Děkan a vědecká rada FF MU Ústav slavistiky FF MU Ústav českého jazyka FF MU a Ústav jazykovědy a baltistiky FF MU si dovolují tímto oznámit všem členům akademické obce smutnou zprávu, že v pátek 15. prosince 2017 zemřel po dlouhé nemoci pan prof. PhDr. Radoslav Večerka, DrSc. emeritní profesor Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, bývalý člen její vědecké rady, externí a hostující profesor zahraničních univerzit, přední odborník v oblasti lingvistiky a slavistiky, držitel čestných doktorátů z univerzit ve Freiburgu im Breisgau a v Sofii, laureát Ceny města Brna v oboru společenské vědy, nositel Zlaté medaile Masarykovy univerzity, autor mnoha knih a desítek studií, dlouholetý člen vědeckých rad několika univerzit, člen redakčních rad odborných časopisů, ctěný a milovaný kolega, oblíbený učitel a školitel několika generací studentů. Prof. Večerka byl znamenitým vědcem, učitelem, kolegou a člověkem, který bude všemi postrádán a který nebude zapomenut. Poslední rozloučení s prof. Večerkou se bude konat v pátek 22. prosince ve 13:15 hod. v obřadní síni krematoria města Brna, Jihlavská 1. Děkan, vědecká rada, akademičtí pracovníci i studenti všech tří ústavů si dovolují tímto také vyslovit pozůstalým upřímnou a hlubokou soustrast.