SČoskýroílilas ZPRÁVY i RADIO PROGRAM STANICE SPECIÁLY O ROZHLASE Hledat Z Zprávy Domácí Regiony Zahraničí Ekonomika Sport Hudba Film Divadlo Výtvarno Literatura Data Věda Kultura Komentáre Zelená vlna Počasí Volby 2016 Zcráw -> Výtvarne | 18. prosince 2015 v 19:29 R □ S MNMI Studenti informatiky na Masarykově univerzitě vydali knihu vlastních komiksů Celkem 60 studentů Fakulty informatiky na brněnské Masarykově univerzitě se může pyšnit vydáním vlastního komiksu. Vyučující Anna Ronovská sebrala práce za tři roky a oslovila veřejnost i fakultu. Za vybrané peníze vydala knihu pojmenovanou jednoduše FÍ. ::Zhruba před rokem jsem zjistila, že mám v počítači od studentů výborné výsledky prací a pravděpodobně se z něj nikam nedostanou," popsala začátky nápadu Anna Ronovská, která na Fakultě informatiky vyučuje předmět Konceptuálni a interaktivní tvorba. Mezi programátorské jedničky a nuly se snaží vnést kreativitu a uvoíněnost. Kromě zábavy ale studenty čekala i práce. Kniha obsahuje komiksy od 60 studentů Foto: Fakulta informatiky MU v Brně 1:45 00:00 00:00 Paste this HTML code on your site to embed. .Vyzkoušeli jsme si. že to může být autorské; že si každý může vybrat jak chce postupovat dál. Takže si mohli trochu vyřádit svoji výtvarnou kreativitu, o které třeba ani netušili." Jedním z 60 autorů nové komiksové knížky je 23letý Martin Havlíček. Do předmětu se přihlásil, protože kreslil od školky. Koupil si tablet a začal na něm vytvářet komiksy. Ten, který mu fakulta otiskla, je o souboji mytických ras kvůli rozdílným časovým pásmům Volby 2016 - přehled zpráv Aktuální zprávy Policie chytila čtveřici zlodějů aut. Soustředili se výlučně na francouzské vozy Hrát proti Jágrovi bylo něco neskutečného, přiznává útočník New Jersey Zacha Minuly vás senátní volby? Tady je seznam událostí, který sta či pročíst a ^ budete v obraze Doporučujeme »T—™ ^ Co víte o nových senátorech? Podívejte se na profily lidí, kteří budou rozhodovat za vás Postřehy k volbám, labery: Voliči se spojili proti ANO. Hartman: Zprávy od bazénku voliče nepřesvěd... Mám pocit, že jsem soupeřil s Babišem. Nazval mě parazitem,' říká poražený Mládek o volbách V knize se střídají témata i techniky. Některé komiksy mají pouze tři okénka: jiné jsou vytvořeny grafickými programy a několik autorů zvolilo fotografie. Právě rozmanitost dělá podle Anny Ronovské knihu jedinečnou. .Můžeme tam vidět od malovaných věcí po třeba klasicky marvelovské snahyr nějaké parafráze, potom až konceptuálni práce s komiksem. dodala. S předmětem chce pokračovat i v budoucnu a jednou nejspíš vydat i druhý díl.