Úvod do digitálního zpracování obrazu

Pravidla a hodnocení předmětu


Předmět lze zakončit buď zápočtem nebo zkouškou.

Získání zápočtu je nutnou podmínkou k připuštění ke zkoušce.

K úspěšnému získání zápočtu je třeba:
  1.  Získat minimálně 13 bodů z domácích úloh. V semestru budou tři domácí úlohy. První úloha bude za pět bodů. Druhé dvě budou po deseti bodech.
  2. Mít minimálně 9 účastí na cvičení (z 11 možných).

Na každém cvičení bude zadána sada úloh, jejíž řešení je třeba odevzdat do dalšího týdne do příslušné odevzdávárny. Budeme kontrolovat odevzdání úloh, ne fyzickou přítomnost na cvičení (přesto je fyzická přítomnost na cvičeních výrazně doporučena). Účast na cvičení bude uznána pouze pokud budou všechny zadané úlohy vyřešeny bez chyb. V případě chyb bude možné výsledky cvičení opravit a odevzdat v následujícím týdnu. Za řešení, která budou nejen správná, ale i efektivně a přehledně napsaná, bude možné získat dodatečné bonusové body, které se přičtou k výsledku zkoušky. Obecný harmonogram kontrol úloh a způsob přidělování bodů je znázorněn na slajdu číslo 8 zde:

Error: The referenced object does not exist or you do not have the right to read.
https://is.muni.cz/el/fi/podzim2022/PB130/um/prednasky/L01_organization.pdf

Přesné termíny odevzdání všech úkolů budou vždy uvedeny v interaktivní osnově a je proto doporučeno interaktivní osnovu sledovat.

Zkouška bude písemná a testuje porozumnění probírané látky. Ke každé přednášce bude u zkoušky minimálně jedna otázka. Čas na vypracování písemné zkoušky nebude omezen, ale obvykle její vypracování studentům trvá 1.5-2 hodiny. K celkovému výsledku zkoušky budou přičteny všechny body ze cvičení, tj. jak za účast, tak bonusové body za kvalitní řešení, a všechny body získané za domácí úlohy. V případě nejasného výsledku je možné lepší hodnocení získat při ústním přezkoušení.