Přechod na menu, Přechod na obsah, Přechod na patičku
     
Ukázka ze sbírky 1
Ukázka ze sbírky 2 Ukázka ze sbírky 3
Ukázky ze sbírky

Diferenciální počet funkcí více proměnných

Interaktivní sbírka příkladů a testových otázek

Sbírka si klade za cíl vhodně rozšířit stávající učební texty k výuce diferenciálního počtu funkcí více proměnných na Masarykově univerzitě o řešené a testové příklady, probíranou látku ilustrovat názornou 2D a 3D grafikou a prostřednictvím testů dát studentům prostor k samostudiu.

Výsledný dokument je vysázen pdfLaTeXem, pro tvorbu testů jsme využili volně šiřitelný LaTeXový balíček Exerquiz, který je součástí sady AcroTeX eDucation Bundle. 3D obrázky jsme do PDF vkládali ve formátu U3D. Více v sekci Technické řešení sbírky. Náš velký dík patří tvůrci AcroTeXu, Dr. D. P. Story, který velmi ochotně řešil naše problémy, reagoval na naše připomínky a případné nedostatky v AcroTeXu okamžitě odstranil.

Doporučujeme

  • Pro korektní prohlížení PDF dokumentu s 3D objekty je potřeba volně šiřitelný Adobe Reader verze 8.1.1 a výš.
    Lze stáhnout z webu Adobe
  • Věnujte pozornost instrukcím v sekci Ovládání sbírky a také kapitole "Instrukce k testům" (v úvodu každého dokumentu sbírky), kde je popsáno ovládání 3D grafiky a interaktivních testů, spolu s ukázkou typů testových otázek a zkušebním testem pro korektní zápis matematiky.
  • 3D obrázky lze také promítat přímo ve výuce.
    Tlačítko „strom modelu“ Např. tlačítkem „strom modelu“ můžeme postupně odkrývat jednotlivé části 3D obrázku a tak doprovázet vlastní výklad látky.

Každá kapitola obsahuje vždy vzorové (řešené) příklady zaměřené na hlavní úskalí probírané látky a sadu tří interaktivních testů, kdy okamžitě po jejich vyplnění si lze prohlédnout správné odpovědi. Aby možnost využití sbírky byla co největší, je k dispozici jak celkový dokument tak jednotlivé kapitoly samostatně (viz sekce Dokumenty ke stažení). Věříme, že takto najde sbírka širší možnost využití.

Mgr. Silvie Kuráňová, RNDr. Jan Vondra |
PřF, Přírodovědecká fakulta, Masarykova univerzita |
Návrat na úvodní stránku webu, přístupnost |
Stránky Přírodovědecké fakulty MU
| Technická spolupráce:
| Servisní středisko pro e-learning na MU
| Fakulta informatiky Masarykovy univerzity, 2009  

Technické řešení této výukové pomůcky je spolufinancováno Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.