změněno 30. 10. 2020 12:47 nové
Dotazy specifické pro farmaceutickou fakultu.
8. 11. 2010 16:27nové
Dotazy specifické pro ekonomicko-správní fakultu.
2. 4. 2020 10:29nové
Prominutí přijímací zkoušky

Dobrý den,

chtěl bych se dotázat, zdali je možné úspěšně žádat o prominutí přijímací zkoušky do navazujícího magisterského programu v kombinované formě s nástupem od podzimu 2020 v případě, kdy jsem vykonal úspěšně státní závěrečnou zkoušku v bakalářském programu v prezenční formě v lednu 2020 (tedy v 7. semestru studia, podzim 2019).

Děkuji za odpověď.
5. 4. 2020 20:52nové
Dobrý den, obraťte se prosím s tímto dotazem přímo na studijní oddělení ESF na e-mailovou adresu: studijni@econ.muni.cz.
Zhuldyz Igilik
10. 4. 2020 12:25nové
Master

Dobrý den,

chtěla bych se dotázat, Musím si vzít TSP, pokud se chci zapsat do magisterského studia?

Děkuji za odpověď.
11. 4. 2020 22:19nové
Dobrý den, předpokládám, že máte na mysli přijímací řízení do navazujicího magisterského studia. TSP se v tomto případě jako přijímací zkouška nevykonávají. Informace o podmínkách přijímacího řízení do navazujícího magisterského studia na ESF naleznete zde: https://www.econ.muni.cz/pro-uchazece/navazujici-magisterske-studium/prijimaci-rizeni
6. 5. 2020 18:51nové
Oborové testy - navazující studium
Dobrý den,
na navazující studium mám podané dvě přihlášky (obor: Finance a Podniková ekonomika a management). Pro přijetí na oba obory je potřeba složit oborové zkoušky. Předpokládám, že to budou dva odlišné testy. Kdy se dozvím přesný termín těchto testů, abych věděla, že se nekryjí?
Předem děkuji za odpověď.
6. 5. 2020 21:31nové
Dobrý den, informace k přijímacím zkouškám budou do Vašich e-přihlášek vloženy s největší pravděpodobností v druhé polovině května, Případně se můžeme obrátit přímo na studijní oddělení fakulty pro upřesnění detailů.
Oleg Šlezinger
26. 6. 2020 22:16nové
Zasedání přijímací komise

Dobrý den,

v jakém termínu se bude konat zasedání přijímací komise a v jakém termínu bude oznámeno jeho rozhodnutí?
Josef Červinka
30. 6. 2020 22:58nové
Rozhodnutí o přijetí by mělo proběhnout do 15. 7.
Oleg Šlezinger
1. 7. 2020 09:57nové
Díky.
1. 7. 2020 16:43nové
Dobrý den, dle informací od Studijního oddělení ESF bude přijímací komise na ESF zasedat 14. 7. 2020 a rozeslání rozhodnutí bude v termínu 20. - 24. 7. 2020. V případě, že máte přihlášku do studijních programů v rámci sdruženého studia, mohou se termíny lišit.
Marek Kurica
16. 7. 2020 13:33nové
Rozhodnutie o prijatí
Dobrý deň. Rád by som sa opýtal kde by sa dalo zistiť, aký bol percentil posledného prijatého uchádzača, lebo trochu mi príde divné, že všetky roky sa hýbal percentil okolo 82 a teraz keď som mal 86, tak to nestačilo na prijatie. Ďalej by som sa rád opýtal, či treba poslať odvolanie, aby som bol poprípade po posunutí miesta prijatý alebo stačí len čakať. Za všetky odpovede vopred ďakujem.
Marek Kurica
16. 7. 2020 13:37nové
Ospravedlňujem sa že som to nenapísal už vyššie ale týka sa to prezenčnej formy štúdia na odbor Podnikovú ekonomika a manažment.
Antonín Januš
16. 7. 2020 13:54nové
Dobrý den, také by sem rád věděl kde se dá zjistit percentil posledního. Na tentýž obor jsem byl nepřijat s percentilem 91.
Jonáš Vančura
20. 7. 2020 13:04nové
Dobrý den, mám to podobně. Také jsem nebyl přijat s percentilem 87. Myslíte, že je možné, že budu přijat dodatečně?
Děkuji za odpověď
Dagmar Beránková
21. 7. 2020 23:53nové
Dobrý den všem,
hlásila jsem se na tenhle obor taky a v rozhodnutí o přijetí je napsáno, že letos byla hranice 92,7. Tak snad vám to pomůže, držím palce!
23. 7. 2020 23:04nové
Vážený pane Kurica,
odvolání má smysl podávat pouze tehdy, došlo-li v rámci přijímacího řízení k nějakému procesnímu pochybení ze strany univerzity (například Vám nebyl dán plný čas na napsání přijímací zkoušky). Fakulta, v případě nenaplnění kapacity programu u řádného zápisu, může dobírat automaticky "posunem čáry" a tím umožnit zápis uchazečům nacházejícím se na nejbližších pozicích "pod čarou". Tyto uchazeče následně fakulta přímo osloví.
Bich Hien Nguyen
21. 7. 2020 21:29nové
změna prezenčního studia na kombinované studium
Dobrý den,
jsem přijata na prezenční studium na Finance a právo. Je možné to změnit na kombinované studium?
Děkuji za odpověď.
Bich Hien Nguyen
21. 7. 2020 21:40nové
Aha, tak už nic.. zjistila jsem, že finance a právo nemají kombinovanou formu studia :D.
Jonáš Vančura
29. 8. 2020 17:29nové
Dodatečné přijetí
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jestli jste byl někdo již dodatečně přijat na obor podniková ekonomika a management - prezenční forma? Nebo je tu někdo, kdo ještě netrpělivě čeká jako já?
11. 9. 2020 12:59nové

Dobrý den,
pan děkan Ekonomicko-správní fakulty přistoupil k dodatečnému přijetí uchazečů naposledy v akademickém roce 2015/2016.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Jonáš Vančura
12. 9. 2020 00:55nové
Dobře, děkuji za informaci.
8. 11. 2010 16:24nové
Dotazy specifické pro fakultu sportovních studií.
8. 11. 2010 16:23nové
Dotazy specifické pro pedagogickou fakultu.
Anežka Koláčková
1. 2. 2020 21:34nové
Přijímací řízení
Dobrý den chci se zeptat zda jsou na obor učitelství v mateřských školách pouze TSP testy nebo zda jsou tam i nějaké oborové testy (pokud ano, tak mě zajímá, co zahrnují, jaké je bodování a podobně)


Předem děkuji za odpověď.

2. 2. 2020 19:12nové
Dobrý den, na Vámi uváděný studijní program je podmínkou přijetí pouze test TSP.
Anežka Koláčková
2. 2. 2020 20:16nové
Děkuji mockrát.
Natálie Burgetová
11. 2. 2020 14:32nové
Prominutí přijímacího řízení
Dobrý den,
podala jsem přihlášku na obor Francouzský jazyk pro hospodářskou činnost a zažádala o prominutí přijímacího řízení. Nedávno jsem složila zkoušku DELF B2, ale certifikát, který fakulta vyžaduje mi do konce února nestihne přijít. Je možné zaslat pouze potvrzení o složení zkoušky?
Předem děkuji za odpověď.
11. 2. 2020 15:55nové
Dobrý den, pro upřesnění konkrétního postupu ve Vašem případě doporučuji obrátit se přímo na studijní oddělení Pedagogické fakulty. Mail: prijimacky@ped.muni.cz.
Zuzana Kaščáková
14. 2. 2020 21:21nové
Prestup z kombinovaného štúdia na prezenčné
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či v prípade prijatia na kombinované štúdium Speciální pedagogiky je možný prestup na prezenčné, či uz po 1. alebo 2. semestri. Ďakujem za odpoveď
15. 2. 2020 11:33nové
Dobrý den, tento problém je třeba řešit přímo se studijním oddělením Pedagogické fakulty. Mail: prijimacky@ped.muni.cz.
Matěj Adámek
17. 2. 2020 12:43nové
Učitel na střední škole

Zdravím, chtěl bych být učitelem němčiny a dějepisu na střední škole, ale jsem trochu zmatený a chci se zeptat, jak mám postupovat.
Podle informací na detailech oboru úplně nevím, co si vybrat, aby mě to navedlo na navazující magisterský program Učitelství pro střední školy, který je na filozofické fakultě.
V informacích o bakalářském studiu na PedF se píše doslova:

"Po ukončení bakalářského studia máte možnost pokračovat ve dvouletém navazujícím magisterském studiu a získat tak plnou kvalifikaci pro výuku němčiny na základní škole.
Těší vás práce se staršími žáky? Po ukončení navazujícího magisterského studia můžete získat kvalifikaci pro výuku na střední škole v jednoletém rozšiřujícím studiu v rámci programu celoživotního vzdělávání,"

což mě zmátlo. Je možné přihlásit se na bakalářské studium na PedF obor Německý jazyk a literatura se zaměřením na vzděláváni + Dějepis a poté studovat Učitelství (NJ + Dějepis) pro střední školy na Filozofické fakultě? Nebo musím absolvovat ty 2 roky v navazujícím mag. programu na PedF+ 1 další rok na PedF pro střední školy? Nebo mám radši jít na FF zrovna, obor Německý jazyk a literatura + Historie a poté Učitelství pro střední školy?

Děkuji předem za odpověď!
18. 2. 2020 15:24nové

Dobrý den,

možné jsou obě varianty:
a) můžete vystudovat bakaláře na PedF a následně pokračovat na navazujícím magisterském studiu na FF.
b) nebo vystudovat bakaláře na FF a pak navázat na FF na magistra.

Volba je tedy na Vás.
Matěj Adámek
18. 2. 2020 20:23nové
Děkuji. Nevím ale, co by bylo lepší. Jaké výhody/nevýhody jednotlivá varianta má? Poradil byste mi, prosím?
22. 2. 2020 14:43nové
S tím Vám bohužel poradit nedokáži. Musíte se rozhodnout sám. Doporučuji pročíst si informace k jednotlivým studijním programům na webu univerzity.
Anna Trhlíková
19. 4. 2020 20:05nové
Body posledního přijatého na angličtině
Dobrý den, píši s dotazem, co znamená číslo 114,8 na anglickém jazyce se zaměřením na vzdělávání z výsledku testu roku 2019. Jedna se o kombinaci bodu z oborových testu a TSP? Pokud ano, jakym způsobem jsou oba testy hodnoceny? Pak mám ještě dotaz ohledně přijímacího řízení na český jazyk se zaměřením na vzdělávání. Není tam uveden potřebný percentil k přijetí. Lze někde zjistit jaký byl?
Dekuji, Trhlíková
7. 5. 2020 09:46nové
Dobrý den. K angličtině: Uvádí se jen a pouze v pro jednooborové studium, kde je určeno jedno pořadí. Jde o součet hodnot percentilů TSP a testu z AJ. U dvouoborových studií není stanoveno jedno pořadí pro kombinaci, ale samostatné pořadí pro každý program. Proto není možné hovořit o potřebném percentilu přijetí u češtiny (ta je výhradně dvouoborová). Obecně na PdF platí, že hranicí úspěchu je percentil 20,00 v TSP. Za studijní oddělení přeji hodně úspěchů u zkoušek!
Dennis Dekař
12. 5. 2020 19:12nové
Percentil k přijetí
Dobrý den, měl bych dotaz ohledně podmínek k přijetí ke studiu. V příloze je napsáno, že percentil úspěšnosti je 20, ale může se tedy stát, že bych například dosáhl percentil 40, ale stejně bych nebyl přijat ke studiu ?