str. 1/1 Tisková zpráva, 18. března 2014 Stanovisko Masarykovy univerzity k situaci ve Fakultní nemocnici u sv. Anny Masarykova univerzita (MU) je znepokojena spekulacemi o budoucnosti Fakultní nemocnice u sv. Anny, které se objevují v mediích. Budoucí řešení ekonomické situace i systému řízení obou brněnských fakultních nemocnic musí umožnit zachování výuky lékařských i nelékařských oborů ve stávajícím rozsahu, což je podmínka pro zajištění péče o pacienty v České republice v budoucnosti. S ohledem na klíčovou roli společných pracovišť fakultních nemocnic a Lékařské fakulty MU v praktické výuce je zcela nepřijatelné zrušení kterékoliv z fakultních nemocnic v Brně, jejich transformace na krajské zdravotnické zařízení nebo dokonce nějaká forma privatizace. Kontakt: Mgr. David Povolný, Tiskový odbor MU, povolny@rect.muni.cz, tel: 54949 4646, 724 118 798 Masarykova univerzita byla zřízena zákonem ze dne 28. ledna 1919 jako druhá česká univerzita. V době založení měla čtyři fakulty – právnickou, lékařskou, přírodovědeckou a filozofickou. V současnosti má devět fakult a 41 000 studentů řádného studia. Více informací na www.muni.cz a online.muni.cz.