Ústav českého jazyka FF MU si dovoluje oznámit všem členům akademické obce smutnou zprávu, že ve středu 27. prosince 2017 zemřel po těžké nemoci pan doc. PhDr. Mirek Čejka významný bohemista a obecný lingvista, dlouholetý člen bohemistického pracoviště FF MU, autor mnoha vědeckých studií, uznávaný editor starých textů, člen řady vědeckých grémií a redakčních rad odborných časopisů a především charismatický, ctěný a milovaný učitel, který několik generací studentů uvedl do dobrodružství lingvistiky. Poslední rozloučení s doc. Čejkou se bude konat v rodinném kruhu ve smuteční obřadní síni města Bystřice pod Hostýnem. Akademičtí pracovníci i studenti si dovolují vyslovit upřímnou soustrast pozůstalým.