Zkušební okruhy pro Státní závěrečnou zkoušku v bakalářském studijním programu směr Katastrální správa Katastrální správa 1. Vývoj evidence nemovitostí – základní etapy a nástroje, vztah dřívějších evidencí nemovitostí ke katastru nemovitostí. 2. Pojem, funkce, obsah, předmět a struktura katastru nemovitostí. 3. Zásady vedení katastru nemovitostí. 4. Zápisy do katastru nemovitostí. 5. Vklad. 6. Záznam. 7. Poznámka. 8. Zápis jiných údajů do katastru nemovitostí. 9. Oprava chyby v katastru nemovitostí. 10. Veřejnost katastru a způsoby poskytování údajů z katastru nemovitostí. 11. Povinnosti vlastníků a jiných oprávněných vůči katastru nemovitostí. 12. Revize a obnova katastru nemovitostí. 13. Zeměměřičské činnosti a geometrické plány pro účely katastru. 14. Katastr nemovitostí a pozemkové úpravy. 15. Sankce za porušení povinností na úseku katastru nemovitostí. 16. Státní správa na úseku katastru nemovitostí. 17. Soudní přezkum správních rozhodnutí na úseku katastru nemovitostí. Zkušební okruhy pro SZZ slouží rovněž pro přípravu na kolokvium z předmětu BN606K – Katastr nemovitostí, neboť podmínkou úspěšného absolvování je věcně a formálně správné zpracování kolokviální práce, její prezentace studentem a prokázání znalosti základních právních institutů katastru nemovitostí.