8/11/2010 16:23new
Dotazy specifické pro pedagogickou fakultu.
Kateřina Blahutková
10/2/2019 15:29new
Podmínky pro přijetí - NMgr. Logopedie

Hezký den,
ráda bych si podala přihlášku do navazujícího Mgr. oboru logopedie a nikde nemohu nalézt informaci o kritériích, týkající se předchozího studia.
Vystudovala jsem jednooborovou speciální pedagogiku (Bc.), SZZ z logopedie, psychopedie a psychologie.

Budu vděčná za informace.

Děkuji,
Katka
10/2/2019 18:02new

Dobrý den,

podmínky a kritéria pro přijetí do NMgr. programů na Pedagogické fakultě najdete na https://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/podminky-pro-prijeti-ke-studiu/podminky-pro-nmgr-programy. NMgr. program Logopedie je určen absolventům všech bakalářských oborů, kritériem pro přijetí je výsledek u přijímacích zkoušek.
Barbora Nováková
3/3/2019 07:21new
oborový test nanečisto
Dobrý den, je možné zkusit si cvičně přijímací test z oboru sociální pedagogika?
Děkuji Barbora Nováková
3/3/2019 14:04new

Dobrý den,

ukázkový oborový test z inkluzivní (speciální) pedagogiky pro NMgr. programy bohužel Pedagogická fakulta neuveřejňuje. Informace k tomuto přijímacímu testu najtede v dokumentu "Seznamte se s podrobnostmi o jednotlivých odborných zkouškách" na https://www.ped.muni.cz/?id=320.
Natálie Vojnarová
7/3/2019 11:25new
Dvouoborové studium - přijímačky
Dobrý den, podala jsem si přihlášku na studium dějepisu v kombinaci s německým jazykem. Ráda bych se zeptala, zda se odborné přijímačky dělají pouze z hlavního předmětu (u mě dějepis) nebo i z vedlejšího?
Děkuji.
N. Sokolová
7/3/2019 11:49new

Dobrý den,

pro přijetí do sdruženého studia musíte úspěšně vykonat přijímací zkoušky předepsané pro oba Vámi zvolené obory.
Eliška Továrková
26/3/2019 00:25new
Výsledky z minulých let percentil/dosažené body
Dobrý večer,
Na stránkách MU jsou u jednotlivých fakult uvedeny body/percentil posledního přijatého z roku 2018. Avšak každá fakulta má uvedeno v tabulce něco jiného, pro PedF se jedná o body v TSP, nebo dosažený percentil?
Děkuji za odpověď
26/3/2019 19:00new

Dobrý den,

v případě Pedagogické fakulty je celková hodnota výsledku přijímací zkoušky uchazeče dána součtem hodnot percentilů získaných v jednotlivých částech přijímací zkoušky. Ve sloupci "Body posledního přijatého" na https://www.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_PdF-BcMgr_-_zprava-podminky.pdf je tedy u oborů uveden buď pouze percentil TSP posledního přijatého (pro obory bez oborového testu) nebo součet percentilů z TSP a oborového testu posledního přijatého (pro obory s oborovým testem).

Viz Článek 3, bod 2) na https://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/podminky-pro-prijeti-ke-studiu/podminky-pro-bc-a-mgr-programy.
Nikol Nováková
3/5/2019 16:47new
Rozhodnutí o přijetí
Dobrý den,
omlouvám se, možná otravuji zbytečně, ale na internetu jsem našla datum zasedání přijímací komise jen u bakalářských oboru. Jak je tomu u kombinované formy magisterského studia (konkrétněji učitelství 1.stupne)? Je to stejné, nebo budou výsledky zveřejneny jindy? Předem děkuji za odpověď.
3/5/2019 17:33new

Dobrý den,

termín zasedání přijímací komise na Pedagogické fakultě je pro bakalářské programy a víceletý magisterský program Učitelství pro 1. stupeň ZŠ stejný.
Monika Konvalinková
last modified 3/5/2019 17:40 new

Dobrý den,

jaký je prosím ten termín zasedání přijímací komise?
Kateřina Kočka
6/5/2019 14:42new
Ahoj,
Komise zasedá 15.5.
7/5/2019 00:32new

Dobrý den,

potvrzuji informaci od paní Kočky, přijímací komise na Pedagogické fakultě pro bakalářské a víceleté magisterské programy zasedne v termínu 15.5.2019. Tuto informaci již můžete nalézt i na webu PdF: https://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/vysledky-prijimaciho-rizeni.
Nikola Velebová
15/5/2019 14:18new

Dobrý den,

kdy a kde se můžu dozvědět své pořadí v přijímacím řízení?

Děkuji, přeji pěkný zbytek dne.
16/5/2019 17:08new

Dobrý den,

zkuste se prosím obrátit na Oddělení pro přijímací řízení na PdF (prijimacky@ped.muni.cz).
13/5/2019 17:54new
Kombinované studium - spec. ped. - Povinna docházka?
Měla bych dotaz ohledně povinné účasti na výuce. Dívala jsem se na studijní katalog a třeba u předmětu Logopedie je požadována 70% účast, zároveň se však tento předmět vyučoval v pátek. Což v některých zaměstnáních může být docela problém ne? Cca každý měsíc volno v pátek?
Nevíte někdo jak moc je ta docházka kontrolována? Či zda aspoň jednou dojde k prohození páteční a sobotní výuky? Či jak řešit pokud prostě nebudu moci v pátek přijít na výuku?
16/5/2019 17:10new

Dobrý den,

požadavky na účast ve výuce se pro každý program mohou lišit. Ohledně programu Logopedie se můžete obrátit na konzultanty tohoto programu, kontakty najdete dole na stránce na https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/23387-logopedie.
94.112.133.*
14/5/2019 22:55new
Zápis ke studiu
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké jsou možnosti zápisu ke studiu, pokud vím, že budu v daný termín v zahraničí, děkuji!
16/5/2019 17:13new

Dobrý den,

buď k Vašemu zápisu do studia můžete zmocnit jinou osobu nebo se můžete obrátit na Studijní oddělení fakulty a informovat se o možnosti náhradního termínu zápisu (PdF obvykle náhradní - podzimní - termíny zápisů vypisuje). Podrobnosti najdete na https://www.muni.cz/studenti/co-se-deje-po-prijeti/zapis-do-prvniho-rocniku/co-kdyz-vim-ze-se-nemohu-zucastnit-zapisu-v-urcenem-terminu.
Danuše Víšková
15/5/2019 15:03new
Pořadí u přijímacího řízení
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je nějakým způsobem možné zjistit, kolikátá jsem se mezi přijatými uchazeči umístila? Předem moc děkuji za odpověď.
Nikol Nováková
15/5/2019 15:59new
Ahoj, ty už máš výsledky? :O Já ještě neee.
Danuše Víšková
15/5/2019 16:18new
Ahoj, ano, mám. :)
Hlásím se na Angličtinu se zaměřením na vzdělávání, jednoobor, kombinovaně. Možná že pokud máš jiný obor, trvá to déle. :)
Lenka Schwenke Petrová
15/5/2019 19:23new
Dobrý den, přidávám se k dotazu.
16/5/2019 17:14new

Dobrý den,

ohledně pořadí se prosím obraťte na Oddělení pro přijímací řízení na PdF (prijimacky@ped.muni.cz).
Danuše Víšková
16/5/2019 18:34new
Mnohokrát děkuji za odpověď. :)
Anna Kozlovská
15/5/2019 15:06new
Body posledního přijatého
Dobrý den. Nebyla jsem přijata na svůj obor z kapacitních důvodů. Zajímalo by mě, jak je možné, že v loňských letech měl poslední přijatý okolo 50 bodů a letos mi na přijetí nestačilo 130? Má to souvislost s tím, že část přijatých se nedostaví k zápisu, tím pádem se dále naplňuje kapacita? Kde mohu najít informaci, kolikátá jsem pod čarou a body posledního přijatého? Předem děkuji za odpověď.
Ludvík Burkacki
15/5/2019 16:24new
Přidávám se k tomuto dotazu, měl jsem taky celkový percentil 130 a loni bych byl na obor AJ+NJ přijatý, když poslední přijatý měl kolem 95 bodů. Ještě bych se rád zeptal jaká je šance, že budete dobírat další zájemce a zda má odvolání se na tohle vliv nebo ne?
last modified 16/5/2019 17:21 new

Dobrý den,

od roku 2019/2020 je studentům nabízena nová nabídka studijních programů s novými akreditacemi, u mnoha programů se měnila i skladba přijímacích zkoušek. Některé programy v loňském roce mohly mít oborový test a letos nemají, jiné naopak oborový test neměly a letos mají. Statistiky bodů posledních přijatých z minulého roku jsou proto vůči letošku irelevantní.

Při podání odvolání se přezkoumává, zda rozhodnutí o přijetí/nepřijetí bylo vydáno v souladu se zákonem a dalšími předpisy (podrobně viz https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/odvolani-proti-rozhodnuti-o-prijetineprijeti-ke-studiu). Pokud tedy nemáte podezření na to, že Vaše rozhodnutí o přijetí/nepřijetí nebylo vydáno v souladu s předpisy, nemáte se proti čemu odvolávat.

Pokud se u nějakého programu posune hranice přijatých uchazečů, stane se tak automaticky dle pořadí uchazečů, odvolání na to vliv nemá.
Kamila Vejrostová
15/5/2019 19:49new
Mám to podobně, minulý rok stačilo 20, já mám skoro 50 a nepřijali mě..
Klára Měšťánková
29/5/2019 17:15new
Měla jsem percentil 151 a také jsem se nedostala, tak třeba se to ještě posune.
Daniela Horáčková
16/5/2019 15:37new
Pozvánka k zápisu
Dobrý den,
Mohu se zeptat, kdy jsou zhruba rozesílány pozvánky ke studiu?
Děkuji
16/5/2019 17:24new

Dobrý den,

zápisy do bakalářských a víceletých magisterských programů na PdF proběhnou v termínu 1.-3.7.2019 (viz https://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/zapis-ke-studiu). Pozvánky k zápisu budou s dostatečným předstihem importovány do e-přihlášek všech přijatých uchazečů.
Lucie Hadašová
16/5/2019 17:52new
Změna preference oboru

Dobrý den,

při podávání přihlášky jsem si volila preference pro kombinace s mým hlavním oborem. Ve výsledcích přijímacího řízení mám teď napsáno "V rámci programu XY jste byla přijata na vaši 1. preferenci". Bohužel se však změnila situace a já bych šla daleko radši na mou 2. preferenci. Je toto možné, jsem na ni též přijata? Pokud ne, dá se to prosím nějak řešit (odvoláním nebo podobně)?

Předem děkuji za odpověď.
18/5/2019 11:31new

Dobrý den,

bohužel, nyní již pořadí preferencí měnit nelze. Byla jste přijata pouze do Vaší 1. preference. Volba pořadí priorit v e-přihlášce, kterou bylo možné upravovat do konce února, je závazná.
Veronika Vanclová
2/7/2019 14:40new
Dobrý den, můžu se zeptat,co je to za nesmysl? Já jsem žila v domnění,že jsem přihlášena na dvě různé formy a že nějaká preference nehraje roli v tom,zda dostanu výsledek z obou forem. U mě se jedná o prezenční a kombinované,logicky jsem chtěla zkusit obě,pro každou situaci a situace je taková,že potřebuji vědět výsledek do kombinovaného a vidím jen výsledek do prezenčního,který byl sice v první preferenci,ale já se hlásila i na kombinované a ráda bych věděla,zda jsem se tam dostala také... Je to možné? Děkuji Vanclová Veronika