8/11/2010 16:10new
Dotazy specifické pro právnickou fakultu.
Martin Hynšt
7/5/2019 12:47new
Změna oboru
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je možné v rámci Bc. oboru přestoupit ještě před začátkem akademického roku na jiný Bc. obor. v případě ze bych byl přijat.
Děkuji.
last modified 8/5/2019 16:56 new

Dobrý den,

nastoupit do studia můžete vždy pouze do takového studijního plánu, do kterého jste si podal přihlášku a do kterého jste byl přijat. Ohledně možností přestupů v průběhu studia se prosím informujte na Studijním oddělení Vaší fakulty, děkuji za pochopení.
46.135.44.*
12/5/2019 14:01new
Počet prijatých x počet zapsaných
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli je rozdíl v percentilu posledního přijatého ke studiu a posledního zapsaného ke studiu k Právu Mgr. resp. číslo 77,04 ?
last modified 12/5/2019 16:04 new

z logiky věci, pokud se poslední přijatý nezapíše, bude s největší pravděpodobností mezi percentilem posledního zapsaného a posledního přijatého rozdíl...

nevím co to číslo reprezentuje, ale pokud poměr mezi počtem přihlášených a očekávaným počtem přijatých, pak je to nesmysl, takto to nefunguje

(navíc, pokud mám správné informace, bývá hranice o dost vyšší)
23/5/2019 16:04new
maturitní vysvědčení
Dobrý den, rád bych se Vás dotázal, zda je pro řádné přijetí skutečně třeba dodat maturitní vysvědčení, vzdor tomu, že jsem již jednou přijat na MU byl (a tedy vysvědčení dodal) a dosáhl titulu. tj. existuje poměrně seriózní důkaz, že maturitu mám (resp. že mám dokončené zkouškou nejen středoškolské, ale i vysokoškolské vzdělání). Ptám se pouze pro případ, že bych takto mohl trochu ušetřit naše lesy. Předem děkuji za odpověď
23/5/2019 17:01new
na to bych se tedy v diskusi neptal... co když ti někdo poradí blbě? budeš kvůli lesům riskovat nepřijetí? jedině na studijní mailem, abys měl písemný důkaz...
z mé historické zkušenosti to třeba bývalo, ale mohlo by se to změnit
last modified 24/5/2019 20:32 new

Dobrý den,

úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení je nutné doložit ke každému zápisu do Bc. studia, bez toho se do studia zapsat nelze. Kopii maturitního vysvědčení je třeba ke každému studiu archivovat zvlášť.
27/5/2019 08:44new
Perfektní. Děkuji za odpověď.
Irena Tkadlecová
19/6/2019 21:55new
Dobírání nepřijatých
Dobrý den chci se zeptat zda se počet lidí kteří se nezapsali doplňuje?
Děkuji za odpověď
21/6/2019 19:10new

Dobrý den,

v případě nezaplnění kapacity nějakého programu se fakulta může rozhodnout dodatečně přijmout další uchazeče v pořadí. Toto "dobírání" se děje automaticky dle pořadí u přijímacích zkoušek, není potřeba podávat odvolání ani cokoliv jiného. Fakulty ale každoročně počítají s určitým procentem uchazečů, kteří jsou ke studiu přijati, ale nezapíšou se, proto rovnou přijímají o toto procento studentů více. K "dobírání" tedy dochází jen zcela ojediněle a není dobré se na něj spoléhat.
27/6/2019 23:12new
Zvýhodnění prváků zapsaných "dříve"

Zdravím,
Byl jsem zapsán do studia 19.6., abych zjistil, že zápis předmětů probíhá už od 12.6.

Chápu zvýhodnění povinně volitelných předmětů pro studenty vyšších ročníků, ale nestálo by za to posunout začátek zápisu předmětů poněkud spravedlivěji tak, aby prváci, na které "vyšel" zápis 17.6., neměli dvoudenní výhodu zápisu předmětů oproti těm zapsaným "později"? Rozumným řešením by bylo začít se zápisem předmětů až po zápisu studentů.

V kontextu PrF se to týká zejména povinně volitelných předmětů, které mají poměrně dost omezenou kapacitu - 17.6. dopoledne zbylo místo už prakticky jen v jednom předmětu (nepočítám-li jazykové předměty).
29/6/2019 11:15new

Dobrý den,

studentům 1. ročníku PrF se obvykle zapisování povinně volitelných předmětů vůbec nedoporučuje, jelikož samotné povinné předměty jsou samy o sobě velkou studijní zátěží. Pro podrobnosti se můžete obrátit na Studijní oddělení PrF (studijni@law.muni.cz).
1/7/2019 16:34new
Dobrý den,
pokud je tomu tak, kdy je možné zapsat si předměty PrF:MVE001Z Kapitoly z českého středověkého práva a PrF:MV102K Dějiny českého státu a práva? Oba tyto předměty mají v podmínkách neabsolvování předmětu MP103Z - Obecné právní dějiny - seminář, který je doporučený v šabloně prvního semestru.
1/7/2019 23:13new

Dobrý den,

dotazy ohledně registrace předmětů prosím směřujte na Studijní oddělení Vaší fakulty (studijni@law.muni.cz). Toto fórum je určeno pro dotazy týkající se přijímacího řízení a bohužel nejsem kompetentní k tomu Vám na Váš dotaz odpovědět. Děkuji za pochopení.