8/11/2010 15:53new
Dotazy specifické pro lékařskou fakultu.
Aneta Nováková
4/2/2017 17:17new
Upuštění od přijímací zkoušky
Dobrý den, žádám o upuštění přijímací zkoušky a na stránkách lékařké fakulty máte napsáno: "Výsledný průměr všech známek uvedených na závěrečných vysvědčeních za poslední tři celé roky studia a pololetním vysvědčení za čtvrtý rok studia". Chtěla bych se zeptat, zda-li se mi počítají i známky za první pololetí prvního, druhého a třetího ročníku střední školy. Děkuji za odpověď
6/2/2017 13:41new

Dobrý den,

ne, počítají se pouze koncoroční známky.
Výjimkou je pouze 4. ročník (tam je to logicky pololetní).
Anna Hrazdírová
5/2/2017 13:12new
Aritmetický průměr

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jakým způsobem správně vypočítat aritmetický průměr. Jestli počítat podíl všech známek/počet předmětů - kde je ale výhoda pro ty, kteří mají ve škole větší počet předmětů nebo zda vypočítat aritmetické průměry za každé pololetí, ty poté sečíst a vydělit 4. U každého způsobu mi vychází jiný průměr a nerada bych formulář vyplnila špatně. Děkuji mockrát
6/2/2017 13:44new

Dobrý den,

počítají se pouze koncoroční známky, ze všech předmětů uvedených na vysvědčení (1.-3. ročník).
V 4. ročníku se bere v potaz pololetní vysvědčení.
Přepočet ještě kontroluje přímo studijní oddělení LF (přepočte to, vždy), nemusíte se teda bát, že to budete mít špatně.
Anna Hrazdírová
6/2/2017 14:15new

Dobrý den,

děkuji za odpověď, avšak to není to, na co jsem se ptala. Vím, že se počítají jen známky z druhého pololetí (1.-3. ročník) a z 1.pololetí (4.ročník). Zajimá mě konkrétní způsob výpočtu průměru. Jestli počítat průměr z průměrů - tedy vypočítat průměry za každé pololetí zvlášt, ty sečíst a vydělit 4 či zda sečíst veškeré známky z těchto pololetí a vydělit je počtem předmětů za ty 4 pololetí. U každého výpočtu to vychází trochu jinak, avšak třeba pro přijetí na zubni lekarstvi to je rozdil zasadni. Děkuji a hezky den, Anna Hrazdírová
6/2/2017 14:25new
Vážená slečno, aby byly výpočty aritmetických průměrů na tři platná desetinná místa bez zaokrouhlování vypočtená jednotnou metodikou, nepočítáme průměry z průměrů, ale aritmrtický průměr ze součtu hodnot všech známek podělený počtem známek (zahrnujeme:povinné předměty, případně povinně volitelné semináře;;; nezahrnuje se klasifikace z chování, z nepovinných předmětů a zájmových kroužků)
Ivana Pánková, SO LF
Anna Hrazdírová
26/2/2017 17:33new

Dobrý den,

děkuju mockrát za odpověď. Smím se ještě zeptat, kdy tak zhruba očekávat výsledky? Moc děkuji a hezký den, Anna Hrazdírová
Aneta Nováková
12/3/2017 19:43new
Přijímací řízení
Dobrý den,
Kdy lze prosím očekávat výsledky o přijetí bez přijímacích zkoušek?
Děkuji za odpověď
15/3/2017 12:59new
Výsledky o přijetí uchazečů o studium bez přijímacích zkoušek na obory Všeobecné a Zubní lékařství na LF MU budou zveřejněny v průběhu měsíce března 2017 v elektronických přihláškách a obdržíte rozhodnutí o přijetí i v listinné podobě poštou.
last modified 10/4/2017 20:35 new
Přihlášky

Dobrý den,

prosím chtěla bych se zeptat kolik přihlášek bylo tento rok podáno na obor Dentální hygienistka?

Děkuji mockrát za odpověď.
15/4/2017 19:28new

Dobrý den,

mrzí mě to, ale počet neznáme. Fakulta průběžnou statistiku nevytváří a nezveřejňuje.
Tereza Raková
7/6/2017 17:26new
Minimální počet bodů pro přijetí
Dobrý den,
nikde jsme nemohla dohledat informace kolik potřebuji bodů pro úspěšné složení přijímacích zkoušek. Maximální počet bodů je 120 (3x40 bodů z jednotlivých předmětů) a minimimum?
Moc děkuji za odpověď.
8/6/2017 00:50new
Pokud vím, minimum se v minulosti vždycky stanovovalo až po konání přijímacích zkoušek.
Denisa Rozkydalová
21/6/2017 00:43new
Nahlížení
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat kdy a kde je možno nahlédnout na test z přijímacího řízení na LF.
Děkuji.
21/6/2017 07:00new

Dobrý den,

napište si přímo na fakultu na studijni@med.muni.cz
26/6/2017 16:47new
Počet bodů posledního přijatého uchazeče v letech 2012-17

Dobry den,

Na strankach fakulty jsem nasla soubor, kde je uveden bodovy zisk posledniho prijateho uchazece ve vyse uvedenych letech z kazdeho oboru. Rada bych se zeptala, zda je tenhle pocet bodu uveden z "radneho" terminu, nebo se nasledne upravuje po dobrani studentu a pocet bodu se tak snizi. Jsem 23.v poradi na studium Dentalni hygienistka a zajimalo by mne, zda je realne, ze se na dobrani studentu do tohoto oboru dostane ci nikoli.

Dekuji Vam za Vasi odpověď a preji krasny den!
26/6/2017 17:18new

Dobrý den,

data, která jsou uvedená na https://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky zahrnují stav po ukončení přijímacího řízení - na podzim, tzn. už po dobírání.

Obávám se, že 23. je už dosti "daleké" umístění. S ohledem na celkový počet přijatých.
26/6/2017 17:33new

Dobry den,

Dekuji za odpoved. Tim 23.umistenim jsem mela na mysli, ze jsem prvni pod carou - 22 osob bylo prijato. Myslite, ze i presto je nerealne dobrani studentu? Dekuji!
26/6/2017 19:00new

Ah, tak to se omlouvám, špatně pochopeno :)

U DeHy je ta situace značně proměnlivá. Jsou ročníky, kdy se zapíšou v podstatě všichni přijatí, jsou ročníky, kdy se dobírá.
28/6/2017 14:22new

Dobrý den,

mám v podstatě naprosto identickou otázku, akorát pro obor Porodní Asistentka. Jsem 38. (1. pod čarou). Ráda bych se zeptala, zda se u tohoto oboru v minulosti pořadí alespoň o to jedno místo posouvalo nebo zda je to velice nepravděpodobné?

Děkuji za odpověď

Anna Šmiřáková
28/6/2017 15:10new

Dobrý den,

u Bc. se obecně moc neposouvá :/ konkrétně PA si nepamatuji, bohužel.
Anna Martinusíková
26/6/2017 17:38new
uznávanie predmetov

Dobrý večer,

chcela by som sa spýtať - na štud. odd muni mi povedali, že k uznaniu predmetov z predchádzajúceho štúdia na inej lf potrebujem overené sylaby absolvovaných predmetov. Tých predmetov je ale asi 20, takže potrebujem 20 A4 sylabov? Referentka na bývalej lf mi tvrdí, že to na študijnou nerobia, že o tom nepočula, dávajú iba výpisy známok. Tak ako to je prosím? Naozaj sú tie sylaby nutné? Nestačí iba výpis známok s typom examinácie, známkou, počtom kreditov a skúšajúcim?

Veľmi pekne ďakujem za radu.
26/6/2017 18:59new

Dobrý večer,

naozaj potrebujete sylab predmetu, a to ku každému jednému, o ktorého uznanie budete žiadať.

Práve na základe sylabu (anotácie) môže garant predmetu na LF MU posúdiť, či sa vami absolvovaný predmet zhoduje čo do matérie a hĺbky s tým na LF MU natoľko, aby bolo možné ho uznať.
Prostý výpis predmetov - názov predmetu v kolónke, preto logicky nestačí..

Chápem, že bude asi náročnejšie referentku na bývalej LF presvedčiť, ale pokúste sa o to. Rozhodne to nie je nič atypické, neobvyklé a nič, čo by nikdy nerobili. Je to štandardný postup. Len sa im do toho nechce ;)
Magdaléna Russinová
27/6/2017 08:40new
CŽV
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak probíhají zkoušky do progranu CŽV na LF? Je test stejný jako u klasické přijímací zkoušky nebo se něčím liší?
3/7/2017 15:18new
Dobrý den,
pokud jste se letos hlásila, vykonala úspěšně přijímací řízení a nebyla přijata z kapacitních důvodu, nečeká vás již žádný test, pokud nesplňujete tyto podmínky, čeká vás test obdobný testu přijímacího řízení. Více informací naleznete na http://www.med.muni.cz/index.php?id=1014 (Studium prvních ročníků vybraných akreditovaných studijních programů a přijímací řízení 2017/2018) nebo se obraťte přímo na studijní oddělení LF na studijni@med.muni.cz.
8/11/2010 16:05new
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
188.123.125.*
10/1/2017 11:00new
NMgr. kombinované studium učitelství AJ pro SŠ

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak probhají přijímací zkoušky na navazující kombinované studium učitelství Aj pro SŠ (jednooborové), zejm. pro uchazeče z jiných vysokých škol.

Děkuji
11/1/2017 20:02new

Dobrý den,

info z webu fakulty:

"Obor vyžaduje pokročilou znalost jazyka na úrovni CPE (Certificate of Proficiency in English). Písemný test v angličtině (cca 75 min.) tvoří English Proficiency Exam, který testuje gramatiku, slovní zásobu a porozumění čtenému textu, druhou částí přijímací zkoušky je ústní zkouška (k ústní zkoušce postoupí uchazeči, kteří prospějí u písemného testu). Uchazeči budou zkoušeni ve skupinách, jejich úkolem bude reagovat v rámci dialogu na zadané téma. Pozornost bude věnována způsobu, jak se zadaným tématem naloží, zejména z hlediska přesnosti a plynulosti vyjadřování v anglickém jazyce. Uchazeči si k této části přijímací zkoušky nemusí předem nastudovat žádné konkrétní materiály.
Hranice úspěšnosti u písemné zkoušky: 70 bodů.

Součástí přijímací zkoušky na obory studijního programu Učitelství pro střední školy bude i test z pedagogicko-psychologického základu -> http://www.phil.muni.cz/plonedata/wff/prijimaci-rizeni/2016_2017/pozadavky_NMgr_ucitelske_obory.doc "
Anetta Bláhová
last modified 8/2/2017 12:48 new
NMgr. kombinované studium Anglický jazyk a literatura

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda je možné prominout oborový test na základě výsledku státní závěrečné zkoušky z jiné VŠ, konkrétně ze Západočeské Univerzity v Plzni, kde jsem absolvovala obor Filologie - Cizí jazyky pro komerční praxi v kombinaci angličtina - němčina, a složila SZZ z předmětů Anglický jazyk pro komerční praxi a Britské a americké reálie, oba předměty s hodnocením výborně. Pokud ano, existuje nějaký konkrétní formulář pro prominutí testu na tento obor a kde ho mohu najít, popř. co vše doložit k tomuto formuláři (výpis předmětů absolvovaného studia, diplom...)?

Mnohokrát děkuji předem za odpověď.
8/2/2017 13:23new

Hezký den,

s ohledem na specifičnost dotazu se, prosím, obraťte přímo na FF na prijimaci.rizeni@phil.muni.cz
185.108.120.*
9/2/2017 10:18new
NMgr. kombi. studium historie pro SŠ

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat ohledně navazujícího studia. Hlásím se z Mendelovy univerzity, kde studuji Učitelství praktického vyučování a odborného výcviku. Na Masarykově univerzitě bych si chtěla podat přihlášku na historii. Zajímá mě, jestli je vůbec možné z takového oboru začít studovat historii, jelikož v informacích o oboru je, že je obor pro absolventy příbuzných oborů.

Děkuji za odpověď.
9/2/2017 16:03new

Dobrý den,

jelikož je uvedeno, že je obor pro absolventy příbuzných oborů, obávám se, že nebudete moct podat přihlášku.
Učitelství praktického vyučování a odborného výcviku na historii asi nenapasujete.
Můžete se zkusit poradit ještě přímo s FF, prijimaci.rizeni@phil.muni.cz - oni posuzují příbuznost oborů.
Michal Hrozáň
8/3/2017 12:13new
Oborove testy z psychologie
dobry den,
potreboval by som mensiu pomoc s chybajucimi testami :)
na internte sa snazim najst stare zadania oborovych testov z psychologie - do roku 2012 sa mi podarilo najst vsetko, chyba mi vsak 2013, 2014 a 2016.
a teda otazka znie: vedeli by ste mi poradit, kde tieto chybajuce testy najst? su vobec zverejnene?
dakujem, hrozan
Michal Hrozáň
10/3/2017 11:52new

Taaak! 2016 mi poslala pani zo studijneho za co jej ide velka vdaka a kopec bludistakov :)

Najdete ho tu: http://www.phil.muni.cz/wff/home/prijimaci/bakalarske/pozadavky-prij-zk-akad-rok-17-18

Najde sa niekto kto vie kde su zvysne testy 13 a 14?