Uchazeči o studium na Masarykově univerzitě http://cdn.newtonmedia.eu/Newton/Imm/Images/media-audio.gif ČRo Brno | 12.11.2018 | 17:00 | Pořad: Radionoviny | Téma: Masarykova univerzita, vysoké školy Zdeněk TRUHLÁŘ, moderátor -------------------- Uchazeči o studium na Masarykově univerzitě v Brně mají poprvé možnost přihlásit se do programů s konkrétní specializací nebo studovat na místo dvou oborů, hlavní obor s vedlejším. Změny dnes představilo vedení univerzity. Ve studijních programech si navíc studenti mohou vybírat programy napříč fakultami. Nově ale mohou podat jen jednu přihlášku s různými variantami kombinace studií. Cílem univerzity je jednak redukovat souběžné studium více oborů a jednak také snaha reagovat na změny pracovního trhu. Říká rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. Mikuláš BEK, rektor Masarykovy univerzity -------------------- Dnes se mluví o čtvrté průmyslové revoluci, o digitalizaci celé řady odvětví, ať už průmyslu nebo veřejné správy. My věříme tomu, že ten trh práce se velmi razantně promění a bude vlastně pro studenty nebo absolventy univerzity výhodou, když budou mít širší kompetence i mezi oborové, například v oblasti informatiky. Zdeněk TRUHLÁŘ, moderátor -------------------- Přihlášky lze podávat do konce února.