str. 1/1 Tisková zpráva, 14. května 2015 Studenti Masarykovy juniverzity dostanou diplomy Absolventi prvního ročníku Masarykovy juniverzity (MjUNI) obdrží v sobotu 16. května diplomy za úspěšné studium. Univerzitní kino Scala zaplní okolo 150 dětí ve věku 9 až 14 let, které se od října do května účastnily přednášek, workshopů a exkurzí na vybraných fakultách Masarykovy univerzity (MU). Slavnostní ukončení spojené s předáváním diplomů začne v 10 hodin dopoledne. Cílem dětské univerzity je podnítit zájem o přírodovědné a technické obory mezi studenty základních a středních škol. Ze 170 přihlášených dětí jich 161 úspěšně absolvovalo první ročník juniverzity, přišly tedy minimálně na čtyři přednášky, které pro ně během podzimního a jarního semestru zorganizovaly čtyři fakulty MU. Děti si vyzkoušely na například na lékařské fakultě možnosti ochrany proti ebole a při seznamování se s forenzní antropologií na přírodovědecké fakultě zase vypátrat pachatele trestného činu. Projekt MjUNI, který byl financována z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci projektu Popularizujeme vědu, bude Masarykova univerzita i nadále podporovat. Do nového ročníku se mohou zájemci hlásit na konci června, termín přihlášek bude vyvěšen na stránkách www.mjuni.cz. Do dětské univerzity se od příštího roku zapojí více fakult – kromě přírodovědecké, lékařské, pedagogické a fakulty informatiky přibydou právnická, ekonomicko-správní a fakulta sociálních studií. Počet přihlášek, tedy 170 studentů, i věkové rozmezí zůstane stejné, u některých přednášek bude ale nově doporučena věková hranice. Kontakt: Tereza Fojtová, tel: 549 49 49 49, mobil: 724517335, E-mail: fojtova@muni.cz Masarykova univerzita byla zřízena zákonem ze dne 28. ledna 1919 jako druhá česká univerzita. V době založení měla čtyři fakulty – právnickou, lékařskou, přírodovědeckou a filozofickou. V současnosti má devět fakult a 41 000 studentů řádného studia. Více informací na http://www.muni.cz a http://online.muni.cz.