8. 11. 2010 16:23nové
Dotazy specifické pro pedagogickou fakultu.
Pavlína Malíková
21. 3. 2018 16:10nové
Prominutí přijímací zkoušky
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestliže mám u přihlášky na Učitelství 1. stupně napsáno, že byla zkouška prominuta, znamená to, že už jsem automaticky přijatá? Děkuju předem za odpověď.
23. 3. 2018 16:42nové

Dobrý den,

ano - pokud Vám byla přijímací zkouška prominuta, znamená to, že budete přijata bez ní.
Aneta Hlisnikowská
10. 4. 2018 16:58nové

Dobrý den,
toto mě taky zajímalo. Tak děkuji za zodpovězení, ale chtěla bych se ještě zeptat, kdy mi přijde nějaké "potvrzení" (=dopis, že jsem přijata). Přijde to třeba až po ukončení celkového přijímacího řízení?

Děkuji.
12. 4. 2018 19:46nové

Dobrý den,

vyrozumění o přijetí či nepřijetí je studentům sdělováno až po zasedání přijímací komise, které se koná až po konci přijímacího řízení. Datum zasedání přijímací komise na PdF zatím není stanoveno. Rozhodnutí o přijetí či nepřijetí je zveřejněno v e-přihlášce, nepřijatým uchazečům je navíc rozhodnutí o nepřijetí zasíláno poštou.

Viz http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/vysledky-prijimaciho-rizeni.
Anežka Indráková
27. 3. 2018 11:49nové
Oborové zkoušky z hudební výchovy
Dobrý den,chtěla bych se zeptat:Pokud máme u zkoušky z hudební výchovy zařazenou hru na jeden z nástrojů-klavír nebo housle a taky zpěv a já si vybrala housle,musíme si také zajistovat svůj vlastní klavírní doprovod-korepetici? Nebo je možnost zahrat a zazpívat i bez nej? Popripade bude k dispozici nějaký doprovod na místě? Dekuji moc za odpověď!
28. 3. 2018 10:14nové

Dobrý den,

obraťte se prosím na oddělení pro přijímací řízení na Pedagogické fakultě (prijimacky@ped.muni.cz).
Michaela Nohýlová
29. 3. 2018 08:06nové
Navazující magisterské studium
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat. Vystudovala jsem bakalářské studium na Univerzitě Palackého v Olomouci, obor Sociálně zdravotní práce se zaměřením na vzdělávání. Navazující studium nám ovšem zrušili. Chtěla jsem se zeptat, zda by bylo možné se přihlásit do Brna na navazující magisterské studim speciální či sociální pedagogiky, zda se tyto obory dají považovat za příbuzné obory sociálně zdravotní práce. Děkuji za odpověď.
30. 3. 2018 19:58nové

Dobrý den,

na naše navazující magisterské obory jsou přijímáni i uchazeči z jiných vysokých škol. Podmínky přijetí najdete např. na https://www.muni.cz/uchazeci/navazujici-magisterske-studium/vyberte-si-obor/ucitelstvi-a-pedagogika při rozkliknutí sekce "Přijímací zkouška" u jednotlivých oborů. Pokud je podmínkou přijetí bakalářské vzdělání v příbuzném studijním oboru a nejste si jistá návazností Vašeho vzdělání, obraťte se na studijní oddělení Pedagogické fakulty (studijni@ped.muni.cz).
Tereza Šejdová
27. 4. 2018 19:24nové
Náhradní termín zápisu
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli pedagogická fakulta bude mít náhradní termín zápisu ke studiu?
1. 5. 2018 01:20nové

Dobrý den,

ano, Pedagogická fakulta bude vypisovat náhradní termín zápisu (viz http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/zapis-ke-studiu).
Tereza Šejdová
1. 5. 2018 10:25nové
Je tedy možné využít náhradní termín zápisu i v případě, že budu jen čekat na rozhodnutí o přijetí na jinou fakultu? Nebo je tento náhradní termín zápisu určen jen pro ty, kteří budou opakovat maturitní zkoušku v září? Děkuji za odpověď
2. 5. 2018 21:31nové

Dobrý den,

ohledně tohoto důvodu se prosím informujte na Oddělení pro přijímací řízení na Pedagogické fakultě (prijimacky@ped.muni.cz).
Eliška Proroková
28. 4. 2018 14:27nové
Počet přihlášených studentů
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda lze najít počet uchazečů, kteří se hlásí na obory na Pedagogické fakultě? Podařilo se mi nalézt pouze údaje o fakultě filozofické.
Děkuji za info.
1. 5. 2018 01:23nové

Dobrý den,

statistiky přijímacího řízení se obvykle uveřejňují až na podzim. Kde jste prosím našla počet uchazečů k Filozifické fakultě? Mohu poprosit o odkaz? Děkuji.
Eliška Proroková
1. 5. 2018 14:32nové

Dobrý den,

odkaz je: https://www.phil.muni.cz/do/phil/Pracoviste/prijimaci/materialy_uchazeci/zavazne_informace/bc_studium/Pocty_prihlasenych_bc_2018_19.pdf

Doufám, že jsem to dobře pochopila (nepřehlédla rok nebo něco podobného), měl by tam být uveden počet přihlášených studentů. Proto jsem si myslela, jestli nejsou dostupné i statistiky o PedF, abych si udělala předběžný obrázek, jak bych mohla dopadnout, když o FF jsou tyto informace zveřejněné.

Hezký den
2. 5. 2018 21:24nové

Dobrý den,

děkuji za odkaz. Jedná se skutečně o letošní dokument, ale z Filozofické fakulty. Informace od Pedagogické fakulty se mi nepodařilo nikde dohledat, pravděpodobně je nikde neuveřejňují. Každá fakulta si toto řídí sama. Zkuste se obrátit na oddělení pro přijímací řízení na PdF (prijimacky@ped.muni.cz).
Zuzana Kašperlíková
29. 4. 2018 16:20nové
Rozhodnutí zasedací rady o přijetí a nepřijetí
Dobrý den :)
Chci se zeptat, kdy rada rozhodne o našem přijetí a nepřijetí, a dokdy se to nejpozději dozvíme? Děkuju moc za odpověď.
Kateřina Klecanová
3. 5. 2018 10:28nové

Zdravím, psala jsem e-mail Pedagogické fakultě a zpátky mi přišla odpověď:

přijímací komise zasedá dnes, tj. 3.5.2018.
http://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/vysledky-prijimaciho-rizeni
Rozhodnutí o přijetí či nepřijetí ke studiu bude importováno do e-přihlášek uchazečů nejpozději v den následující po dni neveřejného zasedání přijímací komise.
3. 5. 2018 17:53nové

Dobrý den,

potvrzuji informace od paní Klecanové. Přijímací komise pro bakalářské obory na PdF zasedala dnes, tj. 3.5.2018. Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí bude uveřeněno nejpozději během několika pracovních dnů.
Klára Staňková
30. 4. 2018 12:54nové
Prominutí přimací zkoušky
Dobrý den, zapomněla jsem při podávání přihlášky přiložit certifikát o napsání obsáhlé práce na téma Speciální pedagogika - Integrace sluchově handicapovaných do společnosti se zaměření na jejich vzdělávání. Jde to udělat ještě zpětně? Pomohlo by mi to vůbec...?
Děkuji za odpověď :)
1. 5. 2018 01:27nové

Dobrý den,

obraťte se prosím na oddělení pro přijímací řízení na Pedagogické fakultě (prijimacky@ped.muni.cz).
Lenka Vaněk Kyselá
30. 4. 2018 20:15nové
počítání bodů 2018 a v minulosti

Dobrý den,

když jsem se dívala na podmínky přijetí pro obor Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání dříve Lektorství Aj, tak v roce 2016 měly body posledního přijatého vyšší hodnotu než 140, ale v roce 2017 u kombinovaného studia jen něco přes 20 a u prezenčního přes 40. Změnil se nějak systém počítání bodů, tedy výsledek = percentil TSP+ percentil oborového testu? Je to velký rozdíl...
Podle podmínek pro letošní rok 2018 by to měl být součet percentilů = výsledné body, popř. je stanoveno pro tento obor oborové minimum počtu bodů - nepodařilo se mi to dohledat.
Děkuji za Vaši odpověď.
3. 5. 2018 17:55nové

Dobrý den,

obraťte se prosím na Oddělení pro přijímací řízení na Pedagogické fakultě (prijimacky@ped.muni.cz).
Zuzana Kašperlíková
4. 5. 2018 17:09nové
Nepřijetí
Dobrý den, když jsem se hlásila na obor Ruský jazyk se zaměřením na vzdělání, měla jsem z TSP percentil 24,44 a nepřijali mě z důvodu nedostatečné kapacity (přijato 25) a ja byla 30., tak jaká je šance, že by mě ještě prijali? Podle mě nemá cenu ani posílat odvolání. Děkuji za odpověď.
6. 5. 2018 13:45nové

Dobrý den,

fakulty každoročně počítají s určitým procentem přijatých uchazečů, kteří se ke studiu nezapíšou, a proto rovnou přijímají uchazečů o toto procento více. K dobírání uchazečů tedy dochází jen zcela vyjímečně a rozhodně není dobré se na to spoléhat.

O odvolání a možných důvodech jeho podání si můžete přečíst na https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/odvolani-proti-rozhodnuti-o-prijetineprijeti-ke-studiu. Pokud pouze Váš percentil v TSP nestačil k přijetí, Vašemu odvolání nebude vyhověno.
Linda Bidlová
9. 5. 2018 12:33nové
Kapacita oboru
Dobrý den,
mohla bych se zeptat, je-li známo, z jakého důvodu bylo letos na obor Učitelství 1. Stupně přijato rapidně méně uchazečů než minulý rok?
Konkrétně minulý rok bylo přijato 255 uchazačů - Letos pouze 63.
Děkuji za odpověď.
10. 5. 2018 17:55nové

Dobrý den,

obraťte se prosím na oddělení pro přijímací řízení na Pedagogické fakultě (prijimacky@ped.muni.cz).
Veronika Ocelíková
9. 5. 2018 17:18nové
výběr oboru

Dobrý den,

přihlásila jsem se na tři obory na pedagogickou fakultu a byla jsem přijata na všechny. Dva z nich jsou velmi podobné - Speciální pedagogika a Speciální pedagogika - komunikační techniky. Mám samozřejmě načteno co nejvíce informací ke každému z nich, nicméně i přes to by mi pomohlo před rozhodnutím, který obor zvolit, promluvit si s někým ze zmíněných oborů osobně. Můžete mi prosím poradit, na koho se můžu obrátit?

Předem děkuji za odpověd.

S přáním hezkého dne

Ocelíková
10. 5. 2018 17:56nové

Dobrý den,

zkuste se obrátit na studijní oddělení Pedagogické fakulty (studijni@ped.muni.cz).
Nikola Bauerová
14. 5. 2018 07:52nové
Speciální pedagogika
Chtěla jsem se zeptat, jestli se speciální pedagogikou mohu učit na prvním stupni ZŠ.
17. 5. 2018 20:06nové

Dobrý den,

otázky ohledně náplně studia, popř. jeho budoucího uplatnění, prosím směřujte na studijní oddělení příslušné fakulty (Pedagogická fakulta: studijni@ped.muni.cz). Děkuji za pochopení.
Hana Pacltová
14. 5. 2018 21:22nové
NMgr. Specped pro učitele
Dobrý den,
mohu se, prosím, zeptat, odkdy je nabízena možnost CŽV v případě nepřijetí na řádné studium?
Velmi děkuji za odpověď
17. 5. 2018 20:08nové

Dobrý den,

přihlášky do oborů v rámci programu celoživotního vzdělávání je možné podávat od 1. 3. 2018 do 31. 7. 2018 nebo 31. 8. 2018 (viz informace u jednotlivých oborů). Viz http://www.ped.muni.cz/celozivotni-vzdelavani/pro-zajemce-o-czv.
Kateřina Dvouletá
19. 5. 2018 11:14nové
Nepřijetí
Dobrý den,hlásila jsem se na pedagogickou fakultu se zaměřením na dějepis a společenské vědy a v TSP jsem měla percentil 42,2,jsem v pořadí 78 a berou 64,je ještě nějaká šance,že by mě mohli přijat?
Děkuji
21. 5. 2018 18:56nové

Dobrý den,

pokud by se na Váš studijní obor nezapsalo dostatečné množství uchazečů, fakulta se může rozhodnout obnovit přijímací řízení a přijmout další uchazeče v pořadí. K tomuto "dobírání" studentů na místa přijatých uchazečů, kteří se ke studiu nezapsali, ovšem dochází jen zcela vyjímečně. Fakulty každoročně počítají s určitým procentem přijatých uchazečů, kteří se ke studiu nezapíšou, a proto rovnou přijímají uchazečů o toto procento více. K dobírání tedy dochází jen velmi zřídka a rozhodně není dobré se na to spoléhat.