Vlákno: TSP obecně/
Lucia Vargová
2. 3. 2018 11:47nové
TSP

Dobrý deň,

V prihláške som uviedla, že termín prijímacej skúšky chcem 22. 04. 2018 v Košiciach. Chcem sa spýtať či táto skúška bude TSP v češtine alebo SCIO test a ako sa dozviem, kde presne bude táto skúška vykonavaná.

Ďakujem za odpoveď
2. 3. 2018 17:57nové

Dobrý den,

TSP se Scio testy nelze zaměňovat. Zadání TSP je pouze v češtině (slovenské TSP se nevydává), vyjma posledních deseti otázek, které jsou v angličtině. TSP má každý rok několik variant, budete tedy psát jednu z těchto několika variant, a to nezávisle na městě vykonání TSP.

Přesné podrobnosti o času a místu konání Vašeho TSP se dozvíte dostatečně včas ve Vaší e-přihlášce, konkrétně v pozvánce k přijímacímu řízení.
Dávid Boroš
17. 3. 2018 09:55nové

Dobrý deň,
Chcel by som sa opýtať, či ešte existuje varianta s poslednými 10 otázkami v nemeckom jazyku. Chystám sa študovať nemecky jazyk a literatúru a na strednej škole boli moje cudzie jazyky nemčina a francúzština, teda angličtinu veľmi neovládam.

Ďakujem
18. 3. 2018 21:06nové

Dobrý den,

letos TSP více cizojazyčných variant nemá. Všechna zadání letošního TSP jsou tedy v podobě 50 otázek v ČJ + 10 otázek v AJ.
Karel Pokorný
24. 3. 2018 10:05nové
Jakou to má prosím logiku - jazyková verze 10 otázek TSP pouze v anglickém jazyce když chci studovat např. němčinu? To nemůžete nechat uchazečům jazykovou verzi jednoduše vybrat? V minulých letech jiné jazykové verze byly.
26. 3. 2018 06:55nové
Domníváme se, že znalost anglického jazyka je v dnešní době důležitá bez ohledu na zvolený obor studia. Proto je v testu 10 otázek anglicky. O zavedení více jazykových variant, jako tomu bylo v minulosti, v tuto chvíli neuvažujeme. Děkujeme za pochopení.
Karel Pokorný
26. 3. 2018 10:52nové
Ach so! A já jsem si pane magistře myslel, že si mě budete chtít otestovat, jestli umím německy, když chci studovat obor "Německý jazyk se zaměřením na vzdělávání" :-DDD
26. 3. 2018 11:20nové
V tom případě jistě víte, pane Pokorný, že součástí přijímací zkoušky na Vámi zvolený obor je krom TSP také oborový test ověřující znalosti z daného oboru.
Karel Pokorný
26. 3. 2018 11:39nové

Oborové přijímací zkoušky
Bakalářská studia
Uchazeči, kteří mají podanou přihlášku na níže uvedené bakalářské studijní obory, mají kromě Testu studijních předpokladů povinnou také oborovou přijímací zkoušku. Studijní obory, které nejsou mezi níže uvedenými obory zahrnuty, neobsahují přijímací oborovou zkoušku.

Termín konání oborových zkoušek: 16.-22. dubna 2018
AJ3S Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání – písemný test z AJ
FJHC Francouzský jazyk pro hospodářskou činnost – písemný test z FJ
HV3S Hudební výchova se zaměřením na vzdělávání – zkouška z HV
KL3S Hra na klavír se zaměřením na vzdělávání – zkouška z hry na klavír
VI3S Vizuální tvorba se zaměřením na vzdělávání – zkouška z VV
VV3S Výtvarná výchova se zaměřením na vzdělávání – zkouška z VV

Zde jsem svůj obor nenašel. Jestli se nachází v jiné části webových stránek fakulty, můžete mi prosím zaslat odkaz? Děkuji.
26. 3. 2018 13:08nové
Omlouvám se za přehlédnutí, mylně jsem se domníval, že se hlásíte na Filozofickou fakultu. Pedagogická fakulta od používání oborových testů v případě Vámi zvoleného oboru ustoupila, takže skutečně pro přijetí stačí vykonat TSP.