Textové pole: Nabídka místa vědec / výzkumník v expedici Antarktida 2012 Přírodovědecká fakulta Masarykovy univerzity vyhlašuje první kolo dvoukolového výběrového řízení na obsazení expedičního místa na Českou vědeckou stanici J.G. Mendela, ostrov Jamese Rosse, Antarktida, v sezóně 2012 (leden - březen 2012) Podmínky a požadavky pro přihlášení uchazeče · Pracovník MU nebo student doktorského studijního programu MU · Vlastní zdroje pro krytí režijních nákladů svého výzkumu (chemikálie, analýzy, apod.) · Předložení rukopisu odborného článku pro publikaci v mezinárodním periodiku vedeném v databázi Web of Science (WoS) do šesti měsíců od ukončení expedice · Krytí podílu přímých výdajů na nákup některých potravin pro pobyt na stanici (400 USD) · Výborný zdravotní stav, psychická odolnost, schopnost žít v uzavřeném kolektivu, zajistit si vlastními silami svůj terénní výzkum, podřízení se Provoznímu řádu stanice (závazná pravidla chování, mj. podílet se dle potřeby na výkonu služeb na stanici, apod.) - řád na vyžádání na adrese kapler@sci.muni.cz Povinné náležitosti přihlášky (A4, řádkování 1) · CV včetně přehledu publikací a kontaktních údajů · Motivační dopis (max. 1 strana) · Nástin plánované odborné činnosti na ostrově Jamese Rosse a v roce následujícím po expedici, se zdůrazněním vazby na vlastní výzkum uchazeče i na výzkum probíhající na stanici J.G. Mendela (max. 2 strany) · Čestné prohlášení, ve kterém se uchazeč zavazuje zveřejnit výsledky svého výzkumu do šesti měsíců od ukončení expedice, resp. postoupit rukopis článku pro publikaci v mezinárodním periodiku vedeném v databázi Web of Science (WoS), včetně uvedení předpokládaného tématu/názvu článku i periodika v rámci WoS · Lékařské potvrzení zdravotní způsobilosti k účasti na antarktické expedici (ne starší 3 týdnů) · Studenti doktorských studijních programů přiloží doporučující dopis školitele (max. 1 strana) Nabídka účasti na polární expedici zahrnuje Úhradu cestovních a pobytových nákladů včetně pojištění, dopravy vědeckých přístrojů a materiálu (cca do 50 kg) a osobních zavazadel. Nabídka nezahrnuje Cestovní náhrady (stravné) plynoucí z cestovního příkazu zaměstnance/studenta DSP MU, podíl nákladů na nákup některých potravin (400 USD), náhradu ušlé mzdy/zisku, ani nákup vybavení, výzbroje a výstroje pro pobyt v polárních oblastech. Doplňkové informace · Druhé kolo (osobní pohovor s vybranými uchazeči) proběhne dne 16. 11. 2011 · Informace o expedici možno dohledat na polárním webu http://polar.sci.muni.cz/ · Dotazy a upřesnění: dr. Pavel Kapler (kapler@sci.muni.cz, 549 49 6829) Na účast v expedici není právní nárok, vyhlašovatel si ponechává právo řízení zrušit bez výběru vítězného uchazeče. Přihlášky podávejte do úterý 15.11. 2011 (09:00), a to buďto v tištěné podobě (dr. Kapler, PřF MU, budova 04, Kotlářská 2, Brno), nebo elektronicky ( kapler@sci.muni.cz ).