Pocta P. Františku Slsilovi Večer k 150. výročí úmrtí významného moravského buditele a sběratele lidových písní Pod záštitou: Římskokatolického biskupa Möns. ThLic. Vojtěcha Cikrleho Hejtmana Jihomoravského kraje JUDr. Bohumila Šimka Primátora Města Brna Ing. Petra Vokřála Rektora Masarykovy univerzity doc. PhDr. Mikuláše Beka, Ph. D. ^* — Pořádají: Slovácký krúžek v Brně Matice moravská Moravské zemské muzeum Historický ústav FF MU Ja Účinkují: Gajdošská muzika Jana Huňaře a mužácký sbor ze Staré Břeclavi Horňácká muzika Petra Míčky Hudečka kopaničářská muzika Jana Rapanta Hudečka muzika Luďka Běťáka Muzika Matěje Kůrečky Mužský sbor Slováckého souboru Kyjov 1. června 2018 Muzika Lisnaci a spojený mužsky sbor Slováckého krúžku z Brna a zpěváků z Brněnska Tanečníci ze souboru Vrtek z Opavy "^^^B^ Sólisté: Luděk Běťák, Jaroš Homola, Sára Jozova, Bohdana Menšíková, Jana Oslzlá, Jura Petrů, Magdalena Říčná, Jana Švaňhalová Muzika Slováckého krúžku s primasem Josefem Pokorným a ženský sbor SK v Brně v lynoain Besední dům v Brně Vstupenky: Předprodej v Brně: Wolf Music, Dvořákova 3; Indies, Poštovská 2; Moravské zemské muzeum, Dietrichsteinský palác. Zelný trh 8. Koncert se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Jihomoravského kraje, Statutárního města Brna a Masarykovy univerzity. Mediální partner Český rozhlas Brno.