Minaříkův týden http://cdn.newtonmedia.eu/Newton/Imm/Images/media-video.gif ČT 1 | 19.10.2019 | 12:00 | Pořad: Týden v regionech - JM | Téma: Masarykova univerzita, vysoké školy Petr MINAŘÍK, moderátor -------------------- Masarykova univerzita letos slaví 100 let a jako dárek dostala nového rektora. Jmenuje se Beneš. Nikoliv ovšem Edvard, ale Martin. A je to neurolog. A se vzdělávací institucí má stejně ambiciózní plány, jako jeho předchůdci. Končící rektor Mikuláš Bek navazuje na tradici, kterou započal Zlatuška, pokračoval v ní Fiala a zakotvil v politice. Už nějaký čas zasedá v horní komoře parlamentu. Zdá se, že Masarykova univerzita je pařeništěm budoucích politiků, což je docela dobře. Rektor to není jen funkce odborná, nebo reprezentativní, ale také politická, takže předpoklady by tu byly. Rektor Beneš ohlásil program, který bude v Brně vždy populární. Totiž udělat z MU první univerzitu v zemi. Předehnat pražskou Karlovu univerzitu. Z hlediska prestiže má Masarykova univerzita, myslím, našlápnuto velmi dobře. Stačí nedělat zásadní chyby. Stačí, když rektor Beneš nebude následovat svého pražského kolegu Zímu. Neplést prosím s písničkářem Josefem Zímou, který uzavřel smlouvu o partnerství se splátkovou společností a tím uvedl Karlovu univerzitu v hanbu.