last modified 27/10/2008 13:19 new
Ostatní týkající se příjímacího řízení
83.208.205.*
19/1/2019 10:19new
Více přihlášek a TSP
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li mám dělat 2x TSP, když jsem se přihlásil na FI a ECON. Nebo mi stačí udělat jen jedny TSP a podle výsledků se dozvím, na kterou fakultu mohu jít?
19/1/2019 22:23new

Dobrý den,

TSP vykoná každý uchazeč jen jednou, nezávisle na počtu podaných přihlášek. Váš výsledek v TSP se Vám započítá ke všem Vašim přihláškám, u kterých je TSP součástí přijímací zkoušky.
193.165.24.*
30/1/2019 18:46new
Dokumenty potřebné pro prominutí od přijímací zkoušky
Dobrý den,
dočetla jsem se, že pro upuštění od přijímací zkoušky musím zaslat Žádost o prominutí přijímací zkoušky a průvodku a potvrzující dokumenty. Když jsem si ale tiskla Potvrzení středoškolského vysvědčení, bylo na tom vše, co je i v průvodce, jen je to jinak nadepsané a navíc je tam to vysvědčení. Musím tedy ještě tisknout samotnou průvodku?
last modified 31/1/2019 13:37 new

Dobrý den,

pokyny pro prominutí přijímací zkoušky na Přírodovědeckou fakultu najdete podrobně popsané přímo ve Vaší e-přihlášce a na http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prominuti-prijimacich-zkouse. Pro prominutí PZk na základě studijních výsledků je nutné žádost o prominutí vyznačit v e-přihlášce, vytisknout a vyplnit písemnou žádost prominutí, průvodku a středoškolské vysvědčení. Středoškolské vysvědčení i žádost o prominutí musí být potvrzeny Vaší střední školou.
Simona Glezgo
1/2/2019 10:51new
Prominutí přijímací skoušky
Dobrý den, já absolvuji pětileté gymnazium s bilingualnim programem ale tabulka kde mam doplnit známky z vysvedcení pokud si přeji být uvolnena z peijímací skoušku mi neumožňuje pridání dalšího sloupce. Vedeli by ste mi poradit jak postupovat prosim?
1/2/2019 15:11new

Dobrý den,

do Vaší přihlášky na Přírodovědeckou fakultu vyplňte známky z Vašeho 2. - 5. ročníku, a to následujícím způsobem: Do kolonky pro 1. ročník vyplňte známky z Vašeho 2. ročníku, do kolonky pro 2. ročník známky z Vašeho 3. ročníku atd. Do kolonky pro 4. ročník vyplňte známky z Vašeho 5. ročníku. Při výpočtu průměru se berou v úvahu známky z posledních čtyř ročníků studia SŠ (viz http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prominuti-prijimacich-zkousek).
Marie Grimová
2/2/2019 17:22new
Prominutí přijímací zkoušky na základě motivační aktivity
Dobrý den, chci požádat o prominutí přijímací zkoušky na základě motivační aktivity, konkrétně olympiády. V podmínkách prominutí přijímací zkoušky je napsáno, že lze požádat jen pokud se jedná o krajské nebo celostátní kolo. Není tam však uvedeno, jestli stačí účast v daném kole olympiády nebo je nutné být úspěšným řešitelem nebo do jakého umístění je možné o prominutí požádat. Dále není uvedeno, v jaké podobě je třeba poslat dokumenty potvrzující výsledky z olympiády. Postačuje kopie diplomu ověřená školou nebo výsledková listina soutěže nebo jaká je jiná, přípustná podoba potvrzující výsledky? Díky.
2/2/2019 22:39new

Dobrý den,

v případě olympiády je potvrzujícím dokumentem diplom nebo potvrzení o účasti na olympiádě. Být "úspěšným řešitelem" ani dosáhnout určitého umístění není podmínkou, stačí účast v krajském nebo celostátním kole. K písemné žádosti je potřeba spolu s prospěchem doložit ověřenou kopii diplomu nebo potvrzení o účasti na olympiádě (postačí potvrzené střední školou).

Písemnou žádost o prominutí přijímací zkoušky na PřF s dokumenty potvrzujícími splnění kritérií je třeba zaslat na adresu Studijního oddělení PřF nejpozději do 28.2.2019 (viz http://www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prominuti-prijimacich-zkousek).
Martin Hollas
13/2/2019 21:46new
> K písemné žádosti je potřeba spolu s prospěchem
> doložit ověřenou kopii diplomu nebo potvrzení o účasti na olympiádě
> (postačí potvrzené střední školou).
Dobrý den, jak přesně lze vystavit potvrzení o účasti na olympiádě? Diplom dostali jen úspěšní řešitelé, tak by mě zajímalo, jestli mám třeba vytisknout výsledkovou listinu nebo něco jiného? Díky.
15/2/2019 20:00new

Dobrý den,

postačí, když Vám Vaše škola vydá orazítkovaný a podepsaný dokument, na kterém bude napsáno něco jako "Potvrzujeme, že pan XY se v termínu XY účastnil krajského/celostátního kola olympiády XY, kategorie XY. Střední škola XY, razítko, podpis." Výsledkovou listinu můžete klidně k tomuto dokumentu přiložit.
Markéta Horáková
5/2/2019 21:07new
Krytí termínu tsp

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zdali je možné nějak řešit přesun konání tsp z důvodu krytí s jiným testem.

Děkuji Horáková
6/2/2019 10:15new

Dobrý den,

náhradní termíny TSP se nevypisují. Pokud se hlásíte do našich studijních programů, které vedle TSP vyžadují i oborové testy, tak ty by se Vám s TSP překrývat neměly. Pokud by se tak stalo, kontaktujte nás prosím na našem e-mailu pro uchazeče prihlaska@muni.cz. Děkuji.
Markéta Horáková
6/2/2019 18:35new
A i když jsou vypsané dva datumy pro konání tsp 27-28.4 , nejde se přesunout např z 27 na 28 ?
8/2/2019 16:01new
Preferovaný termín a místo konání TSP máte možnost zvolit v e-přihlášce, zvolit můžete až 3 preference. Pokud ovšem máte podané přihlášky do programů, které vyžadují oborové testy (které se také konají o víkendu 27. - 28.4.2019), pak Vám bude přidělen termín TSP ve stejný den, jako budou probíhat oborové testy. Oborové testy se konají výhradně v Brně a jejich termín nelze zvolit. Náhradní termíny se nevypisují.
Ema Holubová
19/2/2019 18:57new
Dokumenty k prominuti

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať či je možné ešte doplniť tieto dokumenty alebo ich nahradiť. Ide o to, že po odoslaní som sa dostala na krajské kolo olympiády a rada by som to doplnila do motivačnych aktivít. Ak áno, je potrebné to znova odoslať aj s potvrdenými známkami a žiadostou a pruvodkou, prípadne s ďalšími dokumentami ( diplomy z iných motivačných aktivít) alebo stačí len pruvodka a potvrdenie o krajskom kole?

Ďakujem za odpoveď.
20/2/2019 11:09new

Dobrý den,

domluvte se prosím přímo na Studijním oddělení PřF (studijni@sci.muni.cz), jak ve Vašem případě postupovat. Děkuji za pochopení.
Daniel Krátky
22/2/2019 18:10new
Odpustenie príjmacích skúšok
Dobrý ďeň, chcel by som požiadať o odpustenie prímacích skúšok na základe IQ testu Mensa SR, ale ešte nemám certifikát a do 28.2. ho nestíham poslať. Chcem sa spýtať, ako mám v takomto prípade postupovať.
22/2/2019 21:28new

Dobrý den,

jako odpověď na Váš dotaz si dovolím citovat informace uvedené na webu Fakulty informatiky na https://www.fi.muni.cz/admission/entry-exam-pardon.html.cs:

"Co když budu znát výsledky SCIO testu, SOČ, olympiády nebo IQ testu až po 28. 2. 2019, kdy je poslední den pro podání žádosti o prominutí přijímací zkoušky?
Vyplňte formulář žádosti, do ní uveďte kdy se testu či soutěže zúčastníte a podejte žádost (elektronicky nebo poštou) nejpozději do 28. 2. 2019. Výsledek doložte později, nejpozději však do dne konání TSP. U SCIO testů a IQ testu v ČR, si výsledky zjišťuje fakulta, pokud jste k tomu dali společnosti souhlas."
Antonie Pecinová
28/2/2019 21:36new
Zápis ke studiu
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli je v případě přijetí i jiný termín zápisu než v červnu. Bohužel v červnu se dostavit nemohu, tak by mě zajímalo, zda to bude možné i v září.
Dekuji za odpověď
1/3/2019 17:29new

Dobrý den,

fakulty často nabízí náhradní podzimní termíny zápisů, popřípadě k zápisu do studia můžete zmocnit jinou osobu prostřednictvím formuláře plné moci. Až budete ke studiu přijata, informace o těchto možnostech se dozvíte v pozvánce k zápisu.
Lucie Žáčková
9/3/2019 17:38new
Dvouoborové studium - přijímací řízení
Dobrý den, podala jsem si přihlášku na studium Sociální pedagogika a volný čas (pedagogická fakulta) v kombinaci s Psychologií(fakulta sociálních studií). V přihlášce jsem si měla vybrat možnost, zda chci psát OSP+ZSV, nebo TSP+ZSV. Vybrala jsem si OSP+ZSV, musím absolvovat i TSP(kvůli pedagogické fakultě), nebo mi stačí OSP?
Předem děkuji za odpověď.
Lucie Žáčková
11/3/2019 20:03new

Dobrý den,

pro přijetí do sdruženého studia musíte úspěšně vykonat přijímací zkoušky předepsané pro oba programy. Ve Vašem případě tedy musíte vykonat OSP, ZSV i TSP.
17/3/2019 10:15new
Študovanie ďalšieho odboru

Dobrý deň,

som študentkou Teórie Interaktívnych Médií na FF MUNI a som v druhom ročníku. Chcem sa len opýtať, či je možné zvoliť si a začať študovať druhý odbor (tiež na FF) popri tomu môjmu?
17/3/2019 11:35new

Dobrý den,

ano, je to možné. Přihlášky do bakalářských programů pro rok 2019/2020 ale bylo možné podávat jen do 28.2.2019.
17/3/2019 13:45new
Ďakujem pekne za odpoveď. Čiže keď som ten dátum prepásla už nie je nijako možné prihlásiť sa k štúdiu?
18/3/2019 10:16new

Dobrý den,

bohužel, je to tak. Dodatečně podávat přihlášky není možné. Přihlásit se můžete znovu až v příštím akademickém roce od listopadu do února.
2/6/2019 08:30new
Já myslím, že některé katedry využijí možnost dodatečného přijímacího řízení do bakalářského studia, pokud FF pracovištím tuto možnost nabídne (v minulosti se tak běžně dělo), ale otázkou je, jestli zrovna ten Váš program mezi nimi bude.
Tatiana Mečiarová
22/3/2019 22:30new
Odpustenie prijímacích skúšok
Dobrý deň, podala som si prihlášku na 3 odbory na MU a na 2 z nich som bola prijatá bez prijímacích skúšok. Na skúšky by som však chcela ísť kvôli tretiemu odboru. Je možné aby výsledok týchto skúšok nejako ovplyvnil výsledok prijímacieho konania aj v odboroch kde mi už boli prijímacie skúšky odpustené?
Ďakujem
23/3/2019 09:50new

Dobrý den,

přijímacích zkoušek pro program Experimentální a molekulární biologie se zúčastnit můžete, prominutí přijímací zkoušky na Vašich ostatních přihláškách to nijak neovlivní.
Juraj Kmotorka
23/3/2019 15:48new
Otázka ohľadom prijímacieho konanie

Dobrý deň,
Čo mám robiť v prípade, že sa v teste vyskytne otázka ktorá je nepresne zadaná a nie som si istý či je to úmyselný chyták alebo nepozornosť autora otázok.
Príklad:
Aké množstvo energie sa uvoľní pri rozštiepení jednej molekuly ATP na ADP + P:
a)50kJ
...
...
...
e)žiadna odpoveď nie je správna

V tomto prípade je ťažké rozhodnúť či ide o chyták - 50kJ sa uvoľní pri rozkladu 1 mólu ATP, nie 1 molekuly, takže správne by malo byť e).
Na druhú stranu je možné, že sa autor len neúmyselne nesprávne vyjadril, a teda v tom prípade by bola považovaná možnosť a) za správnu.

Mal by som teda v tomto hypotetickom prípade zadať a) alebo e) a v prípade rozporu zaslať odvolanie proti výsledkom prijímacieho konania?
Ďakujem za odpoveď.
25/3/2019 10:24new
Vážený pane uchazeči,
přijímací testy na Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity podléhají několikanásobné důkladné kontrole a revizi, aby otázky byly vždy jednoznačné a odpovídaly středoškolské chemii. Citovaný typ otázky nespadá do SŠ učiva, je naprosto nevhodný pro přijímací testy. Navíc, kolik energie se uvolní při konkrétní reakci, není důležité, taková data nejsou požadována ke zkoušce. Situaci dále komplikuje i skutečnost, že hodnoty změny Gibbsovy energie pro hydrolýzu ATP a dalších makroergních fosfátů se v literatuře liší v závislosti na reakčních podmínkách a přesnosti měření, proto nemá smysl takové hodnoty testovat.
88.101.103.*
24/3/2019 13:40new
Prominutí přijímacích zkoušek
Dobrý den,
v e-přihlášce mám napsáno, že mi na základě mé žádosti byla prominuta přijímací zkouška. Ve výsledcích přijímacího řízení je napsáno, že o přijetí ještě nebylo rozhodnuto. Proto bych se Vás chtěla zeptat, zda můžu v tomto případě počítat s tím, že přijata budu, nebo jestli se může stát, že prestože mi byla přijímací zkouška prominuta, přijata nebudu.

Děkuji

24/3/2019 20:06new

Dobrý den,

pokud Vám přijímací zkouška byla prominuta, pak do daného programu budete přijata. Status přijetí se ve Vaší přihlášce objeví nejpozději po zasedání přijímací komise na příslušné fakultě.
Adam Garaj
1/4/2019 15:52new

Dobrý deň,
chcel by som sa opýtať, či je už známy aspoň približný termín zasadnutia prijímacej komisie, a teda kedy bude známy výsledok prijímacieho konania, keď mi bola prijímacia skúška prepáčená.

Za odpoveď ďakujem.
1/4/2019 19:33new

Dobrý den,

termín zasedání přijímací komise na PřF teprve bude upřesněn (viz www.sci.muni.cz/cz/PriBc/Prihlaska-terminy). Výhledově by se mělo jednat o květen nebo červen.