8/11/2010 16:27new
Dotazy specifické pro ekonomicko-správní fakultu.
Isabela Vybíhalová
2/5/2019 08:52new
Francouzština pro hospodářskou činnost
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat,jakým způsobem se započítávají jednotlivé části z
přijímacích zkoušek v oboru Francouzština pro hospodářskou činnost. V dokumentu
z minulého roku, kde jsou percentily posledního přijatého studenta, je u tohoto
oboru uveden percentil 80. Je tedy v tomto percentilu započítána i oborová
zkouška nebo se jedná pouze o percentil z TSP?
Děkuji za odpověď.
2/5/2019 17:58new

Dobrý den,

nerada bych Vám sdělovala nepřesné informace, obraťte se proto prosím na Oddělení pro přijímací řízení na PdF (prijimacky@ped.muni.cz). Děkuji za pochopení.
217.170.97.*
3/5/2019 16:21new
Dobrý den, mám stejnou otázku. Mohla byste mi potom dát vědět?
Vít Voráč
16/5/2019 11:11new
Výsledky

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kdy bude zvěřejněno rozhodnutí o přijetí na ESF?

Děkuji za odpověď.
16/5/2019 17:28new

Dobrý den,

rozhodnutí o přijetí/nepřijetí pro programy na ESF budou do e-přihlášek importována na konci května (viz https://www.econ.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/jak-se-prihlasit).
last modified 12/6/2019 17:17 new
Počet bodů
Dobrý den, chci se zeptat, jaký byl počet posledního přijatého na NMgr. obor Podniková ekonomika a management - kombinovaná forma - v minulých letech a jaká byla hranice pro uspění u přijímací zkoušky? Děkuji.
12/6/2019 20:49new
Dobrý den, 20 bodů.
Gabriela Srbková
15/6/2019 20:21new
Dobrý den, tento počet bodů platil i pro prezenční studium? Děkuji.
Ondřej Vítek
14/7/2019 11:43new
Termín doplňování uchazečů pod čarou

Dobrý den,
zajímalo by mě, kdy alespoň přibližně Ekonomicko-správní fakulta rozhoduje o konečném počtu přijatých studentů?

Děkuji
14/7/2019 17:42new

Dobrý den,

k dodatečnému přijímání uchazečů může teoreticky dojít kdykoliv od termínu
řádného zápisu až do začátku semestru (nebo pár týdnů předem). Toto si každá
fakulta řídí sama a pokud vůbec k dodatečnému přijetí přistoupí, nelze blíže
časově odhadnout kdy. Fakulty ale každoročně počítají s určitým procentem
uchazečů, kteří jsou ke studiu přijati, ale nezapíšou se, proto rovnou přijímají
o toto procento studentů více. K "dobírání" tedy dochází jen zcela ojediněle a
není dobré se na něj spoléhat. Pokud byste byl přijat dodatečně, fakulta Vás
bude informovat.
8/11/2010 16:24new
Dotazy specifické pro fakultu sportovních studií.
Pavel Navrátil
24/1/2019 21:13new
Přijímací zkouška
Dobrý den, hlásím se na obor Tělesná vychova a sport + angličtina, co jsem pochopil, budu absolvovat TSP testy (které ve výsledných bodech představují 25%), FSPS testy (taky 25%) a fyzické testy (50%), ale jelikož mám angličtinu, budu psát i test z angličtiny, u kterého si nejsem vůbec jistý, jak a jestli se jeho výsledek započítává do výsledných bodů (nebo je u tohoto testu jen nejnižší povinná hranice bodů?).
A je pravda, že se test z angličtiny skládá z písemné a poslechové části (která je v rámci jednoho testu) a ústní (která bude od toho testu separována)?
Díky za odpověď.
P.S.:Snažil jsem se dotaz zformulovat co nejpochopitelněji, pokud se mi to nepodařilo, omlouvám se.
27/1/2019 16:23new

Dobrý den,

pokud se hlásíte do sdruženého studia, tak abyste byl přijat, tak musíte úspěšně vykonat přijímací zkoušky do obou Vámi zvolených oborů zvlášť.

Přijímací zkouška z anglického jazyka (pro program Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání) se skládá z písemného testu s výběrem odpovědí (50 otázek) z oblasti slovní zásoby, mluvnice, výslovnosti, porozumění textu a zařazeno je i několik otázek zjišťujících základní orientaci uchazečů v oblasti reálií anglicky mluvících zemí. Viz https://is.muni.cz/do/ped/uredni_deska/studijni/informace_o_prijimacim_rizeni_pro_akademicky_rok_2019_2020/Bc_Podminky_a_kriteria_Priloha_2_Informace_o_odbornych_a_talentovych_zkouskach.pdf.
176.74.157.*
3/2/2019 16:05new
SEBS
Dobrý den,
hlásím se na SEBS, co se týče vědomostního testu, tak se dělá jen FSPS test?
TSP test se neděla?
6/2/2019 10:08new

Dobrý den,

přijímací řízení do programu Tělesná výchova a sport sestává z písemného testu na FSpS a z praktické přijímací zkoušky z TV (viz https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/23356-telesna-vychova-a-sport). TSP není přijímacím testem na Fakultu sportovních studií.
Kristýna Oberreiterová
10/4/2019 18:25new
Náhradní termín

Dobrý den,

Ráda bych se zeptala, za jakých podmínek je možné absolvovat praktickou zkoušku z tělesné výchovy v náhradním termínu? Díky alergické reakci se nemohu zúčastnit řádného termínu. Stačí doložit pouze potvrzení od praktického lékaře?

Děkuji za odpověď
11/4/2019 16:34new

Dobrý den,

o náhradní termín přijímacích zkoušek na FSpS je možné žádat v případě nemoci nebo zranění, musí být doloženo potvrzením lékaře. Žádost se podává v e-přihlášce nejpozději do 15.4. pro TV a do 6.5. pro písemný test FSpS (viz https://www.fsps.muni.cz/uchazeci/bc-studium/terminy-bc-963.html). Pro bližší informace se můžete obrátit přímo na Studijní oddělení FSpS (studijni@fsps.muni.cz).
Vendula Juklová
14/4/2019 23:32new
Změna oboru
Dobrý den,nahlásila jsem se na Obor Tělesná výchova a sport Trenerstvi, ale mnohem více by mi vyhovoval obor Osobní a kondiční trenér.
Je ještě nějaká možnost to změnit?
Dekuji
15/4/2019 17:08new

Dobrý den,

změnit přihlášku na jiný program bohužel není možné. Změny v přihláškách do Bc. programů bylo možně dělat pouze do konce období pro podávání přihlášek (tj. do konce února).
Renata Smíšková
9/5/2019 16:01new
Přijímací zkouška Fyzioterapie

Dobrý den,

psala jsem přijímací zkoušku na obor Fyzioterapie na FSpS. Psala jsem variantu testu 81. Otázka č.1 byla:

Každá lidská dospělá buňka má: a) 46 chromozomů‌ b) 22 párů chromozomů‌
c) 23 chromozomů‌ d) 36 chromozomů‌

Většina lidských buněk je diploidní a tedy má 46 chromozomů (odpověď a), ale pohlavní buňky jsou haploidní a mají 23 chromozomů. Vzhledem k tomu, že je v zadání napsáno "každá buňka", měla by tedy být správně odpověď c) a nikoli a), což je uvedeno v řešení.

Děkuji za odpověď a případné vysvětlení.
14/5/2019 12:59new

Dobrý den,

obraťte se prosím na Studijní oddělení FSpS (studijni@fsps.muni.cz), děkuji za pochopení.
14/5/2019 13:42new
Prosíme všechny uchazeče, aby do tohoto diskuzního fóra nevkládali žádné konkrétní otázky a možnosti odpovědí. Pokud se domníváte, že otázka nebo odpověď není správná a nebudete přijati, využijte svého práva na odvolání. Fakulta nebude v diskuzním fóru reagovat na žádné dotazy týkající se vysvětlování správné odpovědi.
Děkujeme za pochopení
Tereza Prokopová
14/5/2019 12:40new
Nesrovnalosti ve vyhodnocování testů
Dobrý den,
Dnes dopoledne mi přišel email o posunutí termínu zasedání přijímací komise z důvodu nesrovnalostí při vyhodnocování písemných testů Fsps. Dále se v emailu píše:
,,Pro zachování rovných podmínek a správné vyhodnocení celkových výsledků budou přepočítány percentily písemných testů. V již zveřejněných dílčích výsledcích písemného testu tak může dojít ke změnám.”
Mohu se zeptat, zda se to týká pouze konkrétní varianty testu (příp. které) a nebo budou percentily přepočítávány bez ohledu na variantu testu?
Děkuji za odpověď.
14/5/2019 13:20new

Dobrý den,

obraťte se prosím na Studijní oddělení FSpS (studijni@fsps.muni.cz), děkuji za pochopení.
14/5/2019 13:41new
Dobrý den,
kontrolujeme všechny varianty, změna percentilu může nastat u všech testů a všech variant.
Současně prosíme všechny uchazeče, aby do tohoto diskuzního fóra nevkládali žádné konkrétní otázky a možnosti odpovědí. Pokud se domníváte, že otázka nebo odpověď není správná a nebudete přijati, využijte svého práva na odvolání. Fakulta nebude v diskuzním fóru reagovat na žádné dotazy týkající se vysvětlování správné odpovědi.
Děkujeme za pochopení
Daniela Nesvadbová
14/5/2019 19:17new
Příjetí na jeden ze dvou přihlášených oborů
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, co se bude dít, když mám podanou přihlášku na dvouoborovém studiu - Tělesná výchova a sport (f. sportovních studií) a například Občanská výchova (PdF). Pokud se dostanu pouze na tělěsnou výchovu a sport, mohu studovat pouze tento obor samostatně?
16/5/2019 17:28new

Dobrý den,

můžete nastoupit pouze do takového studijního plánu, do kterého jste si podala přihlášku. Pokud se hlásíte pouze do sdruženého studia a uspějete v přijímacích zkouškách pouze do jednoho z Vámi zvolených programů, do jednooborového studia nebudete přijata.
188.123.115.*
26/5/2019 20:00new
Neprijatie z kapacitných dôvodov
Dobrý deň,
hlásim sa na obor Fyzioterapie. Prišlo mi rozhodnutie o neprijatí, ale som v prvej desiatke neprijatých. Smiem sa spýtať, približne koľko prijatých ludí sa na zápis zvykne nedostaviť → koľko miest sa zvykne približne uvoľniť? Rada by som totiž vedela, akú mám ešte šancu.
Vopred ďakujem za odpoveď.
26/5/2019 22:13new
To se vůbec nedá říct. Ono už fakulta většinou počítá s tím, že se určité procento přijatých k zápisu nedostaví a přijímá už o tolik víc, aby (v případě, že bude "standardní" rok) nemusela dobírat. A nikdo předem nemůže říct, jestli zrovna letos k zápisu nedojde víc lidí, než je obvyklé a tedy se dobírat bude.
8/11/2010 16:23new
Dotazy specifické pro pedagogickou fakultu.
Kateřina Blahutková
10/2/2019 15:29new
Podmínky pro přijetí - NMgr. Logopedie

Hezký den,
ráda bych si podala přihlášku do navazujícího Mgr. oboru logopedie a nikde nemohu nalézt informaci o kritériích, týkající se předchozího studia.
Vystudovala jsem jednooborovou speciální pedagogiku (Bc.), SZZ z logopedie, psychopedie a psychologie.

Budu vděčná za informace.

Děkuji,
Katka
10/2/2019 18:02new

Dobrý den,

podmínky a kritéria pro přijetí do NMgr. programů na Pedagogické fakultě najdete na https://www.ped.muni.cz/studium/pro-uchazece-o-studium/podminky-pro-prijeti-ke-studiu/podminky-pro-nmgr-programy. NMgr. program Logopedie je určen absolventům všech bakalářských oborů, kritériem pro přijetí je výsledek u přijímacích zkoušek.
Barbora Nováková
3/3/2019 07:21new
oborový test nanečisto
Dobrý den, je možné zkusit si cvičně přijímací test z oboru sociální pedagogika?
Děkuji Barbora Nováková
3/3/2019 14:04new

Dobrý den,

ukázkový oborový test z inkluzivní (speciální) pedagogiky pro NMgr. programy bohužel Pedagogická fakulta neuveřejňuje. Informace k tomuto přijímacímu testu najtede v dokumentu "Seznamte se s podrobnostmi o jednotlivých odborných zkouškách" na https://www.ped.muni.cz/?id=320.
Natálie Vojnarová
7/3/2019 11:25new
Dvouoborové studium - přijímačky
Dobrý den, podala jsem si přihlášku na studium dějepisu v kombinaci s německým jazykem. Ráda bych se zeptala, zda se odborné přijímačky dělají pouze z hlavního předmětu (u mě dějepis) nebo i z vedlejšího?
Děkuji.
N. Sokolová
7/3/2019 11:49new

Dobrý den,

pro přijetí do sdruženého studia musíte úspěšně vykonat přijímací zkoušky předepsané pro oba Vámi zvolené obory.
Eliška Továrková
26/3/2019 00:25new
Výsledky z minulých let percentil/dosažené body
Dobrý večer,
Na stránkách MU jsou u jednotlivých fakult uvedeny body/percentil posledního přijatého z roku 2018. Avšak každá fakulta má uvedeno v tabulce něco jiného, pro PedF se jedná o body v TSP, nebo dosažený percentil?
Děkuji za odpověď