Peter Perašín
20. května v 10:25nové
Prosím Vás kedy budú výsledky na odbor psychológia na Filozofickej fakulte? Je možné, že bude stačiť aj percentil TSP tesne pod 70 či veľmi to reálne nie je? Odborové skúšky mi vyšli o dosť lepšie.
Petr Zicha
20. května v 10:38nové

Ahoj Peter,

V ,,Co bude dál,, tabu je napsané, že výsledky budou do 22.5.
Peter Perašín
20. května v 10:59nové
Aha, to som si nevšimol. Chvíľu teda ešte zostávam v nádeji :) Našiel by som niekde koľko sa tento rok hlásilo ľudí na tento odbor,resp.koľko ich reálne prišlo na prijímačky? Vďaka za odpoveď
Petr Zicha
20. května v 14:25nové
Tyhle statistiky se zveřejňují vždy po uzavření přijímacího řízení, takže i po druhém termínu zápisu. (Někdy v září)
Dá se to jednoduše vygooglit "muni počty přijatých".
Existuje i stránka muni s archivními daty, takže zatím se můžeš podívat na statistiky z předchozích let.
20. května v 18:22nové
na jednooborovou psychologii na FF bylo podáno 1516 přihlášek
Peter Perašín
20. května v 22:49nové
Ďakujem. Bohužiaľ, už viem výsledok :( neprijatý z kapacitných dôvodov. Je aspoň malá nádej, že sa budú v lete doberať aj tí pod čiarou?
20. května v 22:51nové
Dobírání není něco, co by bylo na MUNI běžné...
Peter Perašín
20. května v 23:21nové
Aj ja som to tak čítal, ale nádej umiera posledná. Keďže to stroskotalo na TSP testoch, ktoré som si robil dookola, viete mi ešte poradiť ako inak sa v nich zlepšiť? Občas mi vyšli úžasne, občas mi nesadli otázky, ale je nejaké know-how ako sa v nich zlepšiť? Ďakujem
21. května v 12:20nové

Tady v tom případě naděje spíš už umřela. Nemyslím to zle, ale neslyšela jsem o nikom, koho by dobrali dodatečně, fakulty nabírají s rezervou, protože dle předchozích let ví, kolik procent přijatých lidí se nakonec zapíše. V případě MUNI je dobrání fakt vysoce nepravděpodobná varianta, doporučuju spíš místo doufání v zázrak koukat po školách co mají druhá kola, přijímají od ledna nebo zvážit jednoleté jazykové studium.

Co se TSP týče doporučuji nějaké dobré přípravné kurzy. V případě MUNI jsou super kurzynatsp.cz, z vlastní zkušenosti můžu doporučit, případně jiné dlouhodobé kurzy, ty párhodinové, co nabízí některé fakulty nejsou oproti tomu moc informativní. Jinak je fajn třeba i dobře promyslet strategii na samotný test.
Peter Perašín
21. května v 12:38nové
Muni asi žiadne také odbory čo majú druhé kolo neponúka predpokladám, však?Už som sa videl v Brne, veľmi ma to tam ťahá. Za tip na kurz veľké ďakujem. Ja som počas roka chodil na kurz - preberala sa tam hlavne biola aj psychológia, avšak keby som sa spoľahol iba na to tak neurobím ani odborné testy. U nás na Slovensku je okruh tém napr.na psychológiu (maturita) diametrálne odlišný a tiež by mi to nestačilo na prijímačkách. Sútredil som sa viac na tie odborné testy, pritom tie vlastne stačilo urobiť nad 65 percentil. Dosť ma to štve, ale to asi všetkých. Muni je fakt topka, oplatí sa zamakať a skúsiť o rok. Intenzívne riešiť najmä tsp. A do septembra ešte budem dúfať, že sa udeje zázrak a výnimočne budú doberať. Ďakujem za veľmi príjemnú a podnetnú debatu. Pekný deň
včera v 00:06nové

Dobrý den,
v létě budou některé z bakalářských programů na Filozofické fakultě otevírat dodatečná přijímací řízení. Sledujte tedy prosím web, kde by měly být nejpozději do poloviny července 2022 informace o tom, které programy budou dodatečně přijímat ke studiu v akademickém roce 2022/2023: https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Peter Perašín
včera v 17:40nové
Dobrý deň, ďakujem. A neviete či tam budú aj prijímačky? Ja som totiž od konca júna do septembra pracovne mimo Európu.
Ale to je asi už ozaj hlúpa otázka. No kto sa nepýta, nevie :) Ďakujem za trpezlivosť.
Barbora Vašková
19. května v 16:20nové
Dobrý den, zatím stále vidím jen navržen na přijetí. Změní se to ještě na definitivní přijetí? Děkuji
Jana Hudečková
19. května v 19:42nové
Mně se to změnilo po nahrání maturitního vysvědčení, předpokládám, že to všude standardní postup :)
Kamila Balašová
19. května v 21:13nové
Já jsem maturitní vysvědčení již také nahrála, ale stále tam mám jen "navržena na přijetí ", tak nevím...
Barbora Vašková
19. května v 21:50nové
Vysvědčení jste tam nahrávala kdy? Já už jsem dlouho po maturitě. Tak jestli to tam mám zkusit nahrát... Už jsem stejný obor před X lety začala studovat, myslela jsem, že se jim to nějak sparuje.
Kamila Balašová
20. května v 08:20nové
Já už jsem také dlouho po maturitě a vysvědčení jsem tam nahrála v úterý. Nahrávala jsem sken vysvědčení a čestné prohlášení o pravosti. :-)
Ľubomír Jurčišin
20. května v 12:57nové
Si si istá, že stačí len sken? Aspoň na FI v pdf o návrhu na přijetí píše, že chcú autorizovanú konverziu čo môžeš urobiť na pošte. Píšem len kvôli tomu aby si sa omylom nedostala len kvôli nejakej banalite.
20. května v 17:07nové
to bych chtěl taky vědět, protože jsem do přihlášky nahrál vše, co jsem nahrával do přihlášky minulý rok, a mám tam pořád jen Navržen na přijetí.
Lenka Hlavoňová
včera v 13:25nové
Já mám také stále zeleně navržena na přijetí, ale v textu po tím je, přijata, tak já nevím zda jsem teda přijata či ne. Žádný dokument o přijetí tam nemám. Víte někdo jak to je prosím?
včera v 13:59nové
Mám to úplně stejně, takže nevím, jestli to ještě nějak změní nebo pošlou nějaký dokument do systému.
Marta Mikulová
8 hodnové
Rozhodnutí o přijetí padne až po 15.6.2022
3 hodnové
Zdravím, a na základe čoho? Či Ak doložím maturitné vysvedčenie a čestné prehlásenie o pravdivosti, bude to tak ok?
Adéla Byrtusová
18. května v 07:17nové
Dobrý den,
hlásila jsem se na pedagogickou fakultu a nedostala jsem se na obory z kapacitních důvodů. V E-přihlášce jsem ale nikde nenašla pořadí uchazečů, hranice přijetí, atd. Proto se chci zeptat, kde tyhle informace najít. Děkuji za odpověď.
19. května v 15:38nové

Dobrý den,
informace naleznete v textu rozhodnutí, který se nachází ve Vaší e-přihlášce v sekci Výsledky přijímacího řízení a podsekci Dokumenty.

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Lenka Hlavoňová
20. května v 18:04nové
Dobrý den, hlásím se pedagogickou fakultu a nemám ještě rozhodnutí. Prosím do kdy bude rozhodnutí nahráno? Slečna tu píše, že už rozhodnutí má. Děkuji za informaci
21. května v 23:59nové

Dobrý den,
já již výsledky ve Vaší e-přihlášce rovněž eviduji.

LK
Lenka Hlavoňová
včera v 13:07nové
Mám tam napsané navržena na přijetí. To znamená, že jsem byla přijata?
16. května v 12:04nové

Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, zda je možné, aby mě na PdF přijali dodatečně až po řádném zápisu, pokud by se nějaká místa v oboru, na který jsem se hlásila, uvolnila. Na stránkách fakulty jsem myslím četla, že k "dobírání" nedochází...

Děkuji za upřesnění.
Natálie Zdražilová
16. května v 16:21nové
Dobrý den, je docela malá šance, že budou dobírat další studenty- na stránkách je napsáno, že v posledních dvou letech k dobírání nedocházelo, všichni úspěšní uchazeči se tedy zapsali ke studiu a žádná místa se neuvolnila. Ale nebojte, jsem na tom úplně stejně jako vy, nepřijata k kapacitních důvodů bez nějakého upřesnění kolikátá jsem pod čarou, nezbývá než doufat.
16. května v 16:40nové
To ani není tím, že by se zapsali všichni, ale tím, že se obvykle přijme větší počet uchazečů a počítá se s určitým procentem nezapsaných, tím pádem zůstanou kapacity naplněné, i když se nezapíší všichni. Proto k dodatečnému přijímání nedochází.
Zuzana Górecká
8. května v 20:59nové
Hranice prospěchu na příjetí na oborových testech je 55b, já mám 49b. Ale u rozhodnutí o přijetí mám stále nerozhodnuto, je šance přijetí ikdyž jsem nedosáhla hranice ale precentil z tsp mám vysoký? Neví někdo jaká je šance se dostat na odvolání a kde zjistím kolikátá pod čarou jsem?
Petr Zicha
9. května v 10:04nové
Ahoj Zuzano,

V jiném vlákně jsem četl, že výsledky oborových testů mají 2 hodnoty - splnil/nesplnil.
V přihlášce máš nerozhodnuto, jelikož komise ještě nezasedal, tudíž není oficiální výsledek.
Pokud se nepletu, tak "pod čarou" jsou jen uchazeči, kteří podmínky splnili, ale nedostali se z kapacitních důvodů.
Odvolání je myslím ztráta času a zbytečná práce, jelikož nízký počet bodů nikdo neuzná jako chybu na straně univerzity.
11. května v 09:08nové

Dobrý den,
platí, co uvedl pan Zicha. Přijímací komise by měla zasedat v následujících dnech. Odvolání má smysl podávat pouze tehdy, došlo-li v rámci přijímacího řízení k nějakému procesnímu pochybení ze strany univerzity (například Vám nebyl dán plný čas na napsání přijímací zkoušky), nepřijat/a z kapacitních důvodů či neprospěch u přijímací zkoušky tak nejsou relevantními důvody pro podání odvolání. V případě nenaplnění kapacity programu u řádného zápisu, může fakulta dobírat automaticky "posunem čáry", a tím umožnit zápis uchazečům nacházejícím se na nejbližších pozicích "pod čarou" (toto se však týká pouze uchazečů s odůvodněním "nepřijat(a) z kapacitních důvodů").

Linda Krajsová - komunikátor přijímacího řízení
Eliška Hrušková
5. května v 19:41nové
Dobrý den,
je tu někdo, kdo se hlásil na dějiny starověku? Kolik jste měli popřípadě percentil?
Laura Siudová
5. května v 15:50nové
Dobrý den,

mám dotaz ohledně přijetí na magisterský obor Právo a právní věda. Nebyla jsem přijata z kapacitních důvodů. Jsem umístěná přibližně o 15 míst od posledního přijatého, je reálné abych se ještě dostala, pokud se nezapíšou všichni studenti? nebo je to maximální hranice počtu studentů, která může nastoupit a nemám šanci na přijetí?

Děkuji za odpovědi. 

Milan Vařeka
5. května v 16:32nové
Nejsem zaměstnanec fakulty, ale máte určitě velkou šanci, protože dost uchazečů půjde nakonec na jinou fakultu.
Ondřej Zbejval
5. května v 17:17nové

Dobrý den, mohl bych se zeptat jaká byla letos hranice pro přijetí?

Předem děkuji.

Ondřej Zbejval
Vanda Naivertová
6. května v 15:27nové
Už je to napsané v e-přihlášce.
Ondřej Zbejval
6. května v 17:17nové
To chápu, nehlásím se na práva, pouze mě zajímá jak se změnil percentil z minulého roku a podle toho si udělám představu jak to bude možná vypadat na jiných oborech.
Předem děkuji
Ondra
6. května v 17:53nové
Pry kdyz se clovek nedostane, tak uz nema sanci, protoze odvolani se na toto nevztahuje…tak nevim no.
Vanda Naivertová
6. května v 19:51nové
Ono se sice podává odvolání pouze, když máte pocit, že fakulta jednala protiprávně a bylo Vám ukřivděno, ale na dobírání studentů to nemá vliv. Já jsem taky pod čarou, ale odvolání nepodávám, jelikož mým důvodem nepřijetí je kapacita, avšak když dojde k dobírání studentů, tak fakulta mě může přijmout ať už s odvoláním nebo bez.