8. 11. 2010 16:10nové
Dotazy specifické pro právnickou fakultu.
Kristýna Němcová
1. 7. 2018 12:48nové
Poplatek za delší studium
Dobrý den, chtela jsem se zeptat, jak je to s vyměřením poplatku za delší studium. Dne 31.8.2016 jsem zahájila bakalářské studium, které jsem ukončila 19.10. 2017 jinak, než radne. Teď jsem se zapsala do studia bakalářského oboru 18.6.2018, když bych studium úspěšně dokončila za dobu 3let, znamenalo by to, že i s předchozím studiem bych překračovala standart i dobu pro v studování Bc. 3+1 o cca. 2 měsíce. Jak to tedy je s poplatkem všude píši o započatých 6 měsících, ale je možne, aby mi byl poplatek výměřen pouze za 2 měsíce překročení standartni doby studia. Omlouvám se, zda je má otázka zmatene napsaná, ale nevěděla jsem jak jinak popsat celou situaci. Děkuji za každou odpoved/radu.
5. 7. 2018 11:49nové

Dobrý den,

poplatek za prodloužení standardní doby studia se skutečně vyměřuje na každých započatých 6 měsíců. Pokud ale studium dokončíte například do dvou měsíců od vyměření poplatku, můžete se odvolat proti rozhodnutí o vyměření poplatku a pak zaplatit pouze reálně odstudované prodloužené období.
17. 7. 2018 10:17nové
Dovoluji si doplnit, že odvolání proti rozhodnutí o vyměření poplatku za studium musí být vždy podáno v zákonné lhůtě do 30 dnů od doručení prvoinstančního rozhodnutí.
Ačkoli na to není právní nárok, je na MU zvykem při splnění stanovených podmínek v odvolacím řízení vyměřený poplatek snížit na poměrnou částku od data vzniku poplatkové povinnosti do data ukončení daného studia absolvováním/zanecháním/ukončením ze strany fakulty.