Tisková zpráva, 10. ledna 2013 Univerzita posílá na biatlonový šampionát 310 dobrovolníků Studenti Masarykovy univerzity se budou výrazně podílet na organizaci nadcházejícího mistrovství světa v biatlonu. Akce, která je jedním z největších sportovních podniků, startuje v Novém Městě na Moravě 7. února. Mimořádný sportovní podnik vyžaduje pomoc asi 550 dobrovolníků. Více než polovinu z nich, konkrétně 310, budou tvořit právě posluchači Masarykovy univerzity. „Organizátoři šampionátu nás kontaktovali na základě předchozích dobrých zkušeností. Naši studenti už totiž pomáhali při loňském světovém poháru v biatlonu i při závodech na horských kolech,“ uvedla Sylva Hřebíčková z fakulty sportovních studií, která měla hledání dobrovolníků na starost. Pořadatelé fakultu oslovili mimo jiné proto, že sbírání pracovníků jim ulehčil univerzitní informační systém. Díky němu se zájemci mohli přihlašovat od dubna loňského roku prostřednictvím internetové aplikace. Práce studentům začíná už 22. ledna, kdy odstartuje poslední fáze příprav. Při vlastním šampionátu budou zástupci vybraní ze všech fakult univerzity působit přímo kolem závodní tratě i mimo sportovní areál. Návštěvníci se s nimi setkají na parkovištích, u turniketů, na tribunách, kde budou dohlížet na bezpečnost, či v rolích takzvaných traťařů. „Posíláme i skupinu studentů z lékařské fakulty, kteří budou zastávat funkci zdravotníků,“ dodala Hřebíčková. Ačkoliv budou dobrovolníci pracovat bez nároku na odměnu, pořadatelé se je přece jen snaží odměnit. Vyhlásili proto soutěž, ve které dva ze studentských pomocníků získají možnost strávit několik tréninkových dnů s biatlonovou reprezentací. „Nápad vyšel od zástupců biatlonového svazu. Koneckonců někteří závodníci na fakultu sportovních studií chodili či chodí, na doktorský studijní program k nám nastoupil i šéftrenér mužského národního výběru Ondřej Rybář,“ podotkla Hřebíčková. Kontakt: Tereza Fojtová, tisková mluvčí, tel.: 549 49 49 49, mobil: 724517335, e-mail: fojtova@muni.cz. Sylva Hřebíčková, koordinátorka dobrovolníků, tel.: 549 49 3936, mobil: 601 569 946, e-mail: 21436@ucn.muni.cz .