str. 1/1 Tisková zpráva, 30. září 2014 Masarykova juniverzita zahájí výuku imatrikulací studentů Oficiální imatrikulací zahájí svůj rok na vysoké škole studenti nové Masarykovy juniverzity (MjUNI). V sobotu 4. října bude do řad vysokoškolských studentů uvedeno v Univerzitním kině Scala na 170 dětí ve věku 9 až 14 let, kteří se budou až do května účastnit přednášek, workshopů a exkurzí na vybraných fakultách Masarykovy univerzity. Kapacitu dětské univerzity se podařilo naplnit během jediného týdne. Aktuálně evidují organizátoři další tři stovky zájemců. Cílem MjUNI je podnítit zájem o přírodovědné a technické obory mezi studenty základních a středních škol. „Dětem nabídne možnost vyzkoušet si, jaké to je být vysokoškolským studentem a seznámit se s univerzitním prostředím. Na konci studia získají úspěšní studenti juniverzity diplomy,“ uvedla hlavní organizátorka akce Jana Posltová. Dětská univerzita přivítá své žáky vždy jednu sobotu v měsíci, kdy se budou konat od 9.00 přednášky na jedné z fakult Masarykovy univerzity. „Přednášky budou zahrnovat také diskuzi se studenty. Naváží na ně tematicky odpovídající workshopy a exkurze s praktickým zaměřením,“ doplnila Posltová. Absolvování dopoledního výukového programu pak budou mít děti zaznamenané ve svých MjUNI indexech. Do aktivity, která je financován z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v rámci projektu Popularizujeme vědu, jsou zapojeny čtyři fakulty – přírodovědecká, lékařská, pedagogická a fakulta informatiky. Dětská univerzita umožní mimo jiné navázat kontakt s potenciálními studenty a prohloubit spolupráci s pedagogy základních a středních škol. Partnerem, který zajišťuje odborné poradenství, je proto Základní škola Úvoz Brno. Informace o aktuálním programu dětské univerzity jsou k dispozici zde: www.mjuni.cz. Kontakt: Tereza Fojtová, tel: 549 49 49 49, mobil: 724517335, E-mail: fojtova@muni.cz Masarykova univerzita byla zřízena zákonem ze dne 28. ledna 1919 jako druhá česká univerzita. V době založení měla čtyři fakulty – právnickou, lékařskou, přírodovědeckou a filozofickou. V současnosti má devět fakult a 41 000 studentů řádného studia. Více informací na http://www.muni.cz a http://online.muni.cz.