René Rác
7. března v 21:25nové
Zdravím,
připravuji se na TSP, avšak mám problém se sám ohodnotit oproti ostatním zájemcům o studium. Vzhledem k tomu, že jsem nikde nemohl najít bodové ohodnocení, ze kterého bych mohl udělat nějaké závěry ohledně toho jak jsem připravený nenašel, mám jisté starosti. Poskytovat pouze percentil je sice statisticky informativní, ale zájemci o studium při přípravě celkem zbytečné.
To jestli mi bude stačit 60 bodů, které zvládnu v tuto chvíli nasbírat je skvělé. Avšak pokud všichni studenti, kteří byli přijati u přijímaček odpovídala a získala nad 70 bodů, tak nemám šanci tuto informaci nikde vyhledat.
Možná jsem hledal na špatných místech, přehlédl vysvětlení jak percentil přepočítat pro jednotlivé testy nebo něco jiného. V každém případě si velice vážím Vaší odpovědi!
René Rác
7. března v 23:02nové
*60 procent ; 70 procent
9. března v 11:42nové

Dobrý den,

TSP z minulých let si můžete vyzkoušet na https://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/tsp.qwarp?prejit=4784442

Pro každou variantu testu jsou zde zveřejněny také statistické informace, z nichž vyčtete, kolik bodů (z maxima 60) jste potřeboval získat, aby Váš percentil byl 10, 20, 30, ..., 90. Z toho si můžete utvořit představu o tom, jak byste obstál mezi uchazeči, kteří daný test konali.

Percentil se zpravidla dále nepřepočítává, tvoří-li jediné kritérium pro přijetí. Je-li součástí ještě oborový test, může dojít k přepočtu, resp. k přikládání různé váhy TSP a oborovému testu, nebo musí uchazeč vykonat oborový test na určité úrovni a celkové pořadí u zkoušky je pak dáno výsledkem u TSP.

Informace o tom, jakých výsledků bylo třeba dosáhnout pro přijetí ke studiu daného programu v minulých letech, zpravidla naleznete na webu příslušné fakulty, případně se můžete na fakultu obrátil mailem.

Bližší informace k TSP, k percentilu a k tomu, jak se percentil počítá a co vyjadřuje, naleznete např. na https://is.muni.cz/prihlaska/faq/.
Štěpánka Trčková
26. března v 18:44nové
Dobrý den, mám otázku ohledně vyhodnocení. Dělala jsem již jeden zkušební test TSP a po vyhodnocení zjistila svůj počet bodů, bohužel odkaz, který by mi ukázal, jaký mám v důsledku percentil po rozkliknutí vyžaduje mě přihlášení do IS, na které nemám oprávnění (či co, zkrátka se tam nejsem schopna dostat). Můžete mi prosím poradit, jak dál postupovat? Děkuji.
31. března v 21:27nové
Dobrý den, již bylo opraveno. Děkujeme za upozornění.
Anežka Pavlasová
1. února v 21:40nové

Dobrý den,
Mohla byste mi prosím pomoct s otázkou kterou mám?

Hlásím se na pedagogickou fakultu přesněji na obor učitelství pro mateřské školy a ráda bych věděla zda v sekci "BODOVÉ HRANICE A POČTY PŘIJATÝCH Z MINULÝCH LET" jsou to opravdu BODY posledního přijatého a nebo PERCENTIL posledního přijatého. Jsem z toho trochu zmatená, jelikož někde se píše "koukněte se na percentil přijatých zde:" (a odkaz je právě na ty bodové hranice a počty přijatých z min. let).
Je to tedy PERCENTIL nebo jsou to opravdu BODY? (jde mi tedy hlavně o učitelství pro mateřské školy, a tam je ve sloupci "body posledního přijatého" napsáno 40,24 na prezenční formě a 40,42 na dálkové formě. Avšak co jsem pochopila, tak body se z testu mohou pohybovat jen v rámci čtvrtin, polovin a celků (např. 12,25 bodů; 15,5 bodů; 20,75 bodů nebo 30 bodů atd...) takže mě mate, že je konečný počet "bodů posledního přijatého" 40,24 nebo 40,42, když to bodově z testu prakticky nejde, avšak jako percentil by mi to dávalo smysl.
Doufám, že moji otázku chápete a dostanu na ni odpověď.
Předem děkuji za Váš čas.
3. února v 16:43nové
Dobrý den,
Jedná se o percentil, máte pravdu, jen je zde nazýván jako body posledního přijatého.
Doufám, že Vám takto odpověď postačuje.
Anežka Pavlasová
3. února v 17:38nové
Děkuji Vám mockrát.
Roman Konečný
6. 12. 2019 08:30nové
Dobrý den,

minulý rok jsem byl na TSP a udělal jsem ho s dobrým percentilem. Avšak jsem ho nevyužil a šel jsem s možností předčasného přijetí na základě výsledku z IQ testu na VUT. Mohl bych tedy ten výsledek z TSP z minulého roku využít do současné přihlášky? Nebo ho musím absolvovat znovu? Předem děkuji za odpověď.

6. 12. 2019 15:12nové

Dobrý den,

to bohužel není možné, výsledky TSP jsou vždy platné pouze pro dané aktuální přijímací řízení. Pokud se k nám chcete hlásit i letos, musíte TSP absolvovat znovu.