last modified 27/10/2008 13:19 new
Ostatní týkající se příjímacího řízení
Veronika Dočekalová
2/12/2019 22:37new
Odpuštění příjímacích zkoušek
Dobrý den,
mám už podanou přihlášku na obor Bezpečnostní a strategická studia, ale nedávno jsem zjistila, že jako úspěšná řešitelka SOČ v oboru 16. Historie, můžu zaslat žádost spolu s ověřenou kopií diplomu. Jak by tedy ta žádost měla vypadat, aby mi ji fakulta uznala?
6/12/2019 15:10new

Dobrý den,

pro podání žádosti o prominutí přijímací zkoušky na FSS musíte v e-přihlášce v sekci (2) Studium, zkoušky a dokumenty zakliknout políčko "žádost o prominutí přijímacích zkoušek". Zároveň do příloh nahrajte dokumenty, které potvrzují, že splňujete kritérium prominutí - v případě SOČ scan úředně ověřené kopie diplomu nebo scan kopie diplomu s razítkem a podpisem Vaší střední školy.
Kristína Kupková
29/1/2020 23:07new

Dobrý deň,

mám záujem o štúdium na lekárkej fakulte a nedávno som sa prostredníctvom vášho e-mailu dozvedela, že keďže spĺňam všetky štyri podmienky na prijatie bez prijímačiek, budem prijatá i keď pochádzam zo SR. Preto by ma zaujímalo, či treba v dokumente so žiadosťou prepísať podmienku " Jsem ve školním roce 2019/2020 studentem/studentkou posledního maturitního ročníku střední školy na území České republiky." na ".. území Slovenské republiky." ?
9/2/2020 10:17new
Dobrý den, obraťte se prosím s tímto dotazem přímo na studijní oddělení Lékařské fakulty. Mail: pankova@med.muni.cz
Eliška Zimková
21/1/2020 19:30new
Stejný termín přijímacích zkoušek
Dobrý den, ráda bych si podala přihlášku na fyzioterapii na lékařské fakultě i na dentální hygienu, bohužel data termínu jsou stejná. Chci se zeptat, jestli se můžu účastnit obou přijímacích řízení, když je to ve stejný den. Předem děkuji za odpověď.
23/1/2020 21:54new
Dobrý den, přijímací zkoušku z předepsaných oborových testů budete vykonávat pouze jednou a výsledek se Vám započítá pro oba obory. Jedná se o obory v bakalářském typu studia, kde to takto funguje.
Můžete si proto podat bez obav přihlášky na oba uvedené obory.
Jakub Aipldauer
26/2/2020 17:44new
Matematika+ a TSP
Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda mohu zažádat o prominutí přijímacích zkoušek skrze Matematiku+ a zároveň jít na TSP, jelikož se TSP konají před Matematikou+ a nerad bych se spoléhal pouze na ni.
Děkuji.

29/2/2020 11:10new
Dobrý den, musíte si vybrat. Pokud byste u Matematiky+ neuspěl, nebyl byste přijat.
188.175.239.*
9/3/2020 16:11new
Potvrzení od zaměstnavatele
Dobrý den,
chtěla jsem se Vás zeptat na podrobnosti ohledně formuláře pro vyplnění od zaměstnavatele. Nyní pracuji v nemocnici od 1.11.2019. Pročetla jsem si Váš formulář a je v něm napsáno, že musíme mít odpracovaná určitá leta v oboru intenzivní péče. Praxi v tomto oboru jsem na VŠ měla. Dohromady mi ale 2 roky nesedí. Jak mám postupovat. Děkuji
12/3/2020 08:54new
Dobrý den, s tímto dotazem se prosím obraťte přímo na studijní oddělení Lékařské fakulty.
Beatrix Mária Bukovinská
11/3/2020 21:30new
Oznámenie o mieste a čase konania TSP mimo Brna
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, kam a kedy mi budú zaslané nejaké podrobnejšie informácie o konaní TSP na Slovensku? V prihláške som si zvolila ako preferované miesto Košice, ale uviedla som aj iné mestá, ak by to v Košiciach kvôli veľkému množstvu uchádzačov nebolo možné. Mám očakávať, že mi konkrétne informácie o presnom mieste a čase konania TSP budú zaslané e-mailom, alebo mám kontrolovať tento portál? Prihlášku som si podávala na právnickú fakultu. Za odpoveď vopred ďakujem.
12/3/2020 09:55new
Dobrý den, informace Vám budou vloženy do Vaší e-přihlášky.
Miriam Šuranová
17/3/2020 22:28new
aktuálna situácia
DObrý deň, chcela by som sa opýtať či sa zvažuje posunutie prijímacich skúšok na základe aktuálnej situácie? Hlásim sa na Prírodovedecku fakultu a na Lekársku fakultu, ktorej prijímacie skúšky sa konajú v júni ale hrozí, že maturita sa bude odkladať taktiež na jún. Je možné na základe takejto udalosti požiadať o iný termín prijímacej skúšky, ak by sa to nepreložilo?
Ďakujem.
18/3/2020 09:17new

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Zatím není známo, jak dlouhou účinnost budou mít mimořádná opatření Vlády ČR. Neumíme v současné době jednoznačně říci, jak se veškerá omezení projeví na přijímacím řízení. Zodpovědně zvažujeme všechny možnosti a uchazeče o studium budeme včas informovat.

Masarykova univerzita situaci týkající se šíření koronaviru monitoruje, řídí se doporučeními příslušných orgánů a z preventivních důvodů již přijala řadu opatření, o kterých podrobně informuje zde: https://www.muni.cz/koronavirus.
O dalších opatřeních bude univerzita rozhodovat na základě doporučení a nařízení příslušných orgánů, doporučujeme sledovat aktuality na výše uvedeném odkazu.
Amálie Holoubková
21/3/2020 15:21new
Matematika+ a prominutí TSP
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli se vzhledem k posunutí TSP budou měnit i požadavky na prominutí přijímacích zkoušek, a to konkrétně v Matematice+. Kvůli
momentální situaci se totiž didaktický test z Matematiky+ bude psát dříve než přijímačky, a jestli je tedy možné si zažádat o prominutí a v případě neúspěchu si pak napsat i TSP v červnu.
Děkuji za odpověď.
22/3/2020 15:21new
Dobrý den, v této věci se nic nemění - tedy je třeba si zvolit buď TSP nebo Matematiku+. Nelze zkombinovat obojí.
Quido Boleloucký
24/3/2020 13:30new
Matematika+
Dobrý den,
rád bych se zeptal, jak by se řešila situace, že se Matematika+ psát nebude? Jaké jsou pak možnosti pro studenty, kteří se namísto TSP rozhodli pro Matematiku+?
26/3/2020 08:03new
Dobrý den, pokud by taková situace skutečně nastala, obraťte se na kontaktní e-mail pro uchazeče o studium: prihlaska@muni.cz.
Kateřina Salašová
19/4/2020 19:05new
Pozvánka a bodování přijímacích zkoušek
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jelikož jsem se to nikde nedočetla, kdy by mi měla přijít pozvánka k přijímacím zkouškám na obor Zubní lékařství a Dentální hygienu.
Také bych ráda věděla, jaká je penalizace, pokud bude moje odpověď v testu špatná.
Velmi děkuji.
Kateřina Salašová
28/4/2020 21:27new
Dobrý den, odpověď Vám byla zaslána přímo z fakulty na Váš kontaktní e-mail.
Natálie Marková
18/5/2020 18:52new
Ubytování během přijímacího řízení

Dobrý den,

jen jsem se chtěla zeptat zda není na Lékařské fakultě možnost, využít během přijímacího řízení nějakého ubytování? Jelikož to máme do Brna +-300 km. Proto jsem se chtěla jen zeptat pokud není nějaká taková možnost? Omlouvám se, pokud už tu odpověď někde zazněla.

Děkuji mnohokrát.

Marková
23/5/2020 22:22new
Dobrý den, za účelem přijímacího řízení Masarykova univerzita bohužel možnost ubytování nenabízí. Zkuste se obrátit na nějaké privátní poskytovatele těchto služeb. Děkuji za pochopení.
Veronika Masná
18/5/2020 22:27new
Online přijímací řízení
Dobrý den, jaká je pravděpodobnost že v roce 2020 budeme vykonávat TSP testy online?
23/5/2020 22:26new
Dobrý den, v rámci aktuálního přijímacího řízení se taková možnost neplánuje. Je to pro letošek vyloučené,
Miriam Šuranová
2/6/2020 10:35new
Zápis
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je možné požiadať o neskorší zápis k štúdiu, pretože sa hlásim na viac študijných odborov na PřF a na LF. Na PřF je dátum zápisu 24-30.6. a napríklad na druhy odbor na PřF budem vedieť výsledky až 13.7. a tento druhy odbor je pre mňa prioritnejší.. Dá sa teda požiadať o neskorší zápis? Ďakujem
6/6/2020 16:27new
Dobrý den, ano to je možné. Napište přímo na studijní oddělení dané fakulty. Kontakty jsou dostupné například zde: https://is.muni.cz/podpora/studijni#fakulta1431
Lucia Daniel-Szabóová
3/6/2020 20:22new
Odborový test
Dobrý deň,
Chcela by som sa opýtať, kedy bude známy termín odborového testu na filozofickej fakulte, odbor Teórie filmu a audiovizuální kultúry, pretože zatiaľ mi bol zaslaný len dátum na TSP. Taktiež by som sa ešte chcela opýtať, kedy bude zverejnený dátum zápisu na filozofickú fakultu. Ďakujem
6/6/2020 16:29new
Dobrý den, termíny oborových testů již byly zveřejněny - pozvánku naleznete ve své e-příhlášce. Instrukce k zápisu Vám dorazí dle výsledku přijímacího řízení.
Petra Horáková
23/7/2020 19:48new
Dobrý den,
mám ve své e-přihlášce informaci, že jsem přijata. Nemohu ale najít nic ohledně zápisu ke studiu. Kde to mám prosím hledat?
Děkuji.
23/7/2020 23:18new
Dobrý den,
vyčkejte prosím na pozvánku k zápisu, která Vám bude vložena do e-přihlášky. V pozvánce naleznete všechny potřebné informace.
Pavla Kolářová
6/6/2020 11:49new
Zápis
Dobrý den, přišla mi pozvánka k zápisu na obor, na který jsem se dostala bez přijímaček, ale zároveň se hlásím na jiný obor, kde budu přijímačky dělat a ten je pro mě prioritní. Jak mám postupovat, když se mám na konci června dostavit k zápisu, ale pravděpodobně ještě nebudu znát výsledky přijímaček?
Děkuji, Pavla Kolářová
6/6/2020 16:31new
Dobrý den, máte dvě možnosti:
1) dostavíte se na zápis v červnu, zapíšete se do programu, ke kterému jste již přijata. Pokud budete přijata na další program, je možnost se zapsat na tento další program a následně ukončíte studium prvního zapsaného programu.
2) lze zažádat o náhradní termín zápisu do programu, ke kterému jste přijata, nejpozději do 5 dnů ode dne řádného termínu. Zažádat postačí e-mailem vč. uvedení čísla přihlášky a důvodu. Následně se dostavíte k náhradnímu termínu zápisu a zapíšete se do programu, na který budete přijata a který upřednostňujete. Upozorňuji, že je nutné o náhradní termín zápisu zažádat na studijním oddělení příslušné fakulty.
11/6/2020 16:52new
Učebna FS1 - přírodověda

Mám psát přijímačky na Přírodovědě v místnosti FS1 a nějak ji nemohu najít. Ve vyhledávači na webu přírodovědy mi to místnost FS1 neukáže.

Je učebna FS1 to samé jako posluchárna F1 (01014) v pavilonu 6 (1.NP)?
11/6/2020 22:55new
Dobrý den, bude stačit, když dorazíte na místo konání s předstihem. Organizátoři TSP Vám na místě pomohou a nasměrují Vás do správné učebny.
Eva Blažková
13/6/2020 08:10new
Pozvánka
Dobrý den, hlásím se na Češtinu v kombinaci s počítačovou lingvistikou a pak samostatně na počítačovou lingvistiku. Pozvánku, ve které je číslo přihlášky + čestné prohlášení o neexistenci příznaků, s číslem přihlášky, mám pouze v přihlášce na dvouobor, na PLIN mám pouze informativní email, kde se oborové testy konají. Stačí tedy na ty oborovky vzít tu pozvánku z dvouoboru s jejím číslem přihlášky, i když se hlásím i samostatně? Děkuju za odpověď.