dakujem pekne :) pekny den
Artem Kriuchkov
30. 5. 2017 13:09nové
Prijat
Dobrý den, chtel bych zeptat, kdyz podam prihlasku na dodatecne kolo prijimaciho rizeni, kdy dozvim, ze jsem prijat nebo neprijat?
Dekuju za pozornost
30. 5. 2017 18:46nové

Dobrý den,

jelikož teprve 1. 9. 2017 se bude konat přijímací řízení, tak nejdřív v týdnu od 4. 9. 2017.
6. 6. 2017 13:42nové
Odložený zápis - navazující studium
Dobrý den,
pokud státnicuji až na začátku září, za předpokladu, že budu přijata do navazujícího studia na PřF MU, jak je možné žádat o odložení zápisu?
Děkuji,
Zuzaníková
6. 6. 2017 14:18nové

Dobrý den,

prosím, napište si přímo na studijni@sci.muni.cz
Vladimíra Šoltysová
12. 6. 2017 16:58nové
Nepřijetí pro nedostatek míst
Dobrý den,
zajímalo by mne, jak je na tom PřF s dodatečným přijímáním studentů. Doplňují obvykle první ročník podle pořadí nebo spíše ne? A pokud ano, tak všechny obory?
Děkuji
12. 6. 2017 17:59nové

Dobrý den,

mrzí mě to, ale postup z minulých let je zcela irelevantní.

Vždy záleží pouze na aktuálním ročníku - kolik studentů fakulta přijala, kolik se jich reálně zapíše, zda se tím naplní kapacita etc etc. To jsou proměnné, které neznáme (všechny). A je důležité, jaké jsou právě ty letošní. Loňské vám nejsou k ničemu.
Taky se vůbec nedá říct, že by se dobíralo plošně. Vždy záleží na konkrétním naplnění konkrétního oboru.

Stejný postup na jiné fakultě v minulosti vedl k tomu, že i přes opakované dlouholeté dobírání na obor XY se, zcela překvapivě, přišlo jednou zapsat téměř 100 % přijatých. I když fakulta předpokládala tak 50% zápis. takže nejenže se nedobíralo, ale byl docela narvaný prvák.
Anna-Marie Singerová
25. 6. 2017 18:09nové
Magisterské studium
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné přihlásit se na magisterský obor Učitelství geografie a kartografie pro střední školy, když budu mít vystudovaného bakaláře z Historie. Nebo musím vystudovat i bakaláře z Geografie a kartografie? Děkuji
25. 6. 2017 20:14nové

Dobrý den,

prosím, kontaktujte přímo studijní oddělení na studijni@sci.muni.cz
8. 11. 2010 16:20nové
Dotazy specifické pro fakultu informatiky.
Adam Kolmačka
18. 5. 2017 22:22nové
Dodatečné přijetí

Dobrý den,

existuje nějaká šance, že se s percentilem 79,61 letos dostanu na obor Aplikovaná informatika? Platí i tento rok, že do počtu přijatých je započítáno i procento uchazečů nad limit kapacity oboru a že nebudete nikoho přijímat dodatečně?

Také bych se chtěl zeptat, zda se dá (bude dát) zjistit kolikátý jsem se umístil "pod čarou". Ne, že by to mělo na něco vliv, ale čistě mě tato informace zajímá.

Předem děkuji.
8. 11. 2010 16:23nové
Dotazy specifické pro pedagogickou fakultu.
19. 1. 2017 14:56nové
Učitelství informatiky pro ZŠ

Zdravím,

chcela by som sa spýtať na odbor Učitelství informatiky pro ZŠ ako navazujúci magisterský program.
Bude možné sa v ak. roku 2017/2018 prihlásiť na tento odbor/bude sa otvárať?
Vopred ďakujem za odpoveď.
23. 1. 2017 07:41nové

Dobrý den,

od 1. 2. do 30. 4. 2017 si budete moci podat přihlášku k navazujícímu magisterskému studiu oboru Učitelství technické a informační výchovy pro základní školy v rámci dvouoborového studia v kombinaci s dalšími vybranými obory PdF nebo jedním oborem FSpS. Bližší informace a podrobný seznam oborových kombinací naleznete od 1. 2. v e-přihlášce. Již nyní můžete další informace nalézt také na webu PdF na http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/prijimaci-rizeni/prijimaci-rizeni-pro-navazujici-mgr-studium.
Simona Taflířová
8. 2. 2017 20:23nové
obor Speciální pedagogika
Dobrý den,
absolvovala jsem bakalářský Obor: Speciální pedagogika pro druhý stupeň a střední školy v Olomouci. Mohu se nahlásit na navazující obor Speciální pedagogika do Brna- když jsme neměli SZZ ze žádné pedie (logopedie, psychopedi...) - SZZ jsme měli ze speciální pedagogiky, terapeutických metod a poradednství.
Děkuji za odpověď