Thread: TSP obecně/
Karolína Hubáčková
17/1/2019 16:12new
TSP 2018
Dobrý den. Je možné, že výsledky u TSP 2018 mohou být chybné?
19/1/2019 22:26new

Dobrý den,

pokud jste v zadání TSP z loňských let narazila na nějakou možnou chybu, napište nám to prosím na náš e-mail prihlaska@muni.cz. Nezapomeňte prosím do Vaší zprávy uvést o jaký rok, variantu a číslo otázky se jedná, děkuji.
Veronika Tomcová
28/1/2019 21:49new
Prominutí TSP 2019
Dobrý večer,
chtěla bych se zeptat na magisterský obor Učitelství pro 1.stupeň, kde je pro prominutí konání TSP uvedena nutnost mít prospěl/a s vyznamenáním ze 3. a 4.ročníku. Stačí tento fakt doložit pouze okopírováním vysvědčení, která jsou podepsána ředitelem školy a je na nich razítko? Nebo je potřeba vysvědčení samostatně ověřovat?
Pokud mi budou prominuta TSP, znamená to automaticky, že budu přijata, nebo je zde možnost, že z důvodu vysokého zájmu přijata nebudu?
Moc děkuji za odpověď
Veronika Tomcová
30/1/2019 18:39new

Dobrý den,

studijní prospěch se dokládá kopiemi vysvědčení ze 3. a 4. ročníku gymnázia nebo
střední pedagogické školy. Kopie vysvědčení musí být ověřeny
kanceláří/ředitelstvím Vaší školy, notářské ověření není požadováno. Viz
https://is.muni.cz/do/ped/uredni_deska/studijni/informace_o_prijimacim_rizeni_pro_akademicky_rok_2019_2020/Bc_Podminky_a_kriteria_Priloha_1_Podminky_pro_prominuti_TSP.pdf. Podpis ředitele školy s razítkem je jako ověření v pořádku. Pokud Vám bude přijímací zkouška prominuta, znamená to, že budete přijata.
Adam Calábek
23/3/2019 10:45new
Den konání TSP
Dobrý den, rád bych se zeptal na přesný čas konání TSP a oborových testů (Biologie se základy chemie) dne 27.4.
Děkuji
24/3/2019 20:03new

Dobrý den,

přesné místo, čas a termín konání Vašeho TSP a dalších testů se dozvíte ve Vaší pozvánce k přijímacím zkouškám. Pozvánky k TSP budou nejpozději začátkem dubna importovány do e-přihlášek.
16/4/2019 18:24new
Změna
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda li je nějak možné změnit město, ve kterém TSP píši. Vím,že jsme si mohli dříve vybrat, ale bohužel mi do toho vlezla terénní výuka a změna místa přijímací zkoušky by mi pomohla. Předem Vám děkuji za odpověď.
L.Š.
17/4/2019 17:03new

Dobrý den,

změna termínu TSP je v současné době již velmi komplikovaná a je možná pouze ze skutečně závažného důvodu (např. přímá kolize s maturitní zkouškou), který je třeba doložit patřičným potvrzením. Pokud je to Váš případ, doložte, prosím, svou žádost zasláním potvrzení na e-mail prihlaska@muni.cz a my Vás v nejbližší době vyrozumíme, zda je možné Vaší žádosti vyhovět.
Šárka Matoušková
last modified 24/4/2019 08:36 new
Pozvánka
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat kde přesně najdu pozvánku k přijímacím zkouškám. Ještě mi nepřišlo nic ohledně toho kde a kdy mám být.
Děkuji za odpověď
Pavel Navrátil
24/4/2019 11:01new
Pokud nejsi nějaká výjimka, měla by jsi ji mít ve formě pdf. (tím si nejsem jistý) přímo ve tvojí e-přihlášce v sekci "informace k přijímacímu řízení".
Šárka Matoušková
25/4/2019 08:49new
To když rozkliknu a na cokoliv co na té stránce kliknu, tak se mi nezobrazí v pdf.
25/4/2019 12:14new

Dobrý den,

hlásíte se do sdruženého studia na FSS a jako přijímací testy jste vybrala kombinaci OSP+ZSV od společnosti Scio. TSP tedy konat nebudete, proto ve Vaší e-přihlášce pozvánku k TSP nemáte. Na Scio testy se uchazeči hlásí sami přes web Scio, od nás tedy žádné informace ani pozvánky nedostávají.

Poslední akceptovaný termín Scio testů je 1.5.2019 (viz "Důležité termíny" na https://www.fss.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/prijimaci-rizeni). Na Scio testy se uchazeči přihlašují sami na webu Scio (viz https://scio.cz/nsz/terminy/).
Marie Koudelková
28/4/2019 12:13new
TSP 2019
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné, že ve variantě 05 byla jedna otázka chybně zadaná. Konkrétně v části verbální myšlení byla otázka, abychom vybrali dvojici slov. Přitom ve výběru dvojice slov nebyly - byly na výběr pouze jednoslovné odpovědi. Je možné se na nesprávnost nějak odvolat?
28/4/2019 21:50new

Dobrý den,

napište nám prosím na naši e-mailovou adresu pro uchazeče prihlaska@muni.cz, děkuji.
Barbara Balcárková
29/4/2019 10:51new
Ahoj, také jsem měla verzi 05 a přidávám se k tvé připomínce.
193.165.24.*
29/4/2019 12:46new
Také jsem si toho všimla.
Pavel Navrátil
last modified 1/5/2019 10:07 new
Oborový test AJ
Dobrý den, 28.4. jsem psal testy z angličtiny, přičemž na konci testu nám řekli, že výsledky budou nejpozději 30.4. v naší e-příhlášce. Chci se zeptat, jestli se něco stalo s mým testem, případně jestli se jenom prostě nestíhá a výsledky budou později?
Díky za odpověď.
P.S.: Je taky možné, že jsem s uvedeným datem přeslechl a v tom případě se omlouvám.
Iva Frýbortová
2/5/2019 09:28new
Dobrý den, mám stejný dotaz.
Kristýna Dymáčková
2/5/2019 17:23new
Dobrý den, mám stejný dotaz. U zkoušek nám bylo sděleno datum 30. dubna. Oborové testy z AJ 12:00, učebna 50, 27.4.
2/5/2019 18:00new

Dobrý den,

výsledky oborových testů na Pedagogické fakultě budou do e-přihlášek importovány nejpozději do konce příštího týdne (tj. do 12.5.2019).
Monika Vychodilová
3/5/2019 07:44new
TSP 2019
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, kdy budou uveřejněny výsledky TSP na Právnickou fakultu
..Děkuji
3/5/2019 17:42new

Dobrý den,

rozhodnutí o přijetí/nepřijetí ke studiu rozesílá Právnická fakulta v termínu od 30.5.2019 (viz https://www.law.muni.cz/content/cs/pro-uchazece/bakalarske-studium/jak-se-prihlasit/).
193.85.239.*
3/5/2019 10:58new
TSP 2019
Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, budou-li platit výsledky TSP 2019 pro prijímací řízení na příští akademický rok? 

Předem děkuji za odpověď. 

3/5/2019 17:41new

Dobrý den,

ne, výsledky TSP jsou platné vždy pouze pro aktuální přijímací řízení, do dalšího roku se nepřenáší.
Kateřina Nováková
11/5/2019 14:52new
Výsledky
Dobrý den, chci se zeptat kdy bude zveřejněno rozhodnutí fakulty. Týká se to TSP pedagogické fakulty. Bylo nám řečeno, že výsledky budou 6.5. 2019.
Děkuji
11/5/2019 19:32new

Dobrý den,

výsledky TSP (tj. získané body a percentil) se do e-přihlášky nahrávají do 7 dnů od konání TSP, již je můžete najít ve Vaší e-přihlášce. Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí je oznamováno až po zasedání přijímací komise na příslušné fakultě. To na Pedagogické fakultě proběhne v termínu 15.5.2019 (viz https://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/vysledky-prijimaciho-rizeni), takže rozhodnutí o přijetí/nepřijetí se dozvíte až v druhé polovině května.
Sára Šerá
13/5/2019 16:40new
Percentil a další varianty testu

Dobrý den,

v e-přihlášce mám uvedený percentil pro mnou psanou variantu TSP.
Chtěla bych se zeptat, jak to dále funguje?

Budu přijata pouze na základě uvedeného percentilu, nebo se jeho hodnota bude ještě měnit podle ostatních variant TSP?

Jakým způsobem to funguje s ostatními variantami?

Předem děkuji za odpověď.
S pozdravem,
Večerková Sára
13/5/2019 17:57new
To by mne také zajímalo, co jsem četla tak prostě se seřadí do jednoho žebříčku, percentily všech bez ohledu na variantu, ale nejsem si jistá jestli jsem to pochopila správně...
Dalibor Holan
13/5/2019 20:00new

Já myslím, že odpověď se “skrývá” přímo ve vaší e-přihlášce.

Jak se počítá percentil?
Pro každý odpovědní formulář uchazeče je určen celkový počet získaných bodů. Podle tohoto počtu jsou v rámci dané varianty zadání výsledky setříděny a dle pořadí zařazeny do tzv. percentilu podle úspěšnosti.

Percentil je číslo, které udává, kolik procent řešitelů dané varianty dosáhlo stejného nebo horšího výsledku jako daný uchazeč. Nejúspěšnější test má tedy percentil 100, nejméně úspěšný má percentil téměř nulový.

Pro přijímání ke studiu není rozhodující absolutní dosažený počet bodů, ale pouze pořadí mezi hodnocenými uchazeči

Z výše uvedeného tedy jasně vyplývá, že záleží pouze na dané variantě.
13/5/2019 20:49new
Jasně, ale určitě ne všichni co se hlásí na jeden obor psali tu samou variantu, ne? Takže tak musí udělat nějaký žebříček pro každý obor, něm bude pořadí podle dosaženého percentilu každého jednotlivce dle varianty, ale žebříček bude prostě jeden otazník a nebo se bude přijímat ve stylu že na daný obor se prijmee třeba pět nejlepších každé varianty?
Dalibor Holan
last modified 13/5/2019 21:33 new
Já určitě nejsem z nejpovolanějších, ale tohle mi příjde naprosto jasné. Nikde se nepíše o oborech nebo fakultách apod. Dejme tomu, že jste psala variantu č.4. Tuto variantu s Vámi psalo x uchazečů, kteří se hlásili na PdF, FF, PrF, FSpS, ESF atd. Dle mě, a opravte mě, pokud se mýlím, je úplně jedno, kdo se kam hlásí. Percentil se počítá z varianty č.4 a Vaše pořadí v oboru např. Pedagogika se počítá na základě výsledku v dané variantě. Ano, je to trochu nespravedlivé, protože Vaši variantu mohlo psát x géniů, kteří hranici percentilu zvedli. Variantu č. 5 pak mohlo psát x méně zdatných, kteří laťku naopak snížili. 30 správných odpovědí pak mohlo mít percentil 70 ve variantě č. 4, kdežto stejný počet správných odpovědí mohlo znamenat percentil 90 ve variantě č.5. Fakulta, kam jste se hlásila stanoví minimální hranici pro přijetí na daný obor. Pokud jste tedy dosáhla alespoň minimálního stanoveného percentilu, budete přijata bez ohledu na to, jakou variantu jste psala.
13/5/2019 22:10new
No a to je tedy co říkám na začátku, že se udělá žebříček na daný obor a v tom žebříčku budou uchazeči o daný obor seřazení dle percentilu, bez ohledu na varianty.
Dalibor Holan
13/5/2019 22:39new
Nepochopil jsem Váš pojem “žebříček.” Důležité ovšem je, že jsme to nějak osvětlili.
14/5/2019 01:42new
ano, je to tak... předpokládá se, že jednotlivé varianty mají shodnou obtížnost