Vlákno: TSP obecně
nové
nové
Kristýna Žitníková
Moc Vám děkuji za odpověď, přeji pěkný zbytek dne.
nové
Nikola Husáriková
Počet uchádzačov
Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, kde nájdem počet uchádzačov na bakalárske štúdium tento rok a takisto aj koľko študentov môj odbor plánuje vziať. Ak to ešte nie je uverejnené, viete mi približne povedať kedy to bude zverejnené? Ďakujem za odpoveď. :)
nové
Dobrý den,

statistiky přijímacího řízení s počty uchazečů do bakalářských studijních oborů budou uveřejněny až na podzim. Plánovaný počet přijatých uchazečů na jednotlivé obory fakulty bohužel nezveřejňují.
nové
Gabriela Kováčiková
Otázka z TSP 2018
Dobrý deň, pri opätovnom prechádzaní otázok TPS z tohto roku som narazila na otázku, ktorej zadanie a ponúkané možnosti mi nesedeli.

Ide konkrétne o túto otázku :
"Which of the following words differs most in its meaning from the other four? a) event b) effect c) outcome d) consequence e) result" pričom správna odpoveď má byť a)event

Toto slovo však v anglickom jazyku často nadobúda význam "výsledok" čím sa významovo rovná ostatným možnostiam.Všetky slová sú teda synonymá(Príklad vety s významom výsledok : "The venture had no successful event." prípadne v spojení s frázovými slovesami "in the event of/in the event that")

Je teda možné že táto otázka nemá správnu odpoveď?
Dopredu ďakujem za vašu odpoveď.
nové
Vážená slečno Kováčiková,

děkujeme za připomínku, s níž však nemůžeme zcela souhlasit.

Slova "effect", "outcome", "consequence" a "result" jsou v řeči často zaměnitelné a všechny jsou používány ve významu následku nějaké příčiny (the effect / outcome / consequence / result of X ), zatímco "event" se tímto způsobem (the event of X) nepoužívá prakticky vůbec a označuje v drtivé většině případů událost, ke které není nutné udávat příčinu.

Slovo "event" sice může v určitých velmi specifických situacích označovat výsledek, nepoužívá se však stejným způsobem jako ostatní čtyři slova a významově je od ostatních jednoznačně nejdále (což odpovídá otázce v zadání).

Otázka je tedy v pořádku a má právě jednu správnou odpověď. Děkujeme za pochopení.
nové
Lucie Hrušková
Chyba v klíči
Dobrý den,
právě dělám test var.10 tsp2017, otázka 3, v klíči je odpověď A-jako správná a v testu u vyhodnocení, je to E....
nové
Dobrý den,

zkontrolujte si, že porovnáváte papírový klíč odpovědí s papírovým zadáním, nikoliv s interaktivním procvičováním. Odpověď v klíči je správná.
nové
Lucie Hrušková
varianta 10, výsledky TSP 17--papírový klíč je chybný
Dobrý den,
právě dělám var.10 TSP 2017 a správné odpovědi v testu se liší od klíče, nevím, jestli je to i v jiných variantách, každopádně mě to nadchlo, a nebo se dívám špatně? otázka 46,47,49....
nové
ale víš, že papírové a interaktivní testy se liší, jo?
papírový klíč odpovídá papírovému zadání a interaktivní "procvičování" je něco jiného
nové
Lucie Hrušková
...tak to jsem nevěděla...omlouvám se za zmatek a díky za upřesnění..