8. 11. 2010 16:10nové
Dotazy specifické pro právnickou fakultu.
Ivana Koželuhová
3. 5. 2018 16:17nové
Rozhodnutí o přijetí
Dobrý den,
dnes mi přišlo e-mailem rozhodnutí o přijetí na Právnickou fakultu. Dle informací z webu pr.fakulty vím, že předpokládaný počet přijatých pro tento rok na můj obor je 40. Já jsem se ale umístila "daleko" za tímto číslem. Asi tedy nechápu systém,ale jak je možné, že jsem přesto byla přijata? Děkuji za odpověď :-)
I.Koželuhová
3. 5. 2018 17:51nové

Dobrý den,

na obor Teorie a praxe trestního a správního procesu jste byla přijata, tato informace ve Vaší e-přihlášce je platná. Přepokládaný počet přijatých je pouze orientační číslo, počty přijatých studentů se rozhodují až při zasedání přijímací komise. Loni bylo na tento obor přijato 75 uchazečů (viz statistiky na https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/zprava-o-vysledku-prijimaciho-rizeni-do-bakalarskeho-a-magisterskeho-pomaturitniho-studia).
Ivana Koželuhová
3. 5. 2018 18:12nové
Moc děkuji za odpověď :-)
4. 5. 2018 14:18nové

Dobrý den,

představte si situaci, že pozveme k zápisu přesně 40 nejúspěšnějších uchazečů dle výsledku v TSP a třeba 15 z nich se do studia nezapíše, protože se dostali na jiný obor téže fakulty, jinou fakultu/univerzitu nebo si to rozmysleli nebo... nebo... Proto zveme k zápisům vždy více uchazečů, aby se naplnil předpokládaný (minimální, chcete-li) počet přijatých. Jsou moje slova srozumitelná? ;)
L. Podrabská, studijní oddělení
Ivana Koželuhová
6. 5. 2018 08:31nové

Dobrý den,

naprosto :-) díky

I. Koželuhová
Hana Krejčová
změněno 16. 5. 2018 14:01 nové
Poplatky za studium
Dobrý den, byla jsem přijata na PF do bakalářského kombinovaného studia. Chtěla bych se zeptat, v jaké výši budu platit poplatek za studium, když své předešlé bakal. studium jsem odstudovala ve standardní době (3 roky), ale nyní už mi je 26 let?
Děkuji za odpověď,
HK
změněno 14. 5. 2018 16:07 nové

Viz §58 zákona o VŠ, jako budoucí právník to jistě zvládneš.

Nemáš-li žádné neúspěšné studium, nebudeš po dobu žádného dalšího studia v jeho standardní době (zvětšené o 365 dní) platit poplatek za studium.
Věk nehraje roli, to je zase nějaká lidová tvořivost.
17. 5. 2018 19:50nové

Dobrý den,

poplatky jsou vyměřovány studentům, kteří studium prodlužují (více viz https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/poplatky-spojene-se-studiem). Věk není faktorem pro výměru poplatků, pouze od 26 let za Vás jako za studenta již stát přestává platit zdravotní pojištění.
Hana Krejčová
18. 5. 2018 09:05nové
Děkuji Vám za odpověď.
Kristýna Němcová
1. 7. 2018 12:48nové
Poplatek za delší studium
Dobrý den, chtela jsem se zeptat, jak je to s vyměřením poplatku za delší studium. Dne 31.8.2016 jsem zahájila bakalářské studium, které jsem ukončila 19.10. 2017 jinak, než radne. Teď jsem se zapsala do studia bakalářského oboru 18.6.2018, když bych studium úspěšně dokončila za dobu 3let, znamenalo by to, že i s předchozím studiem bych překračovala standart i dobu pro v studování Bc. 3+1 o cca. 2 měsíce. Jak to tedy je s poplatkem všude píši o započatých 6 měsících, ale je možne, aby mi byl poplatek výměřen pouze za 2 měsíce překročení standartni doby studia. Omlouvám se, zda je má otázka zmatene napsaná, ale nevěděla jsem jak jinak popsat celou situaci. Děkuji za každou odpoved/radu.
5. 7. 2018 11:49nové

Dobrý den,

poplatek za prodloužení standardní doby studia se skutečně vyměřuje na každých započatých 6 měsíců. Pokud ale studium dokončíte například do dvou měsíců od vyměření poplatku, můžete se odvolat proti rozhodnutí o vyměření poplatku a pak zaplatit pouze reálně odstudované prodloužené období.
17. 7. 2018 10:17nové
Dovoluji si doplnit, že odvolání proti rozhodnutí o vyměření poplatku za studium musí být vždy podáno v zákonné lhůtě do 30 dnů od doručení prvoinstančního rozhodnutí.
Ačkoli na to není právní nárok, je na MU zvykem při splnění stanovených podmínek v odvolacím řízení vyměřený poplatek snížit na poměrnou částku od data vzniku poplatkové povinnosti do data ukončení daného studia absolvováním/zanecháním/ukončením ze strany fakulty.