Tisková zpráva, 26. února 2014 Akademický senát zvolil nového děkana Filozofické fakulty MU Do čela Filozofické fakulty Masarykovy univerzity (FF MU) zvolil akademický senát profesora Milana Pola. Pokud bude do funkce jmenován rektorem, vystřídá Josefa Kroba, který byl zvolen děkanem už dvakrát po sobě a nemohl se o zvolení znovu ucházet. V případě jmenování povede Pol fakultu od 1. dubna 2014 po následující čtyři roky. O funkci děkana se ucházeli tři kandidáti, kromě Pola také historik Libor Jan a odborník na francouzskou literaturu Petr Kyloušek. Milan Pol získal 13 hlasů. Ke zvolení potřeboval 10, tedy nadpoloviční většinu ze všech členů Akademického senátu FF MU. Ke svým plánům na vedení fakulty uvedl: „Jsem člověk rozvoje, ale i člověk dohody. Rozvojem myslím směřování k vyšší kvalitě. Dohodou nemyslím nenáročnost.“ Prof. PhDr. Milan Pol, CSc. (*1961) je vedoucím Ústavu pedagogických věd Filozofické fakulty MU a současně také proděkanem pro vědu a doktorské studium. Dříve působil jako proděkan pro přijímací řízení a rozvoj studijních programů. Odborně se zabývá především otázkou řízení vzdělávacích institucí a vzdělávací politikou. Kontakt: Tereza Fojtová, mluvčí MU, e-mail: fojtova@rect.muni.cz, tel: 54949 4949, mob.: 724 517 335 Filozofická fakulta MU je jednou ze čtyř zakládajících fakult Masarykovy univerzity, která byla zřízena v roce 1919. Od svého vzniku rozvíjela zejména tradiční, humanitně zaměřené disciplíny, ale i nové vědní obory. V současnosti vzdělává téměř 9000 studentů. Absolventi nachází uplatnění v kulturních, výchovných a vzdělávacích institucích nejrůznějšího zaměření, ve státní správě, v médiích i v soukromém sektoru, na univerzitách, ve vědeckých ústavech a ve významných muzejních institucích.