8/11/2010 16:20new
Dotazy specifické pro fakultu informatiky.
Roman Konečný
13/12/2019 18:58new
Přechod z FIT
Dobrý den,
jsem studentem 1. semestru na VUT FIT a chtěl bych co nejdříve přejít na FI MUNI. Existuje pro to nějaká dokumentace, nebo návod, kde by bylo popsané, co má člověk v takovém případě za možnosti? Rád bych zjistil především jak můžu přejít co nejrychleji a zda-li mi budou uznány nějaké předměty. Děkuji předem za odpověď.
19/12/2019 15:58new
Dobrý den,
"přestup" z jedné univerzity na druhou není v zákoně o vysokých školách zakotven. Jinými slovy "přestup" jako takový neexistuje. Pokud máte zájem o studium na naší univerzitě, budete muset projít řádným přijímacím řízením jako všichni ostatní uchazeči. Přihlášky do bakalářských programů pro rok 2020/2021 lze podávat až do konce února. V případě, že byste byl do studia přijat, existuje možnost uznání některých předmětů, které jste již na Vaší předchozí VŠ absolvoval. Pro podrobnější informace k uznávání předmětů se však prosím obraťte na Studijní oddělení příslušné fakulty.
Anna Vítová
5/1/2020 22:42new
Prominutí přijímacích zkoušek
Dobrý den,
jsem studentka gymnázia, na podzim 2018 jsem byla na DOD Fakulty informatiky, kde jsme se spolužákem psali IQ test od Mensy ČR. Oba jsme dosáhli výsledků dostatečných pro prominutí přijímacích zkoušek.
Hned po zahájení přihlašování na přijímací zkoušky jsem poslala přihlášku se žádostí o prominutí PZ. Podle všeho ověřujete u Mensy výsledky sami, proto předpokládám, že jako příloha stačila vyplněná žádost o prominutí (?).
Ráda bych se zeptala, kdy se dozvíme, zda naše žádost byla přijata - tedy že přihláška byla doručena se vším všudy a Mensa výsledky potvrdila. Pokud bych totiž věděla předem, zda jsem přijata na MUNI, již bych neposílala přihlášky na jiné školy.
Děkuji za pochopení.
Anna Vítová
12/1/2020 13:49new
Dobrý den, rozhodnutí děkana již bylo vložené do Vaší e-přihlášky. Po přihlášení se jej naleznete v sekci "výsledky přijímacího řízení".
Anna Vítová
13/1/2020 09:54new
Dobrý den, moc děkuji za odpověď.
Anna Vítová
Jan Straka
31/1/2020 19:55new
Dobrý den,
prosím Vás mám podobný dotaz jako předchozí uchazečka. Tento měsíc jsem psal IQ test od společnosti Mensa ČR, výsledek je dostačující. Hned po přijetí výsledku testu, jsem založil e-přihlášku a i s prominutím přijímacích zkoušek odeslal. Proto se prosím Vás ptám, jak dlouho trvá ověření, zda jsem přijat, nebo ne.
Děkuji za odpověď.
Jan Straka
1/2/2020 13:37new
Dobrý den, ověření trvá obvykle v řádu týdnů. Výsledné rozhodnutí budete mít poté vložené do Vaší e-přihlášky.
Juraj Beňo
2/8/2020 11:12new
neprijatý z kapacitných dôvodov
Vzhľadom na to že som neprijatý z kapacitných dôvodov ale dosiahol som percentil nad 80, budem nejakým spôsobom informovaný o uvoľnení miesta alebo mám o to zažiadať nejakým iným spôsobom?
4/8/2020 21:09new
Dobrý den,
fakulta, v případě nenaplnění kapacity programu u řádného zápisu, může dobírat automaticky "posunem čáry" a tím umožnit zápis uchazečům nacházejícím se na nejbližších pozicích "pod čarou". Tyto uchazeče následně fakulta přímo osloví.
Juraj Beňo
10/8/2020 19:02new
Ďakujem za pomoc
Adil Khasenov
15/8/2020 12:40new
Dobrý den!
Nedávno jsem záložil příhlášku a v popisu programu je napsáno, že odhadovány počet přijátých je už 30, četl jsem, že do bc. programu "Kyberbezpečnost" je limit právě 30 lidí a v přípádě více uchazečů bude rozhodovat datum založení příhlášky, to znamená, že už nemá smysl spoléhat na to, že nudu přiját?
Udělal jsem TSP na percentil 83,41 / 100, takže patřím do lepších 20% (přesněji do 16,51% lepších) a to vyhovuje podmínkám a třeba někdo, kdo založil přihlášku dřív, ale má nižší ne já percentil bude přijat? Je datum založení tak rozhodující?
To mě moc obtěžuje, opravdu chci nástoupit na Vaši fakultu.
Děkuji předem za pozornost a těším se na odpověď!
Adil Khasenov
15/8/2020 12:38new
Rozhodnutí o (ne-)přijetí
Dobrý den!
Nedávno jsem záložil příhlášku a v popisu programu je napsáno, že odhadovány počet přijátých je už 30, četl jsem, že do bc. programu "Kyberbezpečnost" je limit právě 30 lidí a v přípádě více uchazečů bude rozhodovat datum založení příhlášky, to znamená, že už nemá smysl spoléhat na to, že nudu přiját?
Udělal jsem TSP na percentil 83,41 / 100, takže patřím do lepších 20% (přesněji do 16,51% lepších) a to vyhovuje podmínkám a třeba někdo, kdo založil přihlášku dřív, ale má nižší ne já percentil bude přijat? Je datum založení tak rozhodující?
To mě moc obtěžuje, opravdu chci nástoupit na Vaši fakultu.
Děkuji předem za pozornost a těším se na odpověď!
16/8/2020 17:00new
Dobrý den,
povaha Vašeho dotazu vyžaduje vyjádření fakulty a proto, prosím, Váš dotaz směřujte na studijní oddělení Fakulty informatiky na adrese studijni@fi.muni.cz.