8. 11. 2010 16:17nové
Dotazy specifické pro přírodovědeckou fakultu.
Lenka Plevová
8. 4. 2018 11:42nové
Odborná prijimacia skúška
Dobrý deň, rada by som sa spýtala, či sú dostupné niekde na stránke MUNI okrem ukážkovych testov TSP z minulých rokov aj ukážkové odborové testy z biológie se základy chémie, z minulých rokov. Ďakujem
9. 4. 2018 17:59nové

Dobrý den,

vzorové otázky oborových testů na PřF najdete na http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prijimaci-zkousky.
Eliška Kostrůnková
17. 4. 2018 12:28nové
Odborný test z fyziky
Dobrý den,
hlásím se na obor Biofyzika a zvolila jsem si variantu, že budu dělat TSP i odborný test z fyziky. Pokud jsem si to rozmyslela a odborný test z fyziky dělat nechci a nepřijdu na něj, mohu být přijata jen na základě TSP ?
Děkuji za odpověď
17. 4. 2018 17:59nové

Dobrý den,

při volbě přijímacích zkoušek TSP + oborový test se vyhodnotí oba testy zvlášť a uchazeči se započítá pro něho lepší výsledek. Pro vyhodnocení přijímacího řízení bude posuzován pouze jeden test. Viz http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prijimaci-zkousky.

Pokud se tedy oborového testu nezúčastníte, bude Vaše přijetí posuzováno na základě Vašeho výsledku v TSP.
Kristína Kolárová
17. 4. 2018 19:12nové
Prijatá-neprijatá
Dobrý deň. Hlásim sa na obor Ekologická a evolučná biológia a zaujímalo by ma, čo to znamená priemerné výsledky tsp - stačí mi na prijatie napríklad do 50 percentilu či to znamená až okolo 80-90? Testy si trénujem už asi pol roka ale dnes som si pozerala tabuľku z minulého roku a zistila som, že vzhľadom na ňu mám percentil iba na 50 .. Bude mi to stačiť alebo mám dopredu plakať a stresovať? Ďakujem.
18. 4. 2018 12:05nové

Dobrý den,

předmětem přijímacím zkoušky na obor Ekologická a evoluční biologie je pouze TSP bez oborového testu. Na Přírodovědecké fakultě se percentily z přijímacích testů přepočítávají dle legendy uvedené úplně dole na http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prijimaci-zkousky.

Poslední loni přijatý uchazeč na obor Ekologická a evoluční biologie dosáhl po přepočtu 550,9 bodů (viz statistiky na https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/zprava-o-vysledku-prijimaciho-rizeni-do-bakalarskeho-a-magisterskeho-pomaturitniho-studia). To odpovídá percentilu 55,09. Percentil posledního přijatého se každý rok mírně mění podle výkonu uchazečů, kteří se v daném přijímacím řízení hlásí na stejný obor.
Jitka Sisrová
25. 4. 2018 08:58nové
Rozdíly mezi body k přijetí v roce 2016 a 2017
Dobrý den,mohla bych se prosím zeptat,jestli to je opravdu tak,že v roce 2016 bylo ke přijetí například na molekulární biologii a genetiku potřeba kolem 700 bodů a v roce 2017 kolem 150? Vycházím ze Zprávy o průběhu přijímacího řízení.
Děkuji vám moc.
26. 4. 2018 14:40nové

Dobrý den,

obraťte se prosím na studijní oddělení přírodovědecké fakulty (studijni@sci.muni.cz). Děkujeme za pochopení.
Jana Czyžová
4. 5. 2018 10:02nové
Výsledky
Dobrý den,
kdy zasedá přijímací komise?
6. 5. 2018 13:35nové

Dobrý den,

přijímací komise pro bakalářské obory na Přírodovědecké fakultě zasedá v termínu
11.5.2018.
Lucie Příkazská
14. 5. 2018 10:32nové
Přijetí/nepřijetí
Dobrý den,
na oboru biochemie jsem skončila 4 pod čarou, body na přijetí mám, ale nejsem přijata z kapacitních důvodů. Podle diskuzí, co jsem četla nemá podání odvolání moc smysl a také jsem se dočetla, že děkanova povinnost není doplnit počet studentů, kteří nenastoupí, studentmy kteří jsou pod čarou. Nicméně na úřední desce je dokument, kde se uvádí, že nejvyšší možný počet studentů pro obor biochemie na rok 2018/2019 je 220. Proč je tedy přijmuto pouze 182 studentů?
Děkuji za odpověď
24. 5. 2018 19:21nové

Dobrý den,

uvedený počet je nejvyšší možný pro studijní program Biochemie, ve kterém jsou zahrnuty dva obory - Biochemie a Chemoinformatika a bioinformatika.
Branislav Meliška
18. 5. 2018 16:08nové
Prijatie na druhý obor
Dobrý deň, bol som prijatý na obor Speciální biologie, ale ako prvú prihlášku som mal podanú na obor Lékařská genetika a molekulární diagnostika, na ktorý som ale prijatý nebol. Dnes mi domov prišlo oznámenie o neprijatí na LGMD, ale nič o obore SPBI. Preto sa chcem opýtať, že či je všetko v poriadku a k SPBI mi ešte oznámenie pride ? Za odpoveď vopred ďakujem !
21. 5. 2018 18:54nové

Dobrý den,

na obor SPBI jste byl přijat, informace ve Vaší e-přihlášce je platná. Ohledně oznámení se prosím informujte přímo na studijním oddělení PřF (studijni@sci.muni.cz).
Frederik Volný
3. 6. 2018 12:04nové
Biofyzika
Zdravím :-)
Je tady někdo, kdo bude studovat biofyziku?
Hana Malčíková
21. 6. 2018 11:44nové
Potvrzení o Bc z jiné školy

Dobrý den,
v instrukcích jsem dostala, že do 30.6. máme doložit absolvování Bc. studia z jiné univerzity, ale nemohu najít, zda mám kopii diplomu poslat poštou(případně kam) nebo osobně donést na studijní oddělení ?

Děkuji
Hana Malčíková
26. 6. 2018 13:05nové

Dobrý den,

o jaké instrukce se prosím jedná? Úředně ověřená kopie dokladu předchozího vzdělání se obvykle dokládá v písemné podobě u zápisu ke studiu.
Ester Weimerová
6. 7. 2018 13:27nové
Přijetí bez přijímací zkoušky

Dobrý den,
když uchazeč splňuje kritéria pro upuštění od PZ, je (v prvním i druhém kole) jisté, že bude přijat? Může se třeba stát, že nakonec takhle projdou například jen ti se samými jedničkami z profilových předmětů, i když podle podmínek stačí vyšší průměr?

Děkuji za odpověď
15. 7. 2018 19:09nové

Dobrý den,

žádostem o prominutí přijímací zkoušky může být vyhověno při splnění podmínek podle kapacity oboru. Přijímací zkouška může být tedy neprominuta z kapacitních důvodů - zohledňují se doložené studijní výsledky.