Thread: Odvolání/
Pavla Janečková
13/5/2019 16:00new
Odvolání na PrF
Zdravím,
chtěla bych se zeptat, jak funguje odvolání na právnické fakultě.
Po zveřejnění výsledků jsem zjistila, že jsem přímo pod tzv. "čarou".
Je nějaká možnost přijetí, pokud někdo v počtu přijatých nepřijde k zápisu?
Děkuji předem za odpověď
last modified 14/5/2019 01:51 new

funguje to přesně tak, jak je popsáno v odkazu v záhlaví tohoto vlákna:
http://www.muni.cz/admission/bachelor_appeals/

jinými slovy "odvolávám co jsem odvolal a slibuji co jsem slíbil" patří do říše pohádek

reálně jde o podání žádosti o přezkoumání rozhodnutí = bude tedy přezkoumáno, zda rozhodnutí o nepřijetí do studia bylo vydáno v souladu se zákonem a dalšími předpisy
s možností dodatečného přijetí to nijak nesouvisí (ta teoreticky existuje)
Natálie Březinová
15/5/2019 18:22new
Dobrý den, kde jste zjistila v e- přihlašce, že jste pod čarou?
Děkuji
Natálie Březinová
15/5/2019 18:23new
Dobrý den, kde jste prosím v e- přihlašce zjistila, že jste hned pod čarou?
Děkuji, Natálie
Pavla Janečková
15/5/2019 20:03new
V přihlášce bylo napsané, na jakém místě byl poslední přijatý (696) a moje pořadí je 697
Dalibor Holan
16/5/2019 23:25new
A jaký jste měla percentil? Jen ze zvědavosti.
Pavla Janečková
19/5/2019 13:22new
77,38
Josef Patrný
14/5/2019 09:31new
Uchazeči 'pod čarou'
Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli má někdo nějaké informace o tom, kolik zhruba lidí pod čarou má reálnou šanci na pozdější přijetí? Letos to je tak, že bylo přijato 696 lidí na právo a právní vědu. Tak o kolik by se to mohlo posunout?
Děkuji za odpověď.
Filip Škorvaga
14/5/2019 12:52new
Dobrý den, přidávám se k otázce.
Tomáš Bojko
15/5/2019 11:44new
Zdravím,
Na začátek: Kde jste zjistil, že letos bylo přijato 696 uchazečů? Nemůžu tento údaj nikde najít.
K vašemu dotazu: Obavám se, že šance na přijetí uchazečů “pod čarou” je takřka nulová, protože fakulty vždy naberou více lidí, než je předpokládaný počet přijatých (letos 480). Očekává se totiž, že ne všichni přijatí uchazeči se dostaví k zápisu ke studiu.
Pokud byste zvažoval odvolání nebo měl nejaké další nejasnosti, doporučuji vám přečíst si informace na tomto odkazu: https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/odvolani-proti-rozhodnuti-o-prijetineprijeti-ke-studiu
Ludvík Burkacki
15/5/2019 20:37new
Odvolání PedF

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda univerzita posílá (elektronickou poštou) nějaké oficiální rozhodnutí o přijetí/nepřijetí s datem od kterého se počítá lhůta 30-ti dní na odvolání se, nebo se to počítá od dnešního dne, kdy se mi objevilo rozhodnutí v e-přihlášce? Případně, kde naleznu číslo jednací, které je nutno vyplnit v odvolávacím formuláři? A ještě se chci zeptat zda je možné odvolání poslat elektronicky, nebo poštou, nebo je nutné odvolání donést osobně?

Děkuji za odpověď.
16/5/2019 03:06new
rozhodnutí přijde na papíře a odvolání musí být na papíře
(pokud nekomunikuješ přes datovou schránku)
Lukáš Fiala
16/5/2019 12:17new
Odvolání (nepřijetí z kapacitních důvodů)

Zdravím,

chci se zeptat na pár otázek:

Kde je možné zjistit, na kolikátém místě se uchazeč umístil pod čarou?
Bude mi informace z výše zmíněné otázky k něčemu?
Vyplatí se podávat odvolání?
Má brčko dvě dírky nebo jen jednu protáhlou?

Předem Vám všem děkuji za odpovědi.
16/5/2019 12:28new
Dvě, ale řazené za sebou a mezi nimi je otvor.
Lukáš Fiala
16/5/2019 13:22new
Děkuji pěkně.
16/5/2019 16:52new

Dobrý den,

ohledně pořadí, na kterém jste se umístil, se můžete informovat na Oddělení pro přijímací řízení na PdF (prijimacky@ped.muni.cz). I kdybyste ale byl první "pod čarou", tak Vám tento údaj neposlouží k tomu být přijat na základě odvolání. Při podání odvolání se přezkoumává, zda rozhodnutí o nepřijetí do studia bylo vydáno v souladu se zákonem a dalšími předpisy (podrobně viz https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/odvolani-proti-rozhodnuti-o-prijetineprijeti-ke-studiu). Pokud tedy nemáte podezření, že ve Vašem případě nebylo rozhodnutí o nepřijetí vydáno v souladu se zákonem, nemáte se proti čemu odvolávat.
Lukáš Fiala
16/5/2019 17:27new
Moc Vám děkuji za odpověď.
last modified 19/7/2019 18:43 new

Uchazeči se specifickými potřebami mohou být přijati nad rámec kapacitních limitů, v případě, ze vykonali úspěšně přijímací řízení. Je potřeba se na toto specificky odvolat.

EDIT 19.7.2019: Tato možnost platí výhradně pro PedF.
16/7/2019 16:31new
Terezo, prosím, kde bych si o tomto zjistila více? Zkoušky jsem dělala v Tereisiasu, takže myslím, že spadám do skupiny " se specifickými požadavky". Ale přečetla jsem si, že odvolat se můžu jen, kdybych měla pocit, že něco nebylo vpořádku, a ještě jsem si kontrolovala, že to tak je u studijních poradců. Nicméně nenašla jsem žádnou info o tom, co píšete Vy. Poradíte mi prosím?
Lucie Bednářová
16/5/2019 17:03new
Logopedie- nepřijetí z kapacitních důvodů
Zdravím,
chci se zeptat, jestli je někde dostupná informace kolik je percentil posledního přijatého do oboru Logopedie a jestli je nějaká šance, že se budou dobírat uchazeči kteří skončili "pod čarou".
Děkuji za odpověď
Anna Kozlovská
16/5/2019 17:08new
Přidávám se k dotazu.
16/5/2019 17:32new

Dobrý den,

letošní statistiky přijetí s percentily/body posledních přijatých budou uveřejněny až na podzim.

K "dobírání": Fakulty dopředu počítají s tím, že určité procento přijatých uchazečů do studia nenastoupí, a proto je rovnou ke studiu přijímáno o toto procento uchazečů více. K dobírání studentů tedy dochází jen zcela vyjímečně a rozhodně není dobré se to spoléhat.
Eva Bartošková
29/5/2019 11:37new

Dobrý deň,

chcela by som sa spýtať, či sa dá napísať odvolanie, keď som neprijatá z kapacitných dôvodov na odbor Logopedie. V e-prihláške o tom nič napísané nie je.
Vopred ďakujem za odpoveď.
29/5/2019 18:52new
Napsat můžete cokoliv, zakázat Vám to nikdo nemůže... Ale při odvolání se přezkoumává, jestli byly dodrženy všechny podmínky přijímacího řízení, tedy pokud nemáte podezření na to, že něco nebylo v pořádku, nemá odvolání smysl. Nepřijetí z kapacitních důvodů není relevantním důvodem pro odvolání.
Sarah Tisoňová
last modified 17/5/2019 16:46 new
PřF odvolanie
Dobrý deň,
Chcela by som sa opýtať na proces odvolania na prirodoveckú fakultu, resp. Nejaký odkaz.
Na odbor bolo prijatých menej ako bol odhadovaný počet takže ak chápem správne tak v prípade že títo ľudia sa neprihlásia, posunutie je možné.
Resp. Posúvajú sa hranice prijatých aj bez odvolania a správa o možnosti zápisu bude doručená po uvoľnení miest alebo aký je postup?
Ďakujem za informácie
last modified 18/5/2019 11:26 new

Dobrý den,

fakulty každým rokem počítají s určitým procentem uchazečů, kteří jsou ke studiu přijatí, ale do studia se nezapíšou, a rovnou proto přijímají o toto procento uchazečů více. K dobírání studentů na volná místa tedy dochází jen zcela vyjímečně. Pokud k dobírání dojde, probíhá automaticky dle pořadí uchazečů v přijímacím řízení, odvolání na toto nemá vliv.

Při podání odvolání se přezkoumává, zda bylo rozhodnutí o přijetí/nepřijetí vydáno v souladu se zákonem a dalšími předpisy (podrobně viz https://www.muni.cz/o-univerzite/uredni-deska/odvolani-proti-rozhodnuti-o-prijetineprijeti-ke-studiu). Odlišnost v odhadovaném a reálném počtu přijatých není důvodem pro podání odvolání.
Petra Crhonková
19/5/2019 19:12new
Odvolání a zápis na jiný obor
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak je to se zápisem na jeden obor při odvolání se na druhý a případným přijetím na druhý obor. Pokud se zapíšu na obor PřF na který jsem již přijata a následně se za týden po zasedání děkana dozvím, že bylo vyhověno mé žádosti o odvolání proti nepřijetí na jiný obor stejné fakulty, lze ''zrušit'' zápis na původní obor a být zapsát na ten druhý? Nebo jak postupovat?
Předem děkuji za odpověď
19/5/2019 21:18new
Ukončit studium ze své vlastní svobodné vůle můžete kdykoliv - klidně i den po zápisu. Je to Vaše právo. Takže klidně můžete ukončit studium a počkat si na zápis do toho nového nebo být zapsána na obě souběžně (ale pokud kterékoliv ukončíte předčasně, budou se Vám z něj "odstudované" dny - studium se počítá ode dne zápisu, ne ode dne nástupu do výuky - počítat mezi "neúspěšná" studia) nebo to první ukončit až po zapsání na druhé. Taky je třeba dávat pozor na první a druhé studium - kvůli ubytovacímu stipendiu... Student má na ubytovací stipendium nárok pouze v případě prvního řádně zapsaného studia.
Otázkou je, zda vůbec máte relevantní důvod pro to, aby bylo Vašemu odvolání vyhověno - jako důvod je bráno v úvahu pouze to, že Vaše přijímací řízení neproběhlo v souladu se zákonem a dalšími předpisy.
Monika Vychodilová
20/5/2019 10:51new
Dobrý den,
ráda bych dala odvolení, a při vyplnění formuláře jsem narazila na číslo jednací, kde ho naleznu ?
Děkuji za odpověď
20/5/2019 15:55new
Až Ti přijde rozhodnutí, proti kterému se chceš odvolat = tj. nechat přezkoumat,
zda bylo vydáno v souladu se zákonem.
Ludvík Burkacki
last modified 21/5/2019 14:07 new
Během 14 dní by prý měli exportovat oficiální rozhodnutí o přijetí/nepřijetí do našich e-přihlášek takže předpokládám, že to číslo bude tam.
Dalibor Holan
21/5/2019 08:29new
Během 14-ti určitě ne. 14 možná.
Jana Ovčariková
21/5/2019 09:03new
Odvolanie - nepřijata pro neprospěch u přijímací zkoušky
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či sa dá podať odvolanie aj v prípade neprospechu pri prijímacej skúške.
21/5/2019 19:32new
pokud jsi prospěla a děkan tvrdí, že ne (anebo došlo k jinému porušení zákona), pak samozřejmě ano, přesně k tomu odvolání (totiž k přezkoumání zákonnosti rozhodnutí) slouží
Nela Zbořilová
25/5/2019 21:07new
Takže pokud mi chybí 0,8 bodů, tak odvolání zřejmě nemá smysl?