26. 10. 2008 21:41nové
Administrativa (doklady, platby atd.)
Maroš Gonda
10. 2. 2019 17:13nové
Zmena odboru na prihláške
Dobrý deň, chcem sa opýtať ako sa dá na prihláške zmeniť odbor. Podal som a zaplatil som dnes o 14 hodine prihlášku a uvedomil som si že som si vybral nesprávny odbor Programovanie a vývoj aplikácií, no chcel som sa prihlásiť na Informatiku. Je nejako možné zmeniť na prihláške zameranie? Skúšal som to urobiť sám no nepodarilo sa mi to a nechcel by som takto zbytočne prísť o peniaze ktoré som dal za prihlášku. Predom ďakujem za odpoveď.
10. 2. 2019 17:47nové

Dobrý den,

změnit program, do kterého je přihláška podaná, není možné. Poplatek Vám ale do konce období pro podávání přihlášek můžeme převést na jinou přihlášku. Založte si tedy novou přihlášku do programu Informatika a založte na ní objednávku v Obchodním centru MU (ale neplaťte ji). Následně nám prosím na náš e-mail pro uchazeče prihlaska@muni.cz napište požadavek o převedení poplatku. Nezapomeňte do e-mailu uvést číslo Vaší staré přihlášky, číslo Vaší nové přihlášky a číslo objednávky k nové přihlášce. Děkujeme.
Vendula Hlivová
změněno 14. 3. 2019 09:59 nové
Platba
Dobrý den,
peníze za podané přihlášky mi přišly zpět a teď mi nejdou zaplatit znova. Všechny dokumenty i peníze jsem odeslala včas a chci si tu přihlášku zaplatit. Prosím o radu.
Děkuji za odpověď
Vendula Hlivová
15. 3. 2019 20:25nové

Dobrý den,

na Váš dotaz jsem Vám již odpověděla na našem e-mailu pro uchazeče prihlaska@muni.cz.
Nikola Samcová
27. 3. 2019 00:01nové
Prominutí přijímací zkoušky

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, kde najdu přiložení žádosti o prominutí přijímací zkoušky do přihlášky. Na dokumentu o prominutí zkoušky na ESF píšou, že mám naskenovat formulář s certifikátem SCIO do své e-přihlášky. Nemůžu to ale nikde najít.

Děkuji.
27. 3. 2019 10:30nové

Dobrý den,

do sekce pro nahrání žádosti o prominutí přijímací zkoušky na ESF byste se měla dostat přes Moje přihlášky > Studium, zkoušky a dokumenty (upravit). Ve Vaší e-přihlášce ale žádnou přihlášku na ESF nevidím založenou.
Nikola Samcová
27. 3. 2019 11:12nové

Dobrý den,

přihlášku mám založenou na FSS obor Mediální studia a žurnalistika ve dvouoboru s Veřejnou ekonomikou a správou na ESF. Znamená to, že když mám obor z EFS jako vedlejší, není nutné žádat o prominutí zkoušky? Myslela jsem, že musím splnit podmínky i na vedlejší obor. V přihlášce jsem zvolila přijímací zkoušky od společnosti SCIO.

Děkuji.
27. 3. 2019 15:59nové

Dobrý den,

pokud se hlásíte do sdruženého studia, ve kterém je program na ESF vedlejším programem, pak přijímací zkoušky na tento program na ESF nekonáte. Přijetí do takového sdruženého studia se posuzuje na základě přijímacích zkoušek u hlavního programu.

Viz "Přijímací zkoušky", bod 3) na https://www.econ.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/prijimaci-rizeni.
Nikola Samcová
27. 3. 2019 21:00nové

Dobrý den,

děkuji mockrát za informaci. Bohužel jsem si toho dříve nevšimla.

Hezký den :)
Tereza Klinkovská
24. 4. 2019 18:26nové
Zrušení přihlášky

Dobrý den,

když zruším podání přihlášky nebo zruším přihlášku, vrátí se mi peníze? Popřípadě bylo by možné částku převést na druhá kola, která se konají tuším v září?

Děkuji
Tereza Klinkovská
25. 4. 2019 12:04nové

Dobrý den,

přihlášky do bakalářských programů v tuto chvíli již rušit nelze. Při neúčasti u přijímacích zkoušek se poplatek za přihlášku nevrací ani jej nelze přenést do dalšího běhu přijímacího řízení.
Grace Chinenye Nkwocha
změněno 2. 5. 2019 10:07 nové
Entrance Exam Waiver

Hello,

My application to study BA in English Language for Education is to acquire a second first degree. That is, I already have a first degree in Industrial Microbiology from a Nigerian university but due to my new career path as a Teacher, I decided to pursue another bachelor's degree but this time in English Language for Education. I was wondering if I could get an admission exam waiver. Thank you.
2. 5. 2019 18:02nové

Dear Mrs. Nkwocha,

please, contact with your question directly the Admission Department of the Faculty of Education at admission@ped.muni.cz. Thank you for understanding.
Markéta Zaplatilová
8. 5. 2019 09:32nové
Zápis ke studiu
Dobrý den, mám dotaz - jedu na delší dobu do zahraničí a chci se zeptat, jestli je možné, aby mě s nějakým souhlasem zapsal ke studiu někdo jiný, popřípadě jak to vyřešit.
Děkuji
8. 5. 2019 16:58nové

Dobrý den,

ano, ke studiu Vás může zapsat i jiná osoba, a to prostřednictvím plné moci. Podrobnosti a postup zmocnění najdete na https://www.muni.cz/studenti/co-se-deje-po-prijeti/zapis-do-prvniho-rocniku/co-kdyz-vim-ze-se-nemohu-zucastnit-zapisu-v-urcenem-terminu.
Kateřina Nygrýnová
10. 5. 2019 11:28nové
Platba studia

Dobry den,

chtela bych se zeptat, jak vysoky poplatek ma stanovena Masarykova univerzita pro studujici na dalkovem studiu Pedagogicke fakulty, kteri jiz v minulosti vycerpali 4 roky na bakalarskem studiu (denni studium) na jine univerzite?

Mockrat dekuji.
Lenka Kralčáková
změněno 15. 5. 2019 19:35 nové
Dobrý deň,
ja som bola prijatá na Pedagogickú fakultu, jednooborové kombinované štúdium Anglického jazyka. V ČR som na vysokú školu nikdy nechodila. Výšku poplatkov som však k tomuto prípadu nikde nenašla. Aká je výška poplatku za štúdium v mojom prípade? Ďakujem za odpoveď.
16. 5. 2019 03:03nové

ve všech případech je stejná, jde-li o studium v češtině

poplatky se vyměřují za prodloužení studia
Nina Žemlová
31. 5. 2019 21:56nové
preferencie odboru

Dobrý deň,

Bola som prijatá na dva odbory z dvoch rôznych fakúlt, konkrétne Skandinávská studia na FF a Aplikovaná a enviromentální geologie na PřF, pričom ten na PřF som si dala len ako "záložný". Bohužiaľ som až neskôr zistila, že odbor na PřF mám v prihláške nastavený ako 1. preferenciu a na odbore FF žiadna preferencia nie je. Chcela by som sa zapísať na FF. Vadí, že mám tú prvú preferenciu na odbore, na ktorý sa nechcem zapísať? Ovplyvní to nejako nasledovný postup a postup pri zápise?

Ďakujem za odpoveď.
5. 6. 2019 20:26nové

Dobrý den,

moc Vašemu dotazu nerozumím. Máte podané dvě přihlášky:

- 3918092, PřF Aplikovaná a environmentální geologie, prezenční jednooborové
- 3918102, FF Skandinávská studia, prezenční jednooborové

Jde o dvě rozdílné přihlášky, u obou máte zvolený vždy jen jeden preferovaný studijní plán, do obou jste byla přijata. Můžete si vybrat, do kterého studia (či obou) se zapíšete.
Aneta Kudolániová
1. 6. 2019 13:51nové
Maturitné vysvedčenie
Dobrý deň, zaujímalo by ma, či treba priniesť overené maturitné vysvedčenie od notára, alebo stačí overené na matričnom úrade. Ďakujem za odpoveď.
5. 6. 2019 20:22nové

Dobrý den,

kopie maturitního vysvědčení předkládaná u zápisu musí být ověřena úředně. Kdo Vám vysvědčení úředně ověří na Slovensku nevím, v ČR je nejjednodušší zajít na pobočku České pošty označenou logem CzechPoint a tam si nechat ověřenou kopii vyhotovit. Nemusí nutně jít o notáře.
Marie Koudelková
4. 6. 2019 16:37nové
Kopie maturitního vysvědčení
Dobrý den. Stačí jako doklad o maturitní zkoušce doložit kopii maturitního vysvědčení, která byla ověřena školou? Nebo musí být ověřeno úředně (pošta, úřad, notář)? Děkuji
5. 6. 2019 20:20nové

Dobrý den,

kopie maturitního vysvědčení předkládaná u zápisu musí být ověřena úředně, potvrzení školou nestačí.
Lucie Mauler
6. 6. 2019 13:17nové
Zápis ke studiu - statut studenta
Dobrý den, dle zveřejněného harmonogramu, pro mne proběhne zápis ke studiu 26.6. 2019 - FF psychologie. Chci se zeptat, zda budu mít od stejného dne, čili od 26.6. 2019, statut studenta? Pokud ne, prosím o informaci odkdy. Děkuji
6. 6. 2019 16:01nové

Dobrý den,

naším studentem se stáváte dnem zápisu do studia. "Status studenta" je nicméně pojem, který nemá svou definici, každý tím myslí něco jiného. Pokud se tedy ptáte např. na nárok na různé studentské slevy, tak to prosím řešte přímo s poskytovateli daných slev.
8. 6. 2019 00:55nové
Maturitné vysvedčenie
Dobrý deň, študovala som na pedagogickej fakulte, teraz ma prijali na filozofickú, je potrebné znovu priniesť overené maturitné vysvedčenie k zápisu?
8. 6. 2019 20:27nové

Dobrý den,

úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení je nutné doložit u každého nového zápisu do bakalářského studia, nehledě na předchozí VŠ studium.
Hana Havlíková
10. 6. 2019 14:17nové
Zápis ke studiu
Dobrý den, chci se zeptat zda je možno stáhnout zápis ke studiu, jelikož se hlásím ještě na jiné VŠ, blíže k domovu, a výsledky budu znát až v půlce července. Děkuji za odpověď
10. 6. 2019 19:19nové
a mas jistotu, ze tam se dostanes?
Kazdopadne staci nedojit k zapisu a je to. Nemas zadnou púovinost se nechat zapsat. Ja se treba dostala na dva obory a tak se pujdu nechat zapsat jen na jeden a na druhy ne.
Pokud jsi uz u zapisu byla a jen cekas jak ti dopadnou prijmacky na VS blize tvemu bydlisti (a krasu Brna nechces docenit) tak pak je potreba studium ukoncit (at ti nebezi na prazdno a pak neplatis jak ja).
Hana Havlíková
12. 6. 2019 11:52nové
Právě že jistotu nemám, taky jsem se do Brna dostala na 2 obory a chci se zapsat zatím zapsat zde (samozřejmě jen na jeden) , abych měla jistotu. Jde mi o to zda je možno pak tento zápis stáhnout, či odvolat.
12. 6. 2019 12:02nové
Samozřejmě, říká se tomu zanechání studia a můžete to udělat klidně i den po zápise.
12. 6. 2019 13:23nové

Dobrý den,

ano, studium můžete kdykoliv z vlastní vůle ukončit jeho zanecháním (podrobnosti viz https://www.muni.cz/studenti/neuspesne-ukonceni-studia/zanechani-studia). Pokud se ale zapíšete do jednoho studia, pak do druhého a první studium ukončíte, pak Vám zanikne nárok na čerpání ubytovacího stipendia (podrobnosti viz https://www.muni.cz/old-studenti/stipendia#ubytovaci). Pokud tedy myslíte, že máte velkou šanci na to být přijata na jinou univerzitu a naše programy máte jako záložní, doporučuji Vám se obrátit na Studijní oddělení fakulty, na kterou se chcete zapsat, a zkusit se domluvit na náhradním (podzimním) termínu zápisu.
Lenka Štrengerová
11. 6. 2019 09:15nové
Studium celoživotního vzdělávání a poplatky spojené se studiem

Dobrý deň,

Bola som prijatá na Bakalářské studium Speciální pedagogika pre akademický rok 2019/2020. V minulosti som študovala v programe Studium celoživotního vzdělávání a chcela by som sa opýtať, či je toto predchádzajúce štúdium brané do úvahy pri vymeriavaní poplatku spojeného so štúdiom.

Za odpoveď vopred ďakujem a prajem pekný deň,