Masaryk University, Faculty of Science, Department of Mathematics and Statistics doc. Mgr. Petr Hasil, Ph.D. Kotlářská 267/2, 611 37 Brno, Czech Republic T: +420 549 49 1480, E: hasil@math.muni.cz, www.math.muni.cz Bank account: KB Brno, Ref. No.: 85636621/0100, ID: 00216224, Tax ID: CZ00216224 1/1 Zápis z jednání Rady Ústavu matematiky a statistiky PřF MU Zasedání konáno prezenčně v zasedací místnosti ÚMS dne 20. 2. 2024 od 14 hodin Předsedající: doc. Mgr. Petr Hasil, Ph.D. (ředitel ÚMS) Přítomní členové Rady ÚMS: prof. RNDr. Ivanka Horová, CSc. prof. RNDr. Zdeněk Pospíšil, Dr. prof. RNDr. Jiří Rosický, DrSc. prof. RNDr. Roman Šimon Hilscher, DSc. prof. RNDr. Josef Janyška, DSc. prof. RNDr. Radan Kučera, DSc. Hosté: prof. RNDr. Zuzana Došlá, DSc. doc. Mgr. Ondřej Klíma, Ph.D. doc. Mgr. Jan Koláček, Ph.D. doc. RNDr. Martin Kolář, Ph.D. Radka Paliánová prof. RNDr. Jan Paseka, CSc. Body programu: 1. Servisní výuka a dopad na ÚMS 2. Organizační řád ÚMS 3. Návrh na pamětní desku (prof. Otakar Borůvka) 4. Výhled financování v roce 2024 5. Hodnocení zaměstnanců 6. Různé Průběh jednání: 1. P. Hasil informoval Radu o vývoji ohledně kooperací s Fakultou informatiky a Ekonomicko-správní fakultou. Zdůraznil důležitost této oblasti pro ÚMS. 2. Byl diskutován organizační řád ÚMS, který bude předložen Senátu PřF v rámci sjednocování organizačních řádů. Do návrhu byly zapracovány dvě připomínky. Návrh byl přijat. V případě zásadní změny ve fakultním vzoru bude před odesláním případná změna projednána per rollam. Během doby připomínek před zveřejněním zápisu zaslal R. Kučera sadu připomínek. Tyto není možné přímo zapracovat kvůli rozporům se statutem fakulty. Budou zaslány fakultní právničce k pročtení a kvůli případným úpravám fakultního vzoru. Rada bude o výsledku bezodkladně informována. Jestliže dojde k příslušným změnám vzoru, platí první část tohoto odstavce (projednání Radou). 3. P. Hasil představil návrh textu na pamětní desku na počest prof. Borůvky, která má být umístěna na ÚMS v rámci akcí pořádaných k letošnímu výročí. Podněty bude se Společností Otakara Borůvky konzultovat Z. Došlá. 4. P. Hasil popsal současnou finanční situaci ÚMS, výhled na DKRVO, SV, doktorská stipendia a celkový výhled pro rok 2024. 5. P. Hasil popsal probíhající hodnocení zaměstnanců a představil způsob hodnocení pro příští rok. 6. J. Paseka se Rady zeptal na názor v záležitosti zrušení povinnosti bakalářských prací a jejich nahrazení jinými povinnostmi. Tento bod byl ponechán jako dlouhodobější záležitost vyžadující důkladný rozbor. Zapsal a zápis po vypořádání připomínek členů Rady schválil: V Brně dne 24. 2. 2024 doc. Mgr. Petr Hasil, Ph.D.