Z P R Á V Y Z M U N I Události Věda Student Rubriky Hledat... Q English Newsletter Fakulty Novinky v ISu: Plánování schůzek a e-výpisy známek Informační systému MU má nové služby, které vám usnadní fungování nejen v online prostředí. Události 26. března 2021 Martin Vérteši U N I iS > Kterou schůzku? Tudle # Kterou schůzku? Tudle * MOJE VYTVOŘENÁ HLASOVANÍ MOJE VYTVOŘENÁ HLASOVÁNÍ HLASOVANÍ, KTCRYCII SC UCASÍNIM NOVC HLASOVANÍ I 1 Průvodce Tudle Zjistěte více o aplikaci na plánování termínů schůzek Informační systém M U je nyní bohatší o dvě nové aplikace, které usnadní život jak studentům, tak vyučujícím. V aplikaci „Kterou schůzku? Tudle" lze hlasovat o termínech schůzky, v E-výpisech si opatřit třeba výpis známek. V aplikaci T u d l e lze snadno během několika kroků naplánovat schůzku a nechat pozvané účastníky vyjádřit se k nabídnutým časovým preferencím. Je tak alternativou k externím službám, u kterých je problematické nakládání s osobními údaji. Aplikace Tudle je využitelná nejen pro plánování porad a schůzek, ale také například pro přehlednou organizaci konzultací se studenty, kteří se tak vyhnou zbytečnému čekání před pracovnou. Aplikace je dostupná v ISu v sekci Kalendář, lze j i také snadno vyhledat vyhledávačem přímo v IS M U . Kromě vyplnění základních údajů o schůzce a zadání navrhovaných termínů umožňuje také zvolit, jestli mohou hlasovat i lidé mimo IS a kdo může prohlížet výsledky. „Aplikace dostala název, který je možná trochu neobvyklý, i nespisovný, trochu slovní hříčkou, ale svou jednoduchostí je pro uživatele snadno zapamatovatelný a navazuje na tradici neologismů. Je podobný s jinou známou aplikací, která je mezi uživateli oblíbená," uvedla Jitka Brandejsová z vývojového týmu IS M U . Aplikace umožňuje nastavit i další věci, například nejzazší datum pro hlasování či použití hlasovací možnosti „pokud nutno". Všechna vytvořená hlasování pak uživatel vidí na panelu Moje vytvořená hlasování, kde je lze dodatečně editovat. Nová funkce je využitelná nejen pro plánování porad a schůzek, ale také například pro přehlednou organizaci konzultací se studenty, kteří se tak vyhnou zbytečnému čekání před pracovnou. Aktuálně jde o první verzi aplikace, vývojový tým do budoucna počítá s jejím dalším rozšiřováním a vylepšováním. Aplikace E-výpisy bude užitečná studentům, umožňuje totiž generovat elektronické výpisy známek či výpisy sylabů absolvovaných předmětů. Ty jsou elektronicky zapečetěny stejným způsobem, jako již delší dobu funkční elektronická potvrzení o studiu. Jsou tak plnohodnotnou náhradou papírových verzí, vydávaných studijním oddělením. Aplikace je dostupná v sekci Student, v podsekci Během studia. Obsahuje rovněž archiv všech doposud vystavených potvrzení, která lze opakovaně stahovat. V budoucnu k dosavadním potvrzením a výpisům přibydou další.