8. 11. 2010 16:23nové
Dotazy specifické pro pedagogickou fakultu.
Anežka Koláčková
1. 2. 2020 21:34nové
Přijímací řízení
Dobrý den chci se zeptat zda jsou na obor učitelství v mateřských školách pouze TSP testy nebo zda jsou tam i nějaké oborové testy (pokud ano, tak mě zajímá, co zahrnují, jaké je bodování a podobně)


Předem děkuji za odpověď.

2. 2. 2020 19:12nové
Dobrý den, na Vámi uváděný studijní program je podmínkou přijetí pouze test TSP.
Anežka Koláčková
2. 2. 2020 20:16nové
Děkuji mockrát.
Natálie Burgetová
11. 2. 2020 14:32nové
Prominutí přijímacího řízení
Dobrý den,
podala jsem přihlášku na obor Francouzský jazyk pro hospodářskou činnost a zažádala o prominutí přijímacího řízení. Nedávno jsem složila zkoušku DELF B2, ale certifikát, který fakulta vyžaduje mi do konce února nestihne přijít. Je možné zaslat pouze potvrzení o složení zkoušky?
Předem děkuji za odpověď.
11. 2. 2020 15:55nové
Dobrý den, pro upřesnění konkrétního postupu ve Vašem případě doporučuji obrátit se přímo na studijní oddělení Pedagogické fakulty. Mail: prijimacky@ped.muni.cz.
Zuzana Kaščáková
14. 2. 2020 21:21nové
Prestup z kombinovaného štúdia na prezenčné
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či v prípade prijatia na kombinované štúdium Speciální pedagogiky je možný prestup na prezenčné, či uz po 1. alebo 2. semestri. Ďakujem za odpoveď
15. 2. 2020 11:33nové
Dobrý den, tento problém je třeba řešit přímo se studijním oddělením Pedagogické fakulty. Mail: prijimacky@ped.muni.cz.
Matěj Adámek
17. 2. 2020 12:43nové
Učitel na střední škole

Zdravím, chtěl bych být učitelem němčiny a dějepisu na střední škole, ale jsem trochu zmatený a chci se zeptat, jak mám postupovat.
Podle informací na detailech oboru úplně nevím, co si vybrat, aby mě to navedlo na navazující magisterský program Učitelství pro střední školy, který je na filozofické fakultě.
V informacích o bakalářském studiu na PedF se píše doslova:

"Po ukončení bakalářského studia máte možnost pokračovat ve dvouletém navazujícím magisterském studiu a získat tak plnou kvalifikaci pro výuku němčiny na základní škole.
Těší vás práce se staršími žáky? Po ukončení navazujícího magisterského studia můžete získat kvalifikaci pro výuku na střední škole v jednoletém rozšiřujícím studiu v rámci programu celoživotního vzdělávání,"

což mě zmátlo. Je možné přihlásit se na bakalářské studium na PedF obor Německý jazyk a literatura se zaměřením na vzděláváni + Dějepis a poté studovat Učitelství (NJ + Dějepis) pro střední školy na Filozofické fakultě? Nebo musím absolvovat ty 2 roky v navazujícím mag. programu na PedF+ 1 další rok na PedF pro střední školy? Nebo mám radši jít na FF zrovna, obor Německý jazyk a literatura + Historie a poté Učitelství pro střední školy?

Děkuji předem za odpověď!
18. 2. 2020 15:24nové

Dobrý den,

možné jsou obě varianty:
a) můžete vystudovat bakaláře na PedF a následně pokračovat na navazujícím magisterském studiu na FF.
b) nebo vystudovat bakaláře na FF a pak navázat na FF na magistra.

Volba je tedy na Vás.
Matěj Adámek
18. 2. 2020 20:23nové
Děkuji. Nevím ale, co by bylo lepší. Jaké výhody/nevýhody jednotlivá varianta má? Poradil byste mi, prosím?
22. 2. 2020 14:43nové
S tím Vám bohužel poradit nedokáži. Musíte se rozhodnout sám. Doporučuji pročíst si informace k jednotlivým studijním programům na webu univerzity.
Anna Trhlíková
19. 4. 2020 20:05nové
Body posledního přijatého na angličtině
Dobrý den, píši s dotazem, co znamená číslo 114,8 na anglickém jazyce se zaměřením na vzdělávání z výsledku testu roku 2019. Jedna se o kombinaci bodu z oborových testu a TSP? Pokud ano, jakym způsobem jsou oba testy hodnoceny? Pak mám ještě dotaz ohledně přijímacího řízení na český jazyk se zaměřením na vzdělávání. Není tam uveden potřebný percentil k přijetí. Lze někde zjistit jaký byl?
Dekuji, Trhlíková
7. 5. 2020 09:46nové
Dobrý den. K angličtině: Uvádí se jen a pouze v pro jednooborové studium, kde je určeno jedno pořadí. Jde o součet hodnot percentilů TSP a testu z AJ. U dvouoborových studií není stanoveno jedno pořadí pro kombinaci, ale samostatné pořadí pro každý program. Proto není možné hovořit o potřebném percentilu přijetí u češtiny (ta je výhradně dvouoborová). Obecně na PdF platí, že hranicí úspěchu je percentil 20,00 v TSP. Za studijní oddělení přeji hodně úspěchů u zkoušek!
Dennis Dekař
12. 5. 2020 19:12nové
Percentil k přijetí
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně podmínek k přijetí ke studiu. V příloze je napsáno, že percentil úspěšnosti je 20, ale může se tedy stát, že bych například dosáhl percentil 40, ale stejně bych nebyl přijat ke studiu ?
17. 5. 2020 16:50nové
Dobrý den, ano to se stát může. Záleží vždy na tom, kolik dalších uchazečů by bylo před Vámi s ještě lepším percentilem. Pak záleží na tom, jestli byste se ještě "vlezl" do kapacity programu. Pokud ne, nebyl byste přijat z kapacitních důvodů.
Magdalena Tomášková
22. 5. 2020 14:39nové
Přijímací řízení Mgr.
Dobrý den, hlásím se na magisterské studium učitelství na základní škole - aj. Na jiné škole mám přijímací řízení v červnu a zápis 4. 9., což bych v tuto dobu měla dělat přijímačky u vás. Chtěla bych se zeptat, zda jde dělat přijímačky dříve z důvodu toho, abych věděla, zda mám jít k zápisu na druhou školu nebo ne. Nevím, jak to pak funguje, kdybych se zapsala na jinou školu a poté chtěla přejít do Brna, děkuji.
změněno 23. 5. 2020 22:39 nové
Dobrý den, stanovený termín přijímacího řízení měnit nelze. I když byste šla k zápisu na jinou školu a byla pak přijata na Masarykovu univerzitu, můžete si vybrat, na kterou univerzitu nakonec fakticky nastoupíte. S tím by neměl být žádný problém.
24. 5. 2020 09:40nové
Přijímací řízení
Dobrý den. Jsem přihlášena na navazující magisterské studium Učitelství pro ZŠ Francouzský jazyk. Chtěla bych se zeptat, kdy se dozvíme datum zkoušky. Viděla jsem více různých variant skrz momentální situaci, tak jsem trochu zmatená, jelikož nevím, zda je něco už oficiální. Dekuji
27. 5. 2020 10:40nové
Dobrý den,
přidávám se k dotazu. Mám totožnou situaci s učitelstvím ČJ, ale termíny jsou v ISu jiné než na stránkách fakulty. Filosofická fakulta již do e-přihlášek termíny vypsala. Chápu, že vzhledem k situaci je těžké něco takového organizovat, ale přece jenom je konec května a původně se přijímačky na PdF odložily na začátek září - nyní jsou zase psané na konci června.
Za jakoukoli odpověď děkuji.
29. 5. 2020 22:42nové
Dobrý den, dle informací na webu fakulty bude termín oborových přijímacích zkoušek pro navazující magisterské studium v období 1.-7. září. Pozvánky s konkrétním termínem budou vloženy do e-přihlášek.
Víz: https://www.ped.muni.cz/pro-uchazece/oborove-prijimaci-zkousky
Eliška Hasalíková
31. 5. 2020 09:59nové
Body posledního přijatého
Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat na jednu drobnost na stránce Bodové hranice a počty přijatých z minulých let. V posledním sloupci je totiž napsáno: Body posledního přijatého, ale na jiných fakultách (např. ekonomická fakulta) je v tomto sloupci percentil posledních přijatých. Jde tedy o percentil nebo o počet bodů získaných v TSP?
Děkuji
6. 6. 2020 16:45nové
Dobrý den, jedná se skutečně o percentil z TSP.
Kateřina Šulcová
26. 6. 2020 21:02nové
Chyba při sčítání bodů
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kam bych měla napsat, popřípadě zavolat, když jsem objevila chybu při sčítání bodů z mého oborového testu. Ve výsledcích v mé e-přihlášce je totiž uvedena odpověď jako špatně napsaná, nicméně na skenu záznamového archu je zaškrtnuté správné pole. Děkuji, Šulcová
28. 6. 2020 16:02nové
Dobrý den, můžete prosím upřesnit, o jakou položku se jedná? Při letmé prohlídce Vašeho odpovědního archu jsem chybu ve snímání nenalezl. Děkuji.
Lucie Horáková
30. 6. 2020 15:47nové
Rozhodnutí o (ne)přijetí
Dobrý den,
kdy prosím zasedá přijímací komise?
Děkuji, L. Horáková
Monika Polívková Opekarová
30. 6. 2020 21:02nové
Dobrý den,
také by mě zajímalo...
Děkuji a přeji krásný den
Monika Polívková
Veronika Kalendová
1. 7. 2020 07:42nové

Hezký den,

připojuji se k dotazu.

Děkuji.

Veronika Kalendová
Simona Kociánová
1. 7. 2020 15:21nové
Dobrý den,
v přihlášce mám napsáno, že komise bude zasedat 14.7.
Hezký den
1. 7. 2020 16:53nové
Dobrý den, komise bude zasedat skutečně v polovině července. Výsledná rozhodnutí budou do e-přihlášek vkládána v druhé polovině července.
Barbora Sedlářová
14. 7. 2020 17:21nové
Pořadí uchazečů
Dobrý den,
mám podané přihlášky na Pedagogickou fakultu a dnes jsem se dozvěděla, že jsem nepřijata z kapacitních důvodů. Zajímalo by mě, zda se bude zveřejňovat pořadí jednotlivých uchazečů, pokud ano, kdy?
Děkuji.
23. 7. 2020 23:15nové
Vážená slečno Sedlářová,
pořadí uchazečů se nezveřejňuje, jedná se o osobní údaj. Informace k Vašemu umístění naleznete v textu rozhodnutí o nepřijetí. Rozhodnutí je dostupné ve Vaší E-přihlášce v rubrice "Výsledek přijímacího řízení" podsekce "Dokumenty".
Anna Drašnarová
14. 7. 2020 23:33nové
Uvolnění míst po zápise
Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli letos budou na uvolněná místa po zápise dobíráni další studenti, kteří se z kapacitních důvodů nedostali. 

Předem děkuji za odpověď. 

Veronika Kalendová
20. 7. 2020 10:50nové
Připojuji se k dotazu.
Julie Votoupalová
20. 7. 2020 10:55nové
Také se připojuji k dotazu.
23. 7. 2020 23:10nové
Vážená slečno Drašnarová,
fakulta o této věci bude rozhodovat po uplynutí všech termínů zápisu.