Vlákno: TSP obecně/
Kristýna Žitníková
23. 4. 2018 18:41nové
Podpis
Moc Vám děkuji za odpověď, přeji pěkný zbytek dne.
Nikola Husáriková
29. 4. 2018 22:41nové
Počet uchádzačov
Dobrý večer, chcela by som sa opýtať, kde nájdem počet uchádzačov na bakalárske štúdium tento rok a takisto aj koľko študentov môj odbor plánuje vziať. Ak to ešte nie je uverejnené, viete mi približne povedať kedy to bude zverejnené? Ďakujem za odpoveď. :)
změněno 1. 5. 2018 01:10 nové

Dobrý den,

statistiky přijímacího řízení s počty uchazečů do bakalářských studijních oborů budou uveřejněny až na podzim. Plánovaný počet přijatých uchazečů na jednotlivé obory fakulty bohužel nezveřejňují.
Gabriela Kováčiková
22. 5. 2018 10:17nové
Otázka z TSP 2018

Dobrý deň, pri opätovnom prechádzaní otázok TPS z tohto roku som narazila na otázku, ktorej zadanie a ponúkané možnosti mi nesedeli.

Ide konkrétne o túto otázku :
"Which of the following words differs most in its meaning from the other four? a) event b) effect c) outcome d) consequence e) result" pričom správna odpoveď má byť a)event

Toto slovo však v anglickom jazyku často nadobúda význam "výsledok" čím sa významovo rovná ostatným možnostiam.Všetky slová sú teda synonymá(Príklad vety s významom výsledok : "The venture had no successful event." prípadne v spojení s frázovými slovesami "in the event of/in the event that")

Je teda možné že táto otázka nemá správnu odpoveď?
Dopredu ďakujem za vašu odpoveď.
24. 5. 2018 10:49nové

Vážená slečno Kováčiková,

děkujeme za připomínku, s níž však nemůžeme zcela souhlasit.

Slova "effect", "outcome", "consequence" a "result" jsou v řeči často zaměnitelné a všechny jsou používány ve významu následku nějaké příčiny (the effect / outcome / consequence / result of X ), zatímco "event" se tímto způsobem (the event of X) nepoužívá prakticky vůbec a označuje v drtivé většině případů událost, ke které není nutné udávat příčinu.

Slovo "event" sice může v určitých velmi specifických situacích označovat výsledek, nepoužívá se však stejným způsobem jako ostatní čtyři slova a významově je od ostatních jednoznačně nejdále (což odpovídá otázce v zadání).

Otázka je tedy v pořádku a má právě jednu správnou odpověď. Děkujeme za pochopení.
Lucie Hrušková
21. 8. 2018 12:57nové
Chyba v klíči
Dobrý den,
právě dělám test var.10 tsp2017, otázka 3, v klíči je odpověď A-jako správná a v testu u vyhodnocení, je to E....
29. 8. 2018 17:55nové

Dobrý den,

zkontrolujte si, že porovnáváte papírový klíč odpovědí s papírovým zadáním, nikoliv s interaktivním procvičováním. Odpověď v klíči je správná.
Lucie Hrušková
21. 8. 2018 13:13nové
varianta 10, výsledky TSP 17--papírový klíč je chybný
Dobrý den,
právě dělám var.10 TSP 2017 a správné odpovědi v testu se liší od klíče, nevím, jestli je to i v jiných variantách, každopádně mě to nadchlo, a nebo se dívám špatně? otázka 46,47,49....
21. 8. 2018 13:17nové
ale víš, že papírové a interaktivní testy se liší, jo?
papírový klíč odpovídá papírovému zadání a interaktivní "procvičování" je něco jiného
Lucie Hrušková
26. 8. 2018 13:48nové
...tak to jsem nevěděla...omlouvám se za zmatek a díky za upřesnění..