TESTOVÁNÍ STUDENTŮ

REZERVACE TERMÍNU TESTU

Kde se nachází odběrové místo / test point?
Výstaviště Brno, vstup pro pěší, brána 1. Nejblíže je to k nám ze zastávky tram/bus Výstaviště – hlavní vstup.

Výsledky testu zasíláme v sms do 60 minut na české nebo slovenské telefonní číslo. Nevydáváme žádná tištěná potvrzení – je možné zaslat potvrzení přes dotaz na e-mail info@covidtestbrno.cz

Mějte s sebou kartu pojištěnce, můžete být na recepci vyzváni ke kontrole údajů.

Nepřišla Vám sms s výsledkem? Obraťte se na info@covidtestbrno.cz - pokusíme se reagovat co nejdříve, nebo volejte na infolinku (pondělí—pátek, 8:30—12:30 a 13:00—15:00). Děkujeme za pochopení.

Jakým způsobem se provádí stěr? Stěr antigenních testů na našem odběrném místě je z nosohltanu.

Mám vážný zdravotní problém a nelze mě testovat z nosohltanu, jak mě otestujete? V případě vážných zdravotních problémů mějte s sebou potvrzení přímo od lékaře, odběroví pracovníci vás otestují vhodným způsobem.

Jedete do zahraničí a potřebujete potvrzení v anglickém jazyce? Od 02.02.2021 nově nabízíme možnost si při rezervaci zažádat o zaslání potvrzení na cestování do zahraničí v anglickém jazyce. Potvrzení zasíláme do 24 hodin od provedení testu. Cena potvrzení je 200 Kč. Připravte si prosím na recepci občanský průkaz nebo pas.

Cestujete na Slovensko? Potvrzení zasíláme ve formě sms s rodným číslem. Detaily zmíněného opatření vč. možných výjimek jsou specifikovány na stránkách https://korona.gov.sk/

Výsledek vašeho antigenního testu je pozitivní a jste bez příznaků? Při pozitivním výsledku antigenního testu bez příznaků provádíme na odběrném místě konfirmační test PCR test. Pro registraci tohoto termínu obdržíte sms s odkazem do rezervačního systému. Konfirmační PCR test, který se provádí na odběrném místě, doba dodání výsledku je 48 hodin. Děkujeme za pochopení.


Infolinka MUNI: 776 553 773

Čas: 8:30 až 15:00, pondělí až pátek


KRÁTKÉ INFO:

V případě, že jste držiteli European Health Insurance Card – EHIC (občané EU, EHP a Švýcarska) můžete požádat českou Všeobecnou zdravotní pojišťovnu (VZP) o registraci tohoto průkazu, bud přímo na pobočce VZP v Brně nebo pomocí emailu info@vzp.cz (budete vyzváni k doložení svého EHIC a průkazu totožnosti, velikost zprávy může být max. 5 MB). Cílem registrace je zisk potvrzení za strany VZP, které nahrazuje Evropský průkaz zdravotního pojištění v ČR a obsahuje číslo pojištěnce v ČR.

Prosíme, choďte na svůj rezervovaný čas – dřívější příchod komplikuje chod testování a vznikají fronty.

Na odběrném místě respektujte provozní řád – dodržujte rozestupy, nekuřte, mějte nasazený respirátor a sundejte jej pouze při vyzvání odběrovým pracovníkem.

Jak testování probíhá krok po kroku?

Krok 1: Rezervace

Krok 2: Potvrzení

Krok 3: Příchod na testy

Krok 4: Odbavení na pokladně/recepci

Krok 5: Odběr

Krok 6: Výsledek testu