LUPA" Server- u českém Internetu Q, Hledat Ce-nzura internetu Blikávání reklam Kauza Levne-ele-ktro.cz Články Startupy Rychlost internetu Nástroje Fórum Blogy Práce v IT E-commerce Enterprise Sociální sitě CTU Internet věci Telekomunikace Závislost na Facebooku je pro média smrtící -jako byla pro Zyngu Jak férové jsou I, smlouvy operátorů a ' virtuálú? Senzory Martina jSloD Malého: Chytré domácnosti lidi moc nechtějí Operátoři hrozí kvůli ís: síťové neutralitě zpožděním SG sítí Změňte si výchozí hesla u routerů od UPC, varují Slováci M Routery Ubee EVW3226 podle dvou bezpečnostních expertů nemají dostatečně chráněné základní nastavení a umožňují jednoduše zjistit heslo pro přihlašování. 11.7.201614.36 Jan Beránek f Sdílet na Facebooku I *0 Odeslat na Twitter S+ Sdílet na Google+ > x axure Create Prototypes without Coding Autor článku Jan Beránek Q (3 Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line. papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na Linkedln = Osekaná Mladá fronta nakupuje na internetu. Získala i VideaČesky Dnes | Jan Beránek rp 1 názor Sdílíte veřejné běhání a jízdu na kole? Zkuste trochu přemýšlet Dnes | Daniel Dočekal 12 názorů Trendy v e-mailové komunikaci: personalizují se také obrázky Q Dnes | Martin Halama Nálepky: Bezpečnost Hesla router UPC > Další články Půjčka, která vrací 25 % úroků zpět 1 U nás nemusíte pro odměnu dělat psf oči. Stačí řádně splácet! Dušan Klinec a Miroslav Svítok objevili problém, se kterým se pochlubili na severu DSL.sk. Je to už druhý problém routerů Ubee, ten předchozí se objevil na začátku roku u modelu EVW3226. Kdosi s přezdívkou Blasty tehdy zjistil, že standardní přednastavené SSID WiFi sítě a heslo se na některých routerech od UPC generuji ze sériového čísla routerů. Blastyho jobso Práce Programátor. NET/C#l SQL Local IT Support fLIS) Hpktrntŕsrhnirlriľ Iŕnnstn ilť+pr model ale u Dušana Klince nefungoval. Proto se oba absolventi brnenské informatiky pustili do testovaní. Stáhli a analyzovali firmware z routeru V něm našli kód, který vypočítává standardně nastavené SSID a heslo. Zjistili, že obě hodnoty tvoří algoritmus jen z mírně posunuté MAC adresy WiFi síťové karty, která je verejná a kýmkoliv odchytitelná jako BSSID. Útočník tak může po odlovení BSSID vypočítat heslo - pokud tedy nebylo změněno uživatelem. Zároveň může zjistit i jméno sítě; která prozradí, jestli jde o verzi s nedostatečné zabezpečeným nastavením Jen ze zachyceného SSID názvu sítě je možné i bez znalosti BSSID vypočítat hned několik kandidátů na MAC adresy, ze kterých se dané SSID zjištěným algoritmem vypočítává. TIP REDAKCE 1 E-Business Forum 2016 Jak získat a udržet si loajální zákazníky \^ pomocí technik, na které se často zapomíná. Bára Rektorova / Sushiqueen CHCI JÍT NA KONFERENCI •Miíi^í'- nji'l ■HlMlfrlM-TWnUl 'Mi in-iHi"tl}lbW. i^rii-* W. fv>OI1iI>*i. "'ir-riiíii-'v cji'J. iiiIwim^ ■ťlllllji • ihF^'MIWMIiW.' * *■ hlUi t i T U«-_b>H | J | -MÍS>l Míl 1 ti "I" i- ilun.Klllll^mmadliitij Lb „Podle zjištěni expertů je minimálně v Česku zranitelná verze Ubee EVW3226. Podle vzorku z únorového testu wardrivingem v Brně měio router s SSID vygenerovaným aigoritmem cca 156 procenta zákazníků s WiFi sítí se jménem začínajícím řetězcem UPC" tvrdí zpráva DSL.sk Detailnější popis můžete prostudovat na jejich webu UPC na řešení problému s oba experty spolupracuje „Nemáme informace o tom, že by se problém týkal i jiných modelů, každopádně už připravujeme novou verzi firmware, která by měia být hotová v nejbližší době," vysvětluje mluvčí UPC Jaroslav Kolár. Quality System Engineer Senior Network Engineer Red Hat is opening Bl Team! Další nabídky práce » I Tip: Studium při práci» Půjčka, která vrací 25 % úroků zpět [Jej novější Najdiskutovanejší P P Komunikativní IT konzultant Posledni názor: Včera Programátor .NET/C# (vhodné i pro studenty VŠ) Poslední názor: 9. S. 2016 Vyplň dotazník a získej hodnotné ceny zdarma! Poslední názor: B. S. 2016 Výčepní zařízení na PET láhve Poslední názor: 5. 3. 2016 Spuštění nové české prodejny paddleboardú Poslední názor: 7. B. 2015 Šetňcestu.cz - otevírací doby podniků a míst Poslední názor: 5. 3. 2016 EMAX.CZ - výborná prémiová doména Poslední názor: 4. S. 2016 EMAX.CZ - web na prémiové doméně Poslední názor: 3. E, 2016 Nový affiliate program Esoria - provize až 25 % Poslední názor: 3. 8. 2016 1 U nás nemusíte pro odměnu dělat psi oči. Stačí řádně splácet! PNový affiliate program v síti CJ ■ Okay.cz/Okay.sk Po sled ni názor: 3. S. 2016 CHCÍ PŮJČIT > Další fóra + Nové téma Kdo chvíli moči Posouvej s námi hranice toho, co na internetu znamená "rychle".