str. 1/1 Tisková zpráva, 29. prosinec 2015 Vysokoškolský ústav Masarykovy univerzity CEITEC má nového ředitele Novým ředitelem vysokoškolského ústavu Masarykovy univerzity CEITEC MU, který je součástí konsorcia CEITEC – Středoevropský technologický institut, se stal Jiří Nantl. Od ledna 2016 ve funkci vystřídá dosavadního ředitele Jaroslava Koču, který se ujme role vědeckého ředitele celého konsorcia CEITEC. Toto multioborové centrum vědecké excelence založily spolu s Masarykovu univerzitou další tři brněnské vysoké školy a dva ústavy Akademie věd ČR. Samotný vysokoškolský ústav CEITEC MU zaměstnává přes 200 vědeckých pracovníků soustředěných v pěti výzkumných centrech a 32 výzkumných skupinách. Zaměřuje se na výzkum v oblasti strukturní biologie, genomiky a proteomiky rostlin, molekulární medicíny, neurověd a nano a mikrotechnologie. „Mým úkolem bude konsolidovat pozici CEITEC MU jako samostatného ústavu v rámci univerzity, zasadit se o jeho vnitřní integraci a podpořit jeho přesnější strategickou profilaci reagující též na nejdůležitější společenské výzvy současnosti,“ řekl Jiří Nantl. Jiří Nantl v minulosti zastával mimo jiné pozice kancléře MU, ředitele odboru vysokých škol ministerstva školství a náměstka ministra školství. Zásadním způsobem se podílel na přípravě novely vysokoškolského zákona a strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2020. V roli ředitele ústavu využije též zkušenosti z pozice operačního ředitele celého konsorcia CEITEC, kterou zastával od roku 2013. Kontakt: Tereza Fojtová, mluvčí Masarykovy univerzity, e-mail: fojtova@muni.cz, mobil: 724 517 335 CEITEC je vůbec prvním typem vědeckého centra v ČR, které integruje výzkum a vývoj v oblasti věd o živé přírodě a pokročilých materiálů a technologií v takovém rozsahu. Jeho zakladateli jsou Masarykova univerzita, Vysoké učení technické v Brně, Mendelova univerzita v Brně, Veterinární a farmaceutická univerzita Brno, Výzkumný ústav veterinárního lékařství a Ústav fyziky materiálů Akademie věd ČR. Zdrojem financování projektu CEITEC – Středoevropský technologický institut byl Evropský fond pro regionální rozvoj prostřednictvím Operačního programu Věda a výzkum pro inovace (OP VaVpI), Prioritní osa 1 – Evropská centra excelence. Vysokoškolský ústav CEITEC MU sídlí v nově vybudovaném pavilonu v Univerzitním kampusu Bohunice, kde jsou vědcům k dispozici moderní laboratoře s prvotřídním výzkumným vybavením, technologiemi a zázemím.