ALZHEIMER 2. LEKÁRSKA FAKULTA UNIVERZITY KARLOVY S PODPOROU ALZHEIMER NADAČNÍHO FONDU POŘÁDAJÍ nadační fond 2. LEKÁRSKA FAKULTA UNIVERZITA KARLOVA On-line kurz metodologie výzkumu: PŘÍPRAVA A PUBLIKACE ČLÁNKU, ANALÝZA DAT, VĚDECKÁ PRÁCE A KARIERNÍ POSTUP 20.-21. května 2021 (čtvrtek, pátek) Lektor: Prof. Rostislav Anděl, Ph.D. University of South Florida, 2. LF UK, International Clinical Research Center, Brno KURZ BUDE PROBÍHAT PROSTŘEDNICTVÍM APLIKACE MICROSOFT TEAMS Lze ji stáhnout jako počítačovou či mobilní aplikaci nebo on-line verzi v rámci prohlížeče. Pro absolvování kurzu je nezbytná funkční kamera a mikrofon. PRO KOHO JE KURZ URČEN: pro lékaře, psychology, biology, pregraduální i postgraduální studenty, klinické i akademické pracovníky, kteří publikují nebo hodlají publikovat v mezinárodních vědeckých časopisech. Od účastníků se očekává vlastní záměr výzkumu a publikace alespoň v konceptuálním stádiu, který budou mít možnost během kurzu konzultovat s přednášejícím stejně tak jako veškeré další otázky související s publikační činností. CÍL KURZU: Hlavním cílem kurzu je zlepšit schopnost účastníků sestavit článek podle obecných pravidel uplatňovaných mezinárodními vědeckými časopisy, analyzovat data pomocí RStudio a samostatně úspěšně publikovat. Každá lekce bude doprovázena ppt prezentací a příklady. K dispozici budou podklady přednášky i příklady v podobě publikovaných článků. PODMÍNKY ÚČASTI: Přihlášení a zaplacení registračního poplatku 400 Kč. DATUM A OSNOVA KURZU 20. května 13.00-14.45 úvodní část; sestavení výzkumné práce; příprava úvodu článku včetně sestavení hypotéz, T-test, Chi-Square 15.00-16.15 pokračování; jak vybrat vědecký časopis, do kterého poslat článek; jak odpovědět recenzentům 16.30 individuální konzultace pro účastníky kurzu 21. května 13.00-14.45 analýza rozptylu a faktoriální analýza; korelace a regrese 15.00-16.15 pokračování; přijímací proces pro pedagogické a vědecké pozice v USA; tenure a promotion karierní postup v USA 16.30 individuální konzultace pro účastníky kurzu JAK SE PŘIHLÁSIT: Vyplnit přihlášku: http://forms.gle/G7UTsqkPyvSf7MgD9 Po obdržení Vaší přihlášky potvrdíme přijetí a pošleme Vám instrukce pro zaplacení registračního poplatku. Po přijetí platby Vám zašleme detaily k on-line přístupu a podklady ke kurzu (články a prezentace). V případě jakýchkoliv dotazů nás, prosím, kontaktujte: sekretariat@alzheimernf.cz, případně telefonicky: 777 003 983.