ð Magisterský studijní program, podzimní semestr 2011, 7. semestr ï Správní právo procesní Garant: doc. JUDr. Soňa SKULOVÁ, Ph.D. Ukončení: zkouška (písemná a ústní část) PROGRAM PŘEDNÁŠEK 1. přednáška – 19. září 2011 (doc.Skulová) Správní právo procesní, správní řízení a další procesní formy veřejné správy. Základ právní úpravy procesních forem veřejné správy. Systematika správního řádu. 2. přednáška – 26. září 2011 (prof. Průcha) Rozsah působnosti správního řádu. Vztah správního řádu ke zvláštním právním úpravám. Základní zásady činnosti správních orgánů. Zásady správního řízení. 3. přednáška – 3. října 201 (JUDr. Jurníková) Subjekty správního řízení. Úprava procesních pojmů a institutů. – 1. část. 4. přednáška – 10. října 2011 (prof. Průcha ) Úprava procesních pojmů a institutů. – 2. část. Postup před zahájením řízení. 5.přednáška – 17. října 2011 (prof. Průcha) Zahájení a průběh správního řízení. Podklady pro vydání rozhodnutí. Zajištění účelu a průběhu řízení. 6.přednáška – 24. října 2011 (JUDr. Kadečka) Správní rozhodnutí. Usnesení. Příkaz. Právní moc, vykonatelnost a jiné právní účinky rozhodnutí. 7.přednáška – 31. října 2011 ( doc. Skulová) Ochrana před nečinností. Přezkoumávání správních rozhodnutí v režimu správního řádu. 8.přednáška – 7. listopadu 2011 (prof. Průcha) Přezkoumání správních rozhodnutí soudem. Správní soudnictví. Přezkum podle části páté o.s.ř. Ústavní soud. 9. přednáška – 14. listopadu 2011 (JUDr. Sedláček) Správní exekuce. Úprava vyjádření, osvědčení a sdělení 10. přednáška – 21. listopadu 2011 (doc. Havlan) Veřejnoprávní smlouvy. 11. přednáška – 28. listopadu 2011 (prof. Průcha) Opatření obecné povahy. Zvláštní ustanovení o některých druzích správního řízení. 12. přednáška – 5. prosince 2011 (JUDr.Kliková) Specifika řízení podle stavebního zákona 13. přednáška – 12. prosince 2011 (doc. Skulová) Specifika řízení o přestupcích Poznámka: Předmět „Správní právo procesní“ je jednosemestrální, zakončen zkouškou (písemná + ústní část).