Adéla Valášková
3. května v 15:37nové
Dobrý den, můj součet percentilů nedosahuje o 0,56 předepsanou hranici 120. Je nějaká šance, že by se hranice v případě menší úspěšnosti uchazečů posouvala níže?
změněno 4. května v 00:19 nové

Nejsem si vědoma, že by toto v minulosti FSS dělala. Ona tedy i poměrně nerada přijímala lidí "pod čarou", natož toto.

Je potřeba si totiž uvědomit, že i když úspěšnost v dané kombinaci plánů může být nižší, celkově ten program tvoří studenti x různých kombinací. Takže zcela hypoteticky, pokud nikoho nepřijmu na kombinaci enviro a bss, nevadí to, protože jsem přijala 20 lidí na kombinaci bss + mv, 10 lidí na bss + evs, 20 lidí na enviro "jednoobor", 10 lidí na enviro + žurnalistika a ani jeden program nedostatkem studentů netrpí.
7. května v 23:34nové

Dobrý den,

určení, zda můžete být přijata při nenaplnění kapacity či nikoliv se odvíjí od hranice pro prospěch u přijímací zkoušky. Pokud je hranice pro prospěch u přijímací zkoušky stanovena na 120 přepočtený percentil a Vy jste jej nedosáhla, budete nepřijata pro neprospěch u přijímací zkoušky a v takovém případě není přijetí možné ani při nenaplnění kapacity.
Pokud byste však nebyla přijata z kapacitních důvodů, je "posun čáry" v případě nenaplnění kapacity možný, byť není možné dopředu stanovit, zda k němu dojde a kolik bude dobráno uchazečů.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Matúš Biric
3. května v 14:11nové
Zdravím, tento rok som v bratislave absolvoval TSP. Porovnával som si svoj výsledný počet bodiv s výsledkami minuloročných TSP, a bol som príjemne prekvapený že pre 25 bodov(z vtedy predpokladám 60tich)bol percentil 90%.
V pdfku bola aj tabuľka s percentilom pre určený počet bodov. Po zverejnených výsledkoch som bol ale prekvapený, že tento rok sa percentil priemeroval z 3 častí, a nie z počtu získaných bodov uchádzačov. Tento percentil je výsledný alebo máme očakávať nejakú tabuľku ako minulý rok?
4. května v 00:03nové

Ano, tento percentil by měl být výsledný (ještě před jeho zveřejněním se body některých uchazečů různě upravovaly, takže teď už by měly být definitivní).

Mimochodem, ta tabulka s percentily a decily, která teď poněkud postrádá smysl (leda by se udělaly tabulky podle jednotlivých dimenzí), se objevovala vždy až po úplném skončení přijímacího řízení, čili v říjnu a později.
7. května v 23:41nové

Dobrý den,

percentil je údaj, který se přímo odvíjí od úspěšnosti uchazečů dané varianty dimenze v daném přijímacím řízení, neexistuje tedy žádný klíč, podle kterého by určitý počet bodů znamenal určitý percentil. Jinak platí, co uvedla kolegyně, výsledek dostupný ve Vaší e-přihlášce je konečný. Vaše přijetí bude váženo na základě celkového percentilu (tedy průměru z percentilů za jednotlivé dimenze).
Tabulky, o kterých hovoříte, jsou zveřejňovány po skončení přijímacího řízení, neboť jsou tvořeny z celkových statistik, ze kterých je patrné, jak úspěšní uchazeči konkrétních studijních programů byli, kolik získali bodů a jaký měli percentil.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Eva Crháková
3. května v 13:53nové
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je letos v TSP potřeba precentil dohromady nad 60 v oboru psychologie. Děkuji
4. května v 00:08nové
Pokud je stanovený nějaký minimální percentil v TSP, myslí se tím celkový percentil, ne ty dílčí po dimenzích. Viz odpověď povolané osoby zde: https://is.muni.cz/auth/discussion/tsp_tsp_tsp/nejmensi_pocet_bodu_v_tsp/-/138833377/
Kristýna Felixová
4. května v 22:39nové
Dobrý den, percentily se z oborových testů a TSP sčítají? Minulý rok byl poslední přijatý na psychologii na ff s body 96. Jak se vypočítávají body? Děkuji za odpověď.
Vámi přiložený odkaz je dostupný asi pouze zaměstnancům MUNI, přihlašovací údaje mě dál nepustí.
změněno 5. května v 09:43 nové

Jejda, já jsem dala odkaz do autentizované části (protože jsem student, chodím odtud a nedošlo mi to).

Toto by snad mělo fungovat, ale je tam jen potvrzení, že percentilem z TSP se myslí celkový percentil: https://is.muni.cz/discussion/tsp_tsp_tsp/nejmensi_pocet_bodu_v_tsp/-/138833377/ .

Psychologie na rozdíl od valné většiny programů nemá "body", ale opravdu dva percentily. Jak se počítalo loni, to si nejsem jistá, letos jeden percentil slouží jako hranice splnil/nesplnil (oborový test) a podle druhého se seřazují ti, kteří splnili oborový test (to je percentil z TSP). Takže nic se nesčítá a ty body budou v tomto případě čistě jen percentilem z TSP. Alespoň to píšou tady: https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/24317-psychologie
7. května v 23:51nové

Dobrý den,

do značné míry Vám již odpověděla kolegyně. Pouze shrnuji, percentil z oborového testu vnímejte jako jakousi vstupní bránu (funguje na principu prospěl/neprospěl), kdy je třeba získat percentil min. 65. Pokud tuto hranici splníte, bude Vaše konečné pořadí vyhodnoceno na základě celkového percentilu z TSP (funguje na principu čím více, tím lépe). I v případě TSP je nicméně stanovena minimální hranice pro prospěch, a to percentil 60. Pod touto hranicí nebude Vaše pořadí vyhodnoceno a budete nepřijata pro neprospěch u přijímací zkoušky. Odkaz na stránku programu, kde jsou tyto informace uvedeny, již do svého příspěvku vložila kolegyně.
Percentily z OT a TSP se nesčítají.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Ema Lázničková
11. dubna v 20:34nové
Dobrý den, mám dotaz. Když v jedné dimenzi získáme jen 20 % úspěšnosti, je to v pořádku? Nebo je to bráno jako neúspěšné? Popřípadě když průměr všech dimenzí dohromady je přes 30 % úspěšnosti, počítá se to? Vlastně má vůbec nějaký vliv procento úspěšnosti, nebo jen výsledný percentil, který ještě tento rok nevíme?
13. dubna v 16:22nové

Dobrý den,
vliv na přijetí ke studiu má pouze výsledný percentil.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
změněno 13. dubna v 16:43 nové

Domnívám se, že všechny fakulty MU, pro které je TSP relevantní, používají pro stanovení "hranice úspěšnosti v TSP" percentil, nikoliv bodový zisk.

A kromě toho se domnívám, že fakultní přijímací komise bude brát ohled jen na celkový percentil, ne na ty dílčí, takže ani percentil 20 například z anglické části (která pro mě osobně byla nejtěžší, protože se na ni šlo nejhůř připravit, ale někdo jiný to může mít jinak) by neměl být problém, pokud ten celkový percentil po zprůměrování tří dílčích bude alespoň 30 (50, 60... záleží, co požaduje konkrétní fakulta nebo program; "mému" stačí 30).

Ten druhý odstavec ale nijak potvrzený nemám, explicitně jsem to nikde nenašla. Je ale pravda, že jsem nijak zvlášť nepátrala, já budu mít patrně přes 30 všechny dílčí percentily.

EDIT: Eh, pozdě, ale jsem ráda, že se moje domněnka potvrdila.
Adam Trávníček
6. dubna v 22:43nové
Dobrý den. Díky prominutí talentové zkoušky z HV mi také byly prominuty TSP. Potvrzení o tomto prominutí mi v pořádku přišlo do e-mailové schránky. Také mi však přišla pozvánka k účasti na TSP. Rád bych se zeptal, zda je to pouze chyba, nebo se na zkoušku mám skutečně dostavit. Děkuji.
7. dubna v 22:41nové

Dobrý den,
již Vám bylo odpovězeno na prihlaska@muni.cz.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Terezie Hůserková
6. dubna v 12:34nové
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda bude nějak zohledněno to, že se mi v průběhu konání zkoušky odpojil na chvíli tablet.
Děkuji
7. dubna v 22:39nové

Dobrý den,
Váš dotaz spolu s dalšími konkrétnějšími informacemi - termín TSP, popis problému, vč. času atd. prosím směřujte na adresu prihlaska@muni.cz. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Věra Snopová
4. dubna v 15:57nové
Dobrý den,
prominuli mi přijímací zkoušky na dvě fakulty. Na třetí jsem podal žádost o prominutí, ale nakonec mi ji neschválili a musím napsat TSP. Pokud dosáhnu méně než 80 percentil (který je požadován na všech fakultách, na které jsem se hlásila), znamená to automaticky, že nebudu přijata na žádnou z fakult?
7. dubna v 22:55nové

Dobrý den,

pokud Vám byla přijímací zkouška pro dvě fakulty skutečně prominuta, k výsledku TSP se v rámci přijímacího řízení na tyto fakulty nepřihlíží ať již je jakýkoliv.

Linda Krajsová - komunikátor pro přijímací řízení
Timotej Doležal
29. března v 21:57nové
Dobrý večer,
Podal som si žiadosť o odpustenie skúšok v riadnom termíne a splnil som kritériá na to aby mi boli skúšky odpustené (KSI). Bol som však ale aj na TSP. Ovplyvňuje nejak moja účasť na TSP výsledné rozhodnutie alebo sa test ktorý som písal automaticky zanedbáva? Pýtam sa preto lebo niektorí riešitelia ktorí boli podobne umiestnení ako ja už dostali vyjadrenie k odpusteniu.
Ďakujem za skorú odpoveď.
změněno 30. března v 17:03 nové

Dobrý den,
k Vašemu výsledku z TSP se přihlédne pouze ve chvíli, kdy by Vaše žádost o prominutí přijímací zkoušky byla zamítnuta. Jinak to Vaši žádost nikterak neovlivňuje. Naopak pokud ještě nemáte v e-přihlášce rozhodnutí o žádosti, je pro Vás výhodné se přijímací zkoušky zúčastnit tzv. pro jistotu.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Timotej Doležal
30. března v 22:15nové
Ďakujem za odpoveď.
Taktiež by som sa chcel ešte opýtať či termín kedy bola prihláška podaná zohráva nejakú rolu v postupnosti/šanci priberania študentov na základe splnených kritérií o odpustení prijímacích skúšok. Narazil som na vlákno z iného roku kde sa o tomto diskutovalo no nenašiel som tam jednoznačnú odpoveď.
30. března v 23:04nové

Dobrý den,
termín podání přihlášky v tomto nehraje žádnou roli.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Ema Lázničková
26. března v 22:04nové
Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, co znamená, že mi nebyla prominuta zkouška z důvodu kapacity. Znamená to, že je třída plně naplněna a lidé, co se tam budou hlásit na TSP, už nemají šanci? Přišlo mi to nefér a proto i blbost, takže se ptám tady. Mám tedy ještě šanci se dostat na TSP? Popřípadě kolik maximálně MUNI nabírá lidí do třídy na prominutí a kolik míst nechává lidem s TSP? Děkuji.
27. března v 22:06nové

Dobrý den,
prosím, kontaktujte s tímto dotazem studijní oddělení příslušné fakulty. Ta se k zamítnutí Vaší žádosti vyjádří nejrelevantněji a nejpřesněji. Kontakt naleznete zde: https://is.muni.cz/podpora/studijni. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Vlákno: Percentil/
Alica Hujdičová
9. března v 19:56nové
Dobrý deň,
Odhadom v akom percentile sa približne nachádzam ak som dosiahla 30 bodov?
9. března v 23:07nové

Dobrý den,
co se percentilů týče, budou počítány a zveřejněny až po ukončení všech řádných termínů

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení.
Zuzana Houdková
6. března v 10:23nové
Dobrý den, tento vikend delam TSP v Brně a chtěla bych se zeptat, kdy mi přijdou bližší informace co se času a místa konání týče? Budu informovaná v e-mailu?
Děkuji
6. března v 15:14nové

Dobrý den,
nejpozději 3 dny před Vámi vybraným termínem TSP najdete v e-přihlášce přesný čas a místo konání TSP. O přidělení termínu rovněž budete informováni e-mailem. Pečlivě proto sledujte svoji e-přihlášku a e-mailovou schránku.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Khoi Ta Minh
4. dubna v 17:33nové
Dobrý den,
mám podobnou otázku. 15.4. jsem si zvolil termín TSP a pokud to chápu správně, pak zanedlouho dostanu e-mail s detaily. Co mě zavádí je, že 22.4. mám napsaný termín na zkoušku z AJ, což jsem si nikde nevolil. Naposledy, co jsem na MU absolvoval zkoušky jsem měl zkoušku z obou předmětů tentýž den, takže jsem celkem zmatený. Mám to chápat, že budu muset do Brna cestovat 2x, protože došlo k nějakým organizačním změnám?
5. dubna v 11:48nové

Dobrý den,
termín oborového testu je stanoven na pevno fakultou, která tento test rovněž organizuje. V předchozích letech, kdy byl jednotný i termín TSP se tyto termíny kryly i bez vzniku kolize. Tento rok termín TSP není jednotný, jak tomu bylo dříve, ale volíte si jedno datum v období od ledna do dubna 2023 dle vaší preference v rámci nabízených termínů. Termín jste si mohl zvolit i na 22.4., ovšem už by nebylo garantováno, že Vám s oborovým testem nevznikne kolize.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Anabela Košútová
27. února v 22:28nové
Dobrý den, chci se zeptat, zda je možné po podání přihlášky změnit vybraný termín TSP. Děkuji
28. února v 10:16nové

Dobrý den,

změna po podání a zaplacení přihlášky je možná pouze v případě, že se nemůžete z velmi závažných důvodů (např. hospitalizace z akutních důvodů, reprezentace ČR ve sportu, nebo kolize s odbornou zkouškou na MUNI) dostavit k termínu TSP, který jste si zvolili ve své e-přihlášce. Pak můžete požádat na emailové adrese prihlaska@muni.cz o náhradní termín. K žádosti o náhradní termín je nutné přiložit příslušné potvrzení. Každá žádost bude individuálně posuzována.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Vojtěch Hubáček
27. února v 00:03nové
Dobrý den,
při podávání přihlášky jsem si chtěl nastavit termín a místo konání TSP na Zlín 17.4.2023. Před 10 minutami mi termín ještě byl nabízen, ale nyní když jsem si připravil Žádost o prominutí přijímacích zkoušek (teprve budu dělat SCIO testy), již v nabídce toto místo není. Je zde možnost si toto místo v tento čas ještě zvolit?
27. února v 13:32nové

Dobrý den,
je mi líto, ale vzhledem k tomu, že probíhají poslední 2 dny pro podávání přihlášek do bakalářského a magisterského studia, čehož uchazeči každý rok na poslední chvíli využívají, jsou termíny TSP rychle naplňovány. Nyní již není žádný termín ve Zlíně volný.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Vojtěch Hlaváček
26. února v 19:50nové
Dobrý den,
přihlášku jsem si podal asi týden nazpět, během vytváření přihlášky jsem i zadal termín, ve kterém bych chtěl psát TSP.
Chci se zeptat, zda-li dojde nějaké potvrzení tohoto daného termínu a popřípadě, jestli dostanu ještě nějaké dodatečné informace, jako je třeba přesné místo konání TSP.

26. února v 20:42nové

Dobrý den,
potvrzení termínu TSP uchazečům zasíláno není. Nejpozději 3 dny před Vámi vybraným termínem najdete v e-přihlášce přesný čas a místo konání TSP. O přidělení termínu rovněž budete informováni e-mailem.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Nina Medoňová
28. ledna v 11:10nové
Dobry den, nikde sa mi neda vybrat datum v ktorom by som chcela robit TSP testy. Nevedeli by ste mi s tym nejako poradiť. Do prihlášky som si dala Telesnu výchovu v kombinácii s Anglickým jazykom a este Telesnu výchovu v kombinácii s Geografiiu. Lenže nikde neviem najst vyber toho dátumu.
29. ledna v 20:04nové

Dobrý den,

rubrika pro výběr TSP se nachází v sekci "Studium, zkoušky a dokumenty" ve Vaší e-přihlášce. Pokud v této sekci danou rubriku nevidíte, zašlete nám, prosím, na email prihlaska@muni.cz snímky obrazovky, ze kterých bude patrné, co v dané sekci vidíte. Děkuji.

Linda Krajsová - komunikátor pro přijímací řízení SO RMU
Nina Medoňová
29. ledna v 22:42nové
Dobry vecer, uz som poslala na mail
Vojtěch Špetlík
1. února v 22:21nové

Dobrý den,

narazil jsem na stejný problém . V přihlášce mám kombinaci Tělesná výchova a sport s Anglickým jazykem. Sekci s výběrem TPS datumů nemůžu vyhledat. Nevíte jak dál. Děkuji za odpověď.
5. února v 19:40nové

Vážený pane Špetlíku,
uchazeč hlásící se do programu, který realizuje jiná fakulta MU v kombinaci s PdF (hlavní plán je na jiné fakultě, vedlejší na PdF), postupuje v souladu s dokumentem upravujícím přijetí do programu na dotyčnou fakultu (nikoliv PdF), tudíž jste vyňat z povinnosti podstoupit TSP. Proto se Vám rovněž možnost výběru termínu nezobrazuje.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Vlákno: TSP test/
Marek Hortlík
19. ledna v 20:43nové
Dobrý den,
mohu se zeptat, jestli jsou součástí přijímacího řízení na obor Tělesná výchova a sport + Geografie testy TSP?
Předem děkuji za vaši odpověď.
19. ledna v 22:00nové

Dobrý den,
ano, vzhledem k tomu, že v rámci přihlášky do sdruženého studia musíte splnit podmínky pro přijetí jak pro hlavní, tak pro vedlejší program, zde je v případě vedlejšího studijního programu třeba postoupit TSP. Pro studijní program Tělesná výchova a sport postupujete praktickou zkoušku z tělesné výchovy a oborový test.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Vlákno: Termíny TSP/
Adéla Dvořáková
6. ledna v 15:17nové
Dobrý den, podala jsem přihlášku na magisterské studium, ale v mé e-přihlášce nemám možnost vybrat si termín TSP. Můžete mi poradit jak postupovat?
Děkuji Dvořáková
9. ledna v 23:23nové

Dobrý den,
TSP do navazujícího magisterského studia konat nebudete. Vyčkejte prosím na informace z fakulty, nebo se na fakultu přímo obraťte. Veškeré důležité kontakty naleznete zde: https://www.fss.muni.cz/pro-uchazece/vyberte-si-studium/chcete-se-zeptat

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Lucie Pelikánová
15. 12. 2022 18:32nové

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zdali je počet účastníků v konkrétním termínu přijímací zkoušky nějak omezen. Ráda bych se totiž nad svojí volbou ještě zamyslela a mám obavy, abych při odesílání přihlášky nebyla nucena vybrat si jen z mála zbývajících volných termínů, které by mi nemusely vyhovovat.

Předem děkuji za odpověď.

Lucie Pelikánová
19. 12. 2022 20:20nové

Dobrý den,
každý termín je kapacitně omezen, tudíž ke konci sběru přihlášek lze předpokládat, že bude nabídka termínů omezenější než nyní. Zároveň si dovoluji upozornit na to, že je výběr termínu TSP důležité promyslet, jelikož zvolený termín TSP se nesmí krýt s termíny oborových testů na MU, maturitní zkouškou nebo přijímací zkouškou na jiné vysoké škole.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Emmanuella Uchechi Okorogu
9. ledna v 19:23nové
Good Evening....
Please I'm looking for the entrance exam past questions.
Where can I get it???
13. ledna v 00:27nové

Dear Emmanuella,
please, send your query to the International Relations Office of the Faculty of Social Studies - admission@fss.muni.cz Thank you.

Linda Krajsová
22. 11. 2022 19:46nové
Dobrý den, rád bych se sám doma připravil na letošní TSP, nicméně kvůli jejich změně od minulých ročníků nevím, co přesně bych v nich měl čekat. Bude opakování starých verzí TSP dostačující? Jestliže jsem změnu pochopil dobře, samotné úlohy by se příliš měnit neměly, jediné co se změnilo, byla struktura. Bude případně k dispozici celý cvičný test nových TSP? Děkuji.
26. 11. 2022 17:59nové

Dobrý den,
bohužel, starší verze TSP byly z důvodu změny obsahu TSP v roce 2023 z webových stránek MU staženy a již nebudou dostupné. Jako přípravu doporučujeme vyzkoušet ukázkové úlohy z nových dimenzí testu - https://www.muni.cz/uchazeci/bakalarske-a-magisterske-studium/prijimacky. Případně si můžete vyzkoušet TSP z minulého roku, kde můžete vynechat oddíly prostorová představivost a kulturní přehled, protože tyto oddíly se dále v TSP nebudou objevovat. - https://www.muni.cz/uchazeci/bakalarske-a-magisterske-studium/prijimacky/minule-tsp

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení