Exkurze KDS na žďárské Pašije v úterý 27. března 2018 od 12.30 do 22.30 hod. Pašije (z lat. passio – „utrpení“) je v původním významu vyprávění o utrpení a smrti Ježíše Krista. Označují se tak buď přímo evangelní vyprávění nebo příběhy, dramatické hry, liturgická čtení či hudební skladby, které se jimi inspirují a toto téma zpracovávají. Název pochází z prvního slova při předčítání či zpěvu evangelních pasáží při liturgii (Passio Domini nostri Iesu Christi secundum… „Utrpení našeho Pána Ježíše Krista podle…“). Inspirací dramatického představení, pořádaného ve Žďáru nad Sázavou již od devadesátých let, Co se stalo s Ježíšem? byl Živý Betlém, který se každoročně odehrává na Žďárském náměstí. Inscenaci v plenéru každoročně nazkouší více než 250 žďárských farníků. VYPRAVTE SE S NÁMI NA PROHLÍDKU ŽĎÁRU A PŘEDSTAVENÍ PAŠIJÍ! Závazné přihlášení: do pátku 16. 3. zaplatit na sekretariátu Katedry divadelních studií 200 Kč Kontakt: Eliška Poláčková, eliska.polackova@mail.muni.cz CELÝ PROGRAM JE BEZBARIÉROVÝ (kromě cesty) Program 12.30 sraz u Fakulty sociálních studií 12.45 odjezd od FSS 14.30 prohlídka kaple sv. Jana Nepomuckého od J. B. Santiniho na Zelené hoře 16.00 prohlídka Muzea nové generace na zámku ve Žďáru Fakultativní procházka po naučné stezce kolem Zelené hory (3 km, není bezbariérové). Společná večeře v restauraci Zimní stadion (bod 1 v mapce) a cesta na sídliště Libušín (místo konání pašijí, bod 2 v mapce). 20.00–21.00 Žďárské pašije 22.30 příjezd k FSS Pozn.: Vezměte si s sebou teplé oblečení (jedná se o venkovní představení) a počítejte prosím s tím, že místa jsou na stání.