změněno 30. 10. 2020 12:47 nové
Dotazy specifické pro farmaceutickou fakultu.
8. 11. 2010 16:27nové
Dotazy specifické pro ekonomicko-správní fakultu.
8. 11. 2010 16:24nové
Dotazy specifické pro fakultu sportovních studií.
8. 11. 2010 16:23nové
Dotazy specifické pro pedagogickou fakultu.
8. 11. 2010 16:20nové
Dotazy specifické pro fakultu informatiky.
8. 11. 2010 16:17nové
Dotazy specifické pro přírodovědeckou fakultu.
8. 11. 2010 16:14nové
Dotazy specifické pro fakultu sociálních studií.
8. 11. 2010 16:10nové
Dotazy specifické pro právnickou fakultu.
8. 11. 2010 16:05nové
Dotazy specifické pro filozofickou fakultu.
8. 11. 2010 15:53nové
Dotazy specifické pro lékařskou fakultu.
Vlákno: Volná diskuse/
Lucie Balačová
28. 2. 2022 17:15nové
Problém s platbou
Dobrý den,
24.2.2022 jsem provedla platbu kartou, platila jsem přihlášky, je to objednávka č. 1570356.
Z účtu mi byly peníze odečteny.
Avšak v přehledu mých objednávek na stránkách Obchodního centra MUNI mi stav objednávky stále svítí červeně jako nezaplaceno.
Mám tedy přihlášky zaplacené? Nebo co mám prosím dělat?
1. 3. 2022 15:19nové

Dobrý den,
Vaše přihlášky evidujeme jako řádně podané a zaplacené.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Roman Přadka
15. 3. 2022 20:42nové
Prominutí přijmací zkoušky
Dobrý den,
když splním kritérium pro přijetí, a to v NSZ budu v 20% nejlepších. Jakým způsobem mám výsledek poslat nebo doložit.
Děkuji za odpověď.
17. 3. 2022 15:51nové

Dobrý den,
u prominutí přijímací zkoušky na základě NSZ podáváte pouze vyplněnou žádost a výsledky zasílá Fakultě informatiky sama společnost SCIO. Je ale potřeba, abyste dal společnosti SCIO souhlas s poskytnutím informace o Vašem výsledku fakultě.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Jan Šlezar
21. 3. 2022 19:20nové
Prominutí přijímací zkoušky
Dobrý den, rád bych se zeptal, jak dlouho zhruba trvá vyjádření o prominutí přijímací zkoušky na FI MU.
Děkuji Jan Šlezar
22. 3. 2022 21:06nové
Dobrý den,
splnění podmínek pro prominutí přijímací zkoušky mají uchazeči možnost dokládat do 15.dubna. Věřím, že fakulta žádosti a doložené podmínky průběžně vyřizuje, ovšem vyjádření i po tomto datu by bylo ze strany fakulty stále legitimní.
Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Peter Skladaný
29. 3. 2022 19:37nové
Prominutí přijímací zkoušky

Dobrý deň,

chápem to správne, že ak som si v prihláške dal ako prvú možnosť združené štúdium Ekonómia + Čínske štúdia a ekonómiu samostatne ako druhú možnosť, môžem požiadať o Prominutí přijímací zkoušky len na moju 1. (najviac preferovanú možnosť) , aj keď v prvej možnosti nespĺňam podmienky na prijatie bez prijímačiek na vedlajší obor, ale na Ekonómiu áno ? Prípadne môžem poslať dve žiadosti zvlášť ? Ďakujem

S pozdravom Skladaný
31. 3. 2022 16:01nové

Dobrý den,
žádost o prominutí přijímací zkoušky můžete podat pro všechny studijní programy, pro které máte přihlášku založenou a podmínky pro prominutí doložíte. Stejně tak lze podat žádost o prominutí pouze pro jeden program z dané kombinace (hlavní nebo vedlejší).

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Zuzana Řehořová
2. 4. 2022 02:35nové
Pozvánka k přijímačkách
Dobrý den,
Uváděli jste, že pozvánka k Tsp a oborovým zkouškám dorazí do 1.4., ale na email ani poštou mi stále nic nedorazilo. Kdy to, prosím, dorazí?
Děkuji za odpověď
2. 4. 2022 09:10nové

Dobrý den,
pozvánky budou do prostředí e-přihlášky nahrány v následujících dnech. Prosím o strpení. Děkujeme.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Václav Dedek
4. 4. 2022 16:26nové
Prominutí přijímací zkoušky

Dobrý den,

při vkládání žádosti o prominutí přijímací zkoušky jsem udělal chybu - omylem jsem zaškrtl že se jedná o hlavní studijní plán místo jednooborového. Nyní mi už ale vložené dokumenty nejdou změnit, i přes to že je na webu napsáno, že mám s žádostí čas až do 8. 4. 2022. Hlásím sen a obor Regionální rozvoj a cestovní ruch

Dalo by se s tím ještě něco dělat? Nerad bych, aby kvůli mé malé chybě vyšly moje Scio testy k niveč.

Děkuji za odpověď.
5. 4. 2022 08:21nové

Dobrý den,
poprosím Vás, abyste se obrátil na studijní oddělení fakulty na adrese studijni@econ.muni.cz, kde Vám poskytnou nejpřesnější informace.
Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Adam Mackanič
5. 4. 2022 16:58nové
Prominuti prijímací zkoušky
Dobrý deň, ak som sa umiestnil v top 25% v scio matematiky ako pripojím danu informáciu k žiadosti o prominuti prijimaci zkoušky? Scio som písal 2.4, je neskoro čakať kým pošlú výsledky priamo na fakultu ?
10. 4. 2022 23:29nové

Dobrý den,
pokud jste společnosti Scio udělil souhlas se zasláním výsledků fakultě, nemusíte se starat o nic dalšího. Společnost Scio předá výsledky fakultě řádně a včas.

S přáním pěkného dne,
Linda Krajsová - komunikátor pro přijímací řízení
Veronika Pavlechová
11. 4. 2022 22:03nové
Pozvanie na oborové testy
Dobrý deň, ako prijímaciu skúšku mám predpísaný oborový test zo španielskeho jazyka. Chcela by som sa spýtať, kedy mi naň príde pozvánka, keďže doteraz mi nič neprišlo a test sa má konať už 22.4. alebo 25.4. Ďakujem za odpoveď
13. 4. 2022 15:32nové

Dobrý den,
pozvánka k oborové zkoušce se všemi podrobnostmi Vám bude vložena do Vaší e-přihlášky nejpozději do 15.4.2022.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Martina Niklová
13. 4. 2022 09:19nové
Percentil u oborového testu z psychologie
Dobrý den,
chci se zeptat, zda-li jsou k nalezení statistiky získaných bodů z oborového testu z psychologie z minulých let, případně, kolik orientačně bodů byl percentil 65?
15. 4. 2022 00:04nové

Dobrý den,
potřebný počet bodů je mírně proměnlivý, v posledních letech se pohyboval někde v rozmezí 18-24 bodů (je třeba mít na paměti, že nesprávná odpověď znamená odečtení části bodu a proto počet bodů není roven počtu správných odpovědí).

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Michaela Dočekalová
15. 4. 2022 23:53nové
zdravím, dají se dohledat někde oborové testy z minulých let?
16. 4. 2022 17:49nové

Dobrý den,
ano, dají se dohledat na stránkách fakulty, přikládám odkaz níže.

https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/casto-kladene-dotazy#starsi_oborove

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Veronika Michálková
14. 4. 2022 10:01nové
Prominutí přijímací zkoušky

Dobrý den,
podávala jsem žádosti o prominutí přijímací zkoušky na dva obory na ESF. V přihláškách mám napsáno, že jsem byla navržena na přijetí bez přijímací zkoušky, ale pozvánka na TSP mi stejně přišla. Minulý rok jsem žádala o prominutí přijímací zkoušky na PřF a tam mi pozvánku na TSP neposílali, když mi je prominuli. Znamená to tedy, že mi TSP nebyly prominuty a musím je konat, nebo jsem už přijata a konat je nemusím?

Předem děkuji za odpověď.
15. 4. 2022 00:31nové

Dobrý den,
pozvánka k TSP je občas rozesílána i některých uchazečům, kteří mají TSP v předepsaných zkouškách, bez ohledu na to, zda požádali o prominutí přijímací zkoušky, či zda jim již byla přijímací zkouška prominuta. Vy jste jedním z takových uchazečů, tedy pozvánku, prosím, považujte za bezpředmětnou.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Lucie Skalíková
15. 4. 2022 23:28nové
Ústní oborová zkouška
Dobrý den,
chtěla bych si ověřit, že jsem text v pozvánce pochopila správně. Myslí se větou: „K prezenci se dostavte 30 minut před uvedeným časem zahájení přijímací zkoušky. . .‟, třicet minut před naší zkouškou dle rozpisu nebo úplný začátek, tedy první zkouška na seznamu? Četla jsem si to asi třikrát a pořád vycházím stejně zmatená.
Děkuji za odpověď.
19. 4. 2022 01:13nové

Dobrý den,
je třeba se dostavit k prezenci 30 min před Vaší zkouškou.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Iveta Svobodová
26. 4. 2022 09:11nové
Příloha - bakalářská práce
Dobrý den,
hlásím se na magisterské studium z jiný vysoké školy. Podmínkou přihlášky je nahrání bakalářské práce do 15. 5. 2022. BP mám kompletně napsanou a odevzdanou, ale obhajoba bude až v červnu. Mohu i tak vložit soubor s BP do přihlášky?
Děkuji za odpověď.
27. 4. 2022 00:45nové

Dobrý den,
prosím kontaktujte s tímto dotazem přímo studijní oddělení Fakulty sociálních studií na adrese prijim@fss.muni.cz. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Vanda Naivertová
3. 5. 2022 17:03nové
Ze dvouoborového programu na jednooborový
Dobrý den,
hlásím se na obor Španělský jazyk a literatura v kombinaci s Anglickým jazykem a literaturou. U oborových zkoušek ze španělského jazyka jsem požadavky splnila, avšak z TSP k přijetí na obor Anglický jazyk a literatura jsem získala percentil 55, tudíž jsem nesplnila požadavky. Dočetla jsem se, že přímo na filozofické fakultě šlo v roce 2017 zažádat o jednooborové studium s tím oborem, na který jsem požadavky splnila (Španělský jazyk a literatura). Je to takto stále možné?
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.
10. 5. 2022 01:30nové

Dobrý den,
standardně to s prioritami funguje následovně: pokud vykonáte přijímací zkoušku a v první prioritě máte zvolené sdružené studium, situace může vypadat následovně: A) splníte veškeré požadavky pro přijetí u hlavního i vedlejšího programu do takové míry, že se vejdete do kapacity programů, a tedy Vás čeká přijetí, nebo B) některé požadavky nesplníte. Pokud nesplníte požadavky pro přijetí u hlavního programu, bohužel končí přijímací řízení neúspěšně a již nemáte šanci na přijetí. V případě, že nesplníte požadavky pro přijetí u vedlejšího programu, končí přijímací řízení pro celou prioritu neúspěchem, ovšem to neznamená, že nemáte šanci na přijetí do hlavního programu, pouze jej musíte mít uvedený v některé z dalších priorit buď jednooborově, jednooborově se specializací, nebo v rámci sdruženého studia s jiným vedlejším programem, u kterého podmínky pro přijetí splníte.
Nicméně, nabízela-li fakulta v minulých letech nějakou speciální podmínku, při jejímž splnění je možné jednooborové studium i bez výše popsané priority studijního plánu, je třeba se o této možnosti informovat přímo u kolegů na studijním oddělení na adrese prijimaci.rizeni@phil.muni.cz. Děkuji za pochopení.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Alex Dobrovič
9. 5. 2022 09:06nové
Autorizovaná Konverze
Dobrý deň/Dobrý den, chcel by som sa spýtať kde okrem Českej Pošty sa dá po maturite urobiť autorizovaná konverzia vysvedčenia na Slovensku (ak sa tu dá), ak nie, tak či musím ísť na výlet do Čiech alebo sa to dá vybaviť dištančne. Vďaka za objasnenie, pekný zvyšok dňa.
9. 5. 2022 09:44nové
O tom, že by sa konverzia dala zvládnuť na Slovensku, neviem, ale s dištančnou konverziou v ČR by som Vám vedel pomôcť - napíšte mi na 134654@mail.muni.cz
10. 5. 2022 00:48nové

Dobrý den,
konverzi je možné provést rovněž v jiné zemi. Pro případ Slovenska přes Slovenskou poštu a služby státu, případně více informací Vám poskytne studijní oddělení fakulty, kontakt naleznete zde: https://is.muni.cz/podpora/studijni.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Alex Dobrovič
10. 5. 2022 14:44nové
Ďakujem veľmi pekne za odpovede. Pre tých, čo by tiež hladali tu je odkaz: https://www.posta.sk/sluzby/sluzby-statu-na-poste .
Veronika Pavlechová
9. 5. 2022 15:29nové
Oborový test z angličtiny - bodová hranica

Dobrý deň,
aká bola hranica bodov na prospech v oborovom teste z angličtiny tento rok? Na stránke máte napísané, že na prospech je potrebné mať 65 bodov ale v mojej e-prihláške som pri výsledkoch z môjho testu z angličtiny našla, že bodová hranica na prospech je 55. Ktorým údajom sa mám riadiť?

Ďakujem za odpoveď
Pavlechová
16. 5. 2022 18:23nové

Dobrý den,
bodová hranice pro prospěch u písemného oborového testu bakalářského studijního programu Anglický jazyk a literatura na Filozofické fakultě MU byla dodatečně snížena z původních 65 bodů na 55 bodů z celkového počtu 100 bodů.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Tereza Jedličková
12. 5. 2022 08:35nové
Body posledního přijatého

Dobrý den, měla bych, prosím, dva dotazy. Je tu nějaká možnost, jak zjistit své bodové hodnocení (byla jsem nepřijata kvůli kapacitě oboru) a hodnocení posledního přijatého? A dále, zda u výsledků přijímacích zkoušek z minulých let je bodové hodnocení posledního přijatého brané jako hodnocení posledního přijatého, který se nevešel kvůli kapacitě oboru, nebo hodnocení posledního člověka, co nastoupil do studia?

Předem děkuji