Převážná většina informací a materiálů je obsažena v interaktivní osnově. Odtud se dostanete do všech možností kurzu. A kde se nachází? Student -> Studijní materiály -> Hned nahoře jsou Interaktivní osnovy předmětů -> Už si jen vybrat PedF:ONLINE_A ONLINE_A (Bacha na správně zvolené období v záhlaví stránky - jaro 2008)
Snadno se tam doklikáte přes Interaktivní osnovu. Další variantou je Student -> Odpovědníky -> Diagnostický test. Spustíte test a zodpovíte testové otázky. Test je nastaven na jeden průchod, takže pokud se Vám ho nepodaří úspěšně uložit, nemůžete ho otevřít znovu. Proto se ozvěte na fóru, kde napíšete, že chcete nový přístup. Potom si test můžete pustit znovu.
Na získané body slouží v IS aplikace Poznámkový blok (Student -> Informace z poznámkových bloků). Zde máte přehled o získaných bodech za jednotlivá cvičení. Nejduležitější je položka Body celkem. Ta ukazuje součet všech dosažených bodů. Body se přepočítávají pravidelně v noci během slabé zátěže systému, takže se změny nepromítnou okamžitě.
Angličtina je předmět stejný jako kterýkoliv jiný. Takže i do seminární skupiny se přihlásíte zcela stejným způsobem. Student -> Přihlašování/odhlašování seminárních skupin -> Vybrat si Angličtinu online (Bacha na správně zvolené období v záhlaví stránky - jaro 2008)
Diskusní fórum může být ze začátku trochu tvrdým oříškem, protože je v kurzu zapsána spousta studentů.
Je proto dobré dodržovat několik pravidel:
- nejprve se podívat, zda není rada někde jinde nebo zda se na fóru už neřešila
- pokud není na fóru, podívat se, zda tam není podobné vlákno
- pokud není ani podobné vlákno, založit nové s vhodným názvem, aby bylo hned jasné, o co se jedná
- když nikdo neodpoví, zkusit se připomenout
Pro lepší přehled ve doporučuji nastavit Výběr ze všech vláken a příspěvků. Objeví se seznam již založených vláken, kde se dá už lépe orientovat.
V podstatě se můžete pustit do čehokoliv. Volba cvičení je jen na Vás. Nejsou kladena žádná omezení. I pokročilejší studenti si mohou procvičit základní gramatické jevy. Jen stojí ke zvážení, zda pak vůbec něco přinese cvičení, kde se jen doplňují členy, které už dotyčný ovládá. Zásoba cvičení se postupně rozšiřuje, takže určitě jsou možnosti výběru. Pokud Vám některý typ cvičení chybí, nebojte se ozvat někde na fóru a my se po nějakém zkusíme podívat.
Body můžete získávat za různé aktivity. Nejčastějším zdrojem budou samotná cvičení na trénování angličtiny. Dále můžete zkusit vytvořit nějak vlastní cvičení pro ostatní studenty. Často se bdují příspěvky na diskusním fóru. Můžete tam založit nějakou žhavou debatu (samozřejmě in English), pomáhat ostatním, zodpovídat gramatické dotazy a podobně. Aktivitě se meze nekladou, spíše naopak.
Tady to záleží na druhu cvičení. Jsou cvičení, kde máte stovku otázek a Vám se v jednom průchodu vybere jen určitá část a při dalším se otázky změní a tak pořád dokola. Takže tady není problém, když se body sečtou. Na druhou stranu jsou cvičení, kde jsou otázky pořád ty samé. Tady se počítají body jen za poslední průchod. Ke cvičení se můžete vrátit a zkusit si ho znovu. Přeci by nebylo moc spravedlivé, kdyby se tady body sčítaly, dělat to samé dokola umí každý.