CEITEC – Středoevropský technologický institut Žerotínovo nám. 9, 601 77 Brno www.ceitec.cz | info@ceitec.cz 1. 12. 2015 TISKOVÁ ZPRÁVA CEITEC MÁ NOVÉHO VĚDECKÉHO ŘEDITELE Novým vědeckým ředitelem CEITECu - Středoevropského technologického institutu se stal prof. RNDr. Jaroslav Koča, DrSc. Uspěl jako nejlepší kandidát v otevřeném mezinárodním výběrovém řízení. Zkušený vědec a manažer z oblasti vědy a výzkumu dosud působil na pozici ředitele CEITEC Masarykovy univerzity (MU). Na univerzitě založil a vedl Národní centrum pro výzkum biomolekul. Dlouhodobě spolupracuje s řadou zahraničních pracovišť, například University of California San Diego nebo CERMAV Grenoble. Funkce vědeckého ředitele CEITECu se Jaroslav Koča ujme od 1. ledna 2016. Ve své nové pozici se chce zaměřit zejména na oblast mezinárodního hodnocení kvality vědy v CEITECu, monitoring a plnění stanovených monitorovacích indikátorů i stanovování a plnění vědeckých cílů centra. Za řízení CEITECu je spolu s vědeckým ředitelem odpovědný i výkonný ředitel Markus Dettenhofer, který stojí v čele CEITECu od roku 2012 a je zodpovědný za řízení a koordinaci všech klíčových aktivit a spolupráci s Koordinační radou a Mezinárodní vědeckou radou (CB a ISAB). Jaroslav Koča metodicky povede vedoucí výzkumných skupin, kterých je v CEITECu aktuálně 61, a bude aktivně podporovat a řídit jejich rozvoj, aby i nadále obstály v mezinárodním srovnání a dosahovaly dalších úspěchů. V souvislosti s nástupem na pozici vědeckého ředitele CEITECu odstupuje Jaroslav Koča z funkce ředitele CEITEC MU k 31. 12. 2015. Na tuto pozici bylo vypsáno výběrové řízení s předpokládaným nástupem nového ředitele od 1. ledna 2015. Jana Šilarová, tisková mluvčí CEITEC tel.: + 420 724 930 599 e-mail: jana.silarova@ceitec.cz www: www.ceitec.cz CEITEC - Středoevropský technologický institut CEITEC je centrem vědecké excelence v oblasti věd o živé přírodě a pokročilých materiálů a technologií se špičkovým zázemím a podmínkami pro nejlepší vědecké pracovníky v Brně. CEITEC byl schválen Evropskou komisí 6. června 2011. Vznikl ze společného projektu šesti nejvýznamnějších brněnských univerzit a výzkumných institucí: Masarykovy univerzity, Vysokého učení technického v Brně, Mendelovy univerzity v Brně, Veterinární a farmaceutické univerzity Brno, Výzkumného ústavu veterinárního lékařství a Ústavu fyziky materiálů Akademie věd ČR.