str. 1/1 Tisková zpráva, 5. února 2014 Odborníci na bezpečný internet pořádají přednáškový den pro veřejnost Přednáškový den pro veřejnost organizuje v úterý 11. února Institut výzkumu dětí, mládeže a rodiny při Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity. Badatelé na něm představí nejnovější poznatky o tom, jak české děti používají internet, jaké nástrahy na ně číhají online, jak potenciálním rizikům předcházet a kdy naopak není třeba se nebezpečí bát. Odpoledne bude zaměřeno na počítačové hry, na něž lze nahlížet z různých perspektiv - mluvit se bude o jejich potenciálu ve vzdělávání i o riziku vzniku závislostí. „Akce je určena pro širokou veřejnost, zejména však pro pedagogické pracovníky, knihovníky a rodiče,“ uvedla Anna Ševčíková, jedna z organizátorek akce. Během celého dne budou k dispozici vzdělávací materiály pro školy a případné dotazy bude možné konzultovat s přítomnými odborníky. Program začíná v 9.30 a měl by trvat do 16 hodin, jeho přesné znění a medailony přednášejících jsou k dispozici na webu http://www.ivdmr.fss.muni.cz. Vstupné na celý program je zdarma. Přednáškový den pro veřejnost se koná u příležitosti Dne bezpečnějšího internetu pořádaného každoročně mezinárodní sítí Insafe (www.saferinternet.org) a jejím českým partnerem Národním centrem bezpečnějšího internetu (www.ncbi.cz). Smyslem projektu je každoročně upozorňovat na bezpečnější a zodpovědné používání online technologií a mobilních telefonů zejména dětmi a mladými lidmi. Mottem jedenáctého ročníku je výzva „Vytvořme společně lepší internet“. Kontakty: Anna Ševčíková, organizátorka, e-mail: asevciko@gmail.com, tel: 776 779 296; Tereza Fojtová, mluvčí Masarykovy univerzity, e-mail: fojtova@muni.cz, tel.: 725 517 335.